Jump to content


Η Νέα μου Υδροψυξη! Παρουσιαση. (56k Warning)


Reaper

Recommended Posts

@ petros@idk$ Eleven ειναι το block (το γραφω και στην αρχη της παρουσιασης)

Μεθαυριο κατεβαινω αθηνα και θα παω να κοιταξω για την L20 στο pet shop:

Αβυσσος (Σταύρος Τσιπάς)

Λεωφ. Αλεξάνδρας 48 (Πεδίον του Αρεως).

Αν δεν την βρω εκει που υπαρχει κανενα αλλο κοντα εκει?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Δεν την βρηκα σε κανενα pet shop την αντλια και ετσι αναγκαστικα να παρω την L25 απο καταστημα με υπολογιστες. To προβλημα ειναι οτι μαλλον κατι λειπει! δεν υπαρχει ενας διακοπτης, ενα φιλτρο και το καπακι που μπαινει στο μπροστα μερος!! Την πηγα πισω αλλα μου ειπαν πως τα εξαρτηματα που λειπουν ειναι μονο για τις παλιες αντλιες και οτι σε αυτην δεν συμπεριλαμβανονται τα παραπανω... Την εχει κανενας αλλος αυτη την αντλια να μου πει τι γινεται??

Αυριο επιστρεφω στην επαρχια γιατι δεν αντεχω αλλο στην Αθηνα (καλη η στουρναρη και τα μαγαζια αλλα...)

Συντομα πολες φωτογραγιες με το συστημα τελειωμενο!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Reaper

Δεν την βρηκα σε κανενα pet shop την αντλια και ετσι αναγκαστικα να παρω την L25 απο καταστημα με υπολογιστες. To προβλημα ειναι οτι μαλλον κατι λειπει! δεν υπαρχει ενας διακοπτης, ενα φιλτρο και το καπακι που μπαινει στο μπροστα μερος!! Την πηγα πισω αλλα μου ειπαν πως τα εξαρτηματα που λειπουν ειναι μονο για τις παλιες αντλιες και οτι σε αυτην δεν συμπεριλαμβανονται τα παραπανω... Την εχει κανενας αλλος αυτη την αντλια να μου πει τι γινεται??

Αυριο επιστρεφω στην επαρχια γιατι δεν αντεχω αλλο στην Αθηνα (καλη η στουρναρη και τα μαγαζια αλλα...)

ποσταρε καμια φοτο.......

Συντομα πολες φωτογραγιες με το συστημα τελειωμενο!!

Link to comment
Share on other sites

Δυο φωτογραφιες απο την αντλια για να καταλαβετε τι εννοω. Εγω νομιζω οτι δεν χρειαζονται αυτα τα εξαρτηματα(για την υδροψυξη) αλλα μηπως επρεπε να μου τα δωσουν. Εχω μεγαλη περιεργεια τι ρολο παιζει ο διακοπτης.

εδω φαινεται η αντλια με τα ρακορ βιδωμενα(εκτος απο αυτα δεν υπηρχε τιποτα αλλο στη συσκευασια.)

post-2402-1416072081,1741_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Reaper

Δυο φωτογραφιες απο την αντλια για να καταλαβετε τι εννοω. Εγω νομιζω οτι δεν χρειαζονται αυτα τα εξαρτηματα(για την υδροψυξη) αλλα μηπως επρεπε να μου τα δωσουν. Εχω μεγαλη περιεργεια τι ρολο παιζει ο διακοπτης.

εδω φαινεται η αντλια με τα ρακορ βιδωμενα(εκτος απο αυτα δεν υπηρχε τιποτα αλλο στη συσκευασια.)

στο μπροστα μερος λιπει κατι..........................

απο που την πηρες????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Reaper [Σήμερα, στις 14:10]

Αφου δεν την ευρισκα σε κανενα pet shop αναγκαστηκα να την παρω απο το #^&%$#Computer Data....

βλακεια εκανες σορυ και ολας αυτο το μαγαζι ειναι μαπα...

προμιθευοντε τα παντα απο checkmate πηγενετην πισω στην checkmate και ζιτα το κοματη που λιπει....

αυτος που εχει την computer data ειναι ηκανος να το πουλισε σε καναν αλο για ανταλακτικο

shipping_clip_image031.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Reaper

Λαθος δικο μου:o Υπαρχει αυτο μονο που ξεχασα να το βαλω εγω στην φωτογραφια.

Οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα??

;) μην διανοηθεις να βαλεις την αντλια μπροστα χωρις αυτο γιατι μαλλον κατι θα χαλαση........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Reaper

Λαθος δικο μου:o Υπαρχει αυτο μονο που ξεχασα να το βαλω εγω στην φωτογραφια.

Οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα??

Τα εξαρτηματα που σου λειπουν χρησιμοποιουνται οταν η αντλια ειναι βυθισμενη στο νερο Το ειναι ενας ροοστατης για την ρυθμιση της εισαγωγης,το σφουγαρακι ειναι για φιλτρο και το αλλο ειναι το καπακι που τα καλυπτει

Αν θελησεις να δουλεψεις την αντλια σου βυθισμενη απλα την βαζεις μεσα στο νερο οπως ειναι τωρα Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις τα αλλα εξαρτηματα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επέστρεψα και εγώ από τις Διακοπές μου και κατ'ευθειαν πήγα να τελειώσω την υδροψυξη μου.

Λοιπόν ας αρχίσουμε με τις αλλαγές που έκανα:

1. Αλλαγή θέσης του ψυγείου.

2. Αλλαγή θέσης της καινούριας(L25) αντλίας.

3. Μια μικρή τροποποίηση στο τανκ ώστε να μπορώ να γεμίζω πιο εύκολα το κύκλωμα.

Εδώ φαίνεται η τρυπά με το καπάκι που έβαλα στο τανκ.

post-2402-1416072117,2926_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.