Jump to content



Η Νέα μου Υδροψυξη! Παρουσιαση. (56k Warning)


Reaper

Recommended Posts

Λοιπο, φιλε Reaper,μου αρεσε παρα πολυ η δουλεια που εχεις κανει με τα πλεξι,το πως τα εχεις κοψει και πως ειναι ολα τακτοποιημενα,αν και βλεπω εχεις ολα τα απαραιτητα εργαλειακια:whistling .Το μονο που δεν μου αρεσε ειναι η αντλια και το χαλκινο μπλοκ με το αλουμινενιο ψυγειο.Χαθηκε ο κοσμος ρε παιδι μου να χρησιμοποιησεις μια κανονικη αντλια,ειχαμε πει και παλιοτερα για αντλιες ψυγειου και ειχαμε διαπιστωσει οτι μετα απο λιγο καιρο βγαζουν προβλημα,και πρεπει να βρεις και χαλκινο ψυγειο γιατι θα εχεις μεγαλο προβλημα εκτως αν βαζεις paraflu....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Σας Ευχαριστω πολυ ολους σας για τα καλα λογια. Λοιπον για τις αποριες ας τα παρουμε ολα με την σειρα:

1. οι σωληνες ειναι αρκετα μαλακοι και δεν ειχα κανενα προβλημα. οι μαρκα ειναι Antigelo VIP (made in Italy)!!

2. Τα ρακορ εχουν δικες τους βιδες πανω που πιανουν τους σωληνες και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την πιεση.

3. για την ορθια σωληνα μεσα στο τανκ το σκεφτηκα και εγω αλλα δεν ξερω γιατι δεν το εκανα. Αφου το λετε και εσεις θα το δοκιμασω δεν ειναι και τιποτα δυσκολο:)

4.Η αντλια δυστηχως κανει λιγο θορυβο:( (οχι παρα πολυ αλλα μαλλον θα ειμαι στα ιδια επιπεδα με τον αερα) :(

5. Οταν πειρα την αποφαση να κανω υδροψυξη δεν ηξερα τιποτα. Αμα δειτε και το θεμα που ειχα κανει πριν ενα μηνα θα γελατε. Το ψυγειο το ειχα παρει πρωτο πρωτο χωρις να ξερω οτι θα υπαρχει προβλημα με το χαλκινο Block:o Δεν ηθελα ομως να ξοδεψω και αλλα λεφτα για να παρω χαλκινο και ετσι αποφασισα να χρισημοποιησω αυτο με λιγο παραφλου.

Και τελος αυτη η υδροψυξη ειναι μια απο τις πιο φτηνες εαν εξερεσουμε τα πλεξι:D

@ MaGiCMaN Το 8αρη φαν μπηκε σε μεγαλυτερη(διαμετρος 12cm) τρηπα διοτι δεν θα μπορουσε να διωχνει ολων τον αερα απο τον 12αρη και ετσι με την μεγαλυτερη τρηπα ο αερας που δεν θα διωχνει ο 8αρης θα βγαινει μονος του εξω απο το κουτι!

Θα αργησω λιγο μεχρι να τελειωσω το project λογω μερικων αλλων υποχρεωσεων(καλοκαιρι ειναι :rolleyes::D )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο καποιες δοκιμες Κατελιξα στο συμπερασμα οτι η αντλια κανει εναν πολυ ενοχλητικο θορυβο. Οπως λετε και εσεις τετοιες αντλιες δεν ειναι και οι πιο αξιοπιστες σκεφτομαι να την αλλαξω και θα ηθελα να μου πειτε εαν αγορασω μια L20 και θελησω μετα απο καιρο να βαλω και την καρτα στο νερο θα υπαρχει προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απολα ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα.Μια δυο παρατηρρησεις εχω μονο.

1)Πεταξε αυτην την κ@λ@αντλια και παρε μια της προκοπης.Η L30 ειναι μια πολυ τιμια λυση και πολυ αποδοτικη (μιλαω απο προσωπικη εμπειρια).

2)Πεταξε το τανκ αφου αυτη τη στιγμη δεν σου χρησημευει σε τιποτα.

3)Ξαναδομησε την κατεσκευη σου.Μπορει να σουλουπωθει και να πιανει το 1/3 του ογκου που πιανει τωρα.

4)Μην ανχωνεσε με το ψυγειο.Οξειδωση θα δεις μετα απο πολους μηνες...

Link to comment
Share on other sites

Α και απο τον thermaltake μην περιμενεις και πολλα.

Αρχική απάντηση από unseen

Φαινεσε πολυ καλος μαστορας παντως. Πρεπει να σε μπασω στα phase :)

Αλλα και τι καθομαι και σου λεω :confused: αφου ο unseen εκανε δηλωση:p

Σε βλεπω απο βδομαδα να τα πουλας ολα και την παραεπομενη βδομαδα να ανοιγεις thread ''Cascade power by reaper'' :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από petros@idk$ [Σήμερα, στις 15:07]

Α και απο τον thermaltake μην περιμενεις και πολλα.

Αλλα και τι καθομαι και σου λεω :confused: αφου ο unseen εκανε δηλωση:p

Σε βλεπω απο βδομαδα να τα πουλας ολα και την παραεπομενη βδομαδα να ανοιγεις thread ''Cascade power by reaper'' :p :P :p

Απο τον CoolerMaster Θελεις να πεις. Ετσι τυχαια τον πηρα ο πιο φτηνος πρεπει να ηταν:D

Αλλαζω αντλια και τα πουλαω προσφορες μεσω PM. :D:p ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ!! Με εβαλες σε σκεψεις τωρα ρε petros@idk$

Τελικα L20 ή L30??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Reaper

Απο τον CoolerMaster Θελεις να πεις. Ετσι τυχαια τον πηρα ο πιο φτηνος πρεπει να ηταν:D

Αλλαζω αντλια και τα πουλαω προσφορες μεσω PM. :D:p ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ!! Με εβαλες σε σκεψεις τωρα ρε petros@idk$

Τελικα L20 ή L30??

Ναι απο τον Colermaster ηθελα να πω.L30 παρε.Το ανταρτικα σεν εχεις?Αυτο γουσταρει τις μεγαλες ροες.Ετσι το βραδυ περιμενω αγγελια.Ο δρομος για το DD ειναι ανοιχτος και να ξερεις πως θα εχεις βοηθεια απο πολλα πεδια εδω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην συγχαρητηρια για την δουλεια σου Λεπτομερης και προσεγμενη Με εντυπωσιασες

Μια που σωστα αποφασισες να αλλαξεις ορισμενα εξαρτηματα θα προτεινα

την Λ20 η οποια ειναι δοκιμασμενη (και πολυ φτηνη) με 2 μπλοκ και 2πλο ψυγειο (Τρανσιτ) και αποδιδει πολυ καλα

Καλη συνεχεια.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από petros@idk$ [Χθες, στις 15:49]

Ναι απο τον Colermaster ηθελα να πω.L30 παρε.Το ανταρτικα σεν εχεις?Αυτο γουσταρει τις μεγαλες ροες.Ετσι το βραδυ περιμενω αγγελια.Ο δρομος για το DD ειναι ανοιχτος και να ξερεις πως θα εχεις βοηθεια απο πολλα πεδια εδω μεσα.

Ανταρτικα σεν?? Τι εννοεις?

@eleven 2 μπλοκ? Να βαλω και στην καρτα? Θα αντεξει η L20?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Reaper

Ανταρτικα σεν?? Τι εννοεις?

@eleven 2 μπλοκ? Να βαλω και στην καρτα? Θα αντεξει η L20?

Σε ρωταει αν το μπλοκ που εχεις ειναι το ανταρκτικα

Ναι χαλαρα θα αντεξει ΕΙναι δοκιμασμενος συνδυασμος και αποδιδει αψογα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.