Jump to content



Η Νέα μου Υδροψυξη! Παρουσιαση. (56k Warning)


Reaper

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

...πολυ καλη και προσεγμενη δουλεια ....μπραβο σου:T: ...εχω βεβαια καποιες ενστασεις οσον αφορα την σειρα με την οποια εχεις φτιαξει το κυκλωμα ...θα ηταν προτιμοτερο να ειναι αντλια>τανκ>ψυγειο ή τανκ>αντλια>ψυγειο ...;)

P.S ...βλεπω απο εργαλεια ειμαστε full...:D ...οχι τπτ τυχαιοι:p

Link to comment
Share on other sites

@mortisboy Ευχαριστω! Για την σειρα διαβασα οτι υπηρχαν δυο επιλογες αυτη που λες εσυ και αυτη που εχω βαλει εγω. Τυχαια την επελεξα χωρις να ξερω πολλα πραγματα. Ολα θα φανουν στα αποτελεσματα. Λιγη υπομονη.

Μερικες φωτογραφιες απο τις δοκιμες! Μεγαλο προβλημα ειχα με την εξαερωση εαν και εχει και το ψυγειο και το τανκ και υπειρχε και το Τ που ειχα βαλει.

post-2402-1416072064,4067_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εως εδω ολα καλα!!! Σε λιγες μερες περισσοτερες φωτ. με ολοκληρωμενο το συστημα υδροψυξης.

Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα.... Οι τελευταιες λεπτομεριες για το τελειωμα του κουτιου και των συνδεσεων και για τελος το καλυτερο και το πιο δυσκολο,!!τοποθετηση στο PC!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος.....;)

Πολυ καλη δουλεια.....

1 Απορια:Τι σωληνες ειναι αυτοι????? Ειναι σκληροι ή μαλακοι ....????? Τα εξαρτηματα πιανουν καλα απανω στους σωληνες????? (Ο πατερας μου ειναι υδραυλικος και δουλευω συχνα τετοια εξαρτηματα...):D

Αλλα και θεμα πιεσεων δεν παιζει για να στα πεταξει....:p

EDIT: Εξαερωση μπορεις να κανεις και απο την χρυση βιδα που εχει το φιλτρο στο κατω μερος με ενα κατσαβιδακι.....:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 21:06]

στο φίλτρο μέσα βάλε κάτι όρθιο να μην πηγαίνει απο την είσοδο στην έξοσο αλλιώς δεν έχει νόημα.

Δηλαδη????? Δεν σε επιασα....:o

Ενημερωνω οτι δεν λειτουργει σαν φιλτρο.Αν ηταν φιλτρο θα ειχε μια ασπρη κουλουρα μεσα απο ειδικο υλικο....που βιδωνει απο μεσα....(το εχω πιασει στα χερια μου το συγκεκριμενο):)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο σαν κατασκευη αλλα θα μπορουσες να εχεις τρυπα στο πρασινο φαν και να βγαζει η να βαζει απευθειας αερα στο ψυγειο.

Και επισης θα ηταν καλυτερα ενα διπλο ψυγειο με δυο φαν.

Η αντλια απο θορυβο πως παει?

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλη κατασκευη! συνεχισε ετσι! περιμενουμε φοτος!

υγ. το μονο που δεν μαρεσε ηταν το 8αρι φανακι του εβαλες σε μεγαλυτερη τρυπα.φαινεται αντιαισθητικο καπως. η αντλια ξερεις τη ροη εχει?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να κερδισει σε ψυξη με το την μοντα στο φιλτρο...μαλλον για να γινεται πιο ευκολα η εξαερωση το προτεινε ο dark saga...αν και απο το μεγεθος αυτου του πραγματος δεν νομιζω να κανει καμια τεραστια διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Το φιλτρο γιατι το εβαλες αφου κανεις εξαερωση απο το ταφ?

Ψυγειο αλουμινενιο και μπλοκ χαλκινο?

Επισης λιγο μεγαλο δεν σου βγηκε?

Φαινεσε πολυ καλος μαστορας παντως. Πρεπει να σε μπασω στα phase :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.