Jump to content



laptop


Elpis

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από unseen

προτεινω κατι σε vaio. Με τα λεφτα που λες μπορεις να χτυπησεις καποιο. Για συναρμολογουμενα ειμαι αρνητικος. Οσα δωσαμε στο μαγαζι μεσα σε ενα χρονο το πολυ αρχισαν να τριζουν τα πλαστικα και πολλα βγαλαν προβληματα.

υπολείπονται όμως των acer σε χαρακτηριστικά (στα ίδια λεφτά), και από τη στιγμή που το θέλει για DTR μάλλον χρειάζεται και καλή gpu. τα vaio σ'αυτά τα λεφτά έχουν 6200go με 32mb dedicated και τα υπόλοιπα (μέχρι τα 128) από τη ram, που είναι μάλλον λίγα για σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 01:44]

υπολείπονται όμως των acer σε χαρακτηριστικά (στα ίδια λεφτά), και από τη στιγμή που το θέλει για DTR μάλλον χρειάζεται και καλή gpu. τα vaio σ'αυτά τα λεφτά έχουν 6200go με 32mb dedicated και τα υπόλοιπα (μέχρι τα 128) από τη ram, που είναι μάλλον λίγα για σήμερα.

αυτο ακριβως ηθελα να πω .. ;)

λεω σε vga χ700 υπαρχει κατι λαυτερο για laptop ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

αυτο ακριβως ηθελα να πω .. ;)

λεω σε vga χ700 υπαρχει κατι λαυτερο για laptop ?

υπάρχουν και 6800go - x800mobility αλλά δεν ξέρω σε ποια λάπτοπ και πόσο ξεφεύγουν μετά σε τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

υπάρχουν και 6800go - x800mobility αλλά δεν ξέρω σε ποια λάπτοπ και πόσο ξεφεύγουν μετά σε τιμή.

Mπαίνουν αποκλειστικά σε desktop replacement και αυτόματα ξεχνάς την μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

E τότε πάρε ενα με 3200 athlon 64bit και μια χ800 ή 6800 με ένα γιγα ραμ και 17άρα οθόνη και 7200 δίσκο και είσαι κομπλέ. Λογικά θα σου βγεί κοντα στα 2000 ευρώ. Αλλά γιατί να το κάνεις αυτό εγώ δεν καταλαβαίνω. Αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά για laptop που μονο laptop δεν είναι πάρε ένα κανονικό pc. Πιο καλά θα σου κάτσει τόσο στα οικονομικά όσο και απο πλευράς επιδόσεων. Επιπλέον σε ένα χρόνο θα θές αναβάθμιση, αλλά αν είχες πάρεο φορητό laptop δεν θα σε ένοιαζε αφού θα είχες άλλα πλεονεκτήματα (φορητότητα, αραγμα στον καναπέ με το pc στο πόδι και σερφάρισμα στο internet κλπ)

Link to comment
Share on other sites

ναι το θελω και για κυριο πισι αλλα και για laptop να το παιρνω μαζι αρα αμα βαλω αυτα που λες jogi δεν θα κραταει ουτε μια ωρα ημπαταρια...

σκεφτομαι λεω ενα acer 1694 γνωμες ?

Link to comment
Share on other sites

tristeno 1750 ειναι παρα πολλα ιδιαιτερα για μεταχειρισμενο ... εδω το acer 1694 που εχει και dothan 2GHZ και πολυ καλη καρτα γραφικων X700 κανει 1500 τελικη ;)

γιατι το πουλας αν επιτρεπετε ?

Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση το ένα με το άλλο. Χ700 με 6800?????? Απλή WXGΑ με SWXGA????? Επεξεργαστή αλλάζεις όποτε θέλεις. Και όπως να το κάνουμε Acer το ένα Dell το άλλο.

Τώρα, πόσο μεταχειρισμένο είναι ένα φορητό που μόλις έχει κυκλοφορήσει είναι δικό σου θέμα να το αξιολογήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno [Σήμερα, στις 20:33]

Καμμία σχέση το ένα με το άλλο. Χ700 με 6800?????? Απλή WXGΑ με SWXGA????? Επεξεργαστή αλλάζεις όποτε θέλεις. Και όπως να το κάνουμε Acer το ένα Dell το άλλο.

Τώρα, πόσο μεταχειρισμένο είναι ένα φορητό που μόλις έχει κυκλοφορήσει είναι δικό σου θέμα να το αξιολογήσεις.

ειπα εγω οτι ειναι το ιδιο πραγμα η Χ700 με την 6800 ?? μη τρελαθουμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.