Jump to content



laptop


Elpis

Recommended Posts

Επειδη σε μερικους μηνες μπαινω σε σχολη (μαλλον πατρα) και επειδη δεν εχω καμια ορεξη να κουβαλαω τπτ μα τπτ θελω να πουλησω το πισι μου και να εχω ενα λαπτοπ μεχρι να φτιαξω στη πολη που θα μπω νεο πισι..

γιαυτο το λογο θελω ενα αρκετα καλο λαπτοπ που να ειναι για ολα παιχνιδια , ιντερνετ +++

σε λογικες και οχι ακραιες τιμες παντα και καποιο ονλινε shop για να το παρω.

οποιος μπορει και θελει ας με βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λεω για centrino δε νξερω αν ειναι καλοι οι amd για laptop...

mporv na dvsv gysrv sta 1400-1500 (ελπιζω δηλαδ0η)

και μαλλον θα παιξω και μια "πουστι@" με την ΕΕ που σου δινουν πισω το 40% αν κανεις κατι πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

λετε να φτιαξω εγω οτι θελω απο e-shop που εχει και εγγυηση για καμενα πιχελς ?

αλλα δυστυχως δεν εχει πολλες επιλογες για hardware

επισης πως ξεχωριζω τους dothan ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elpis

λετε να φτιαξω εγω οτι θελω απο e-shop που εχει και εγγυηση για καμενα πιχελς ?

αλλα δυστυχως δεν εχει πολλες επιλογες για hardware

επισης πως ξεχωριζω τους dothan ?

η σειρά 1690 της acer έχει dothan.

νομίζω από τα 2MB L2 cache.

το turion είναι μια χαρά laptopι πάντως, κυρίως λόγω της ανώτερης κάρτας γραφικών;)

αν βέβαια αποφασίσεις να βάλεις 64bit OS, τότε ξεφεύγει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

αν βέβαια αποφασίσεις να βάλεις 64bit OS, τότε ξεφεύγει!

υποθέτω ότι δεν εννοείς σε επιδόσεις;

γιατί μέχρι τώρα το μόνο καλό που έχω δει στα 64αρια είναι η 64bitη έκδοση του farcry

κατά τα άλλα, ότι τρέχει (πρέπει να ναι 2-3 προγράμματα; :p) πάει πιο αργά (ακόμα κι αν είναι ''και καλά'' 64 bit optimized)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor [Σήμερα, στις 17:36]

ρε φίλε πας σε μια πόλη να σπουδάσεις και κοιτάς να στήσεις μηχάνημα όσο το δυνατον καλυτερο για παιχνίδια????

τι αλλο καλυτερο να κανω ?

σκεφτομαι για acer 1694 εχει ο φυσικος μου και ειναι θεικος...

και κατι αλλο που θελω να ρωτησω με το λαπτοπ αυτο (χ700 εχει) θα παιζει καλυτερα απο το desktop της υπογραφης μου ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από doctor

ρε φίλε πας σε μια πόλη να σπουδάσεις και κοιτάς να στήσεις μηχάνημα όσο το δυνατον καλυτερο για παιχνίδια????

Παλιόπαιδο Elpis!

’κου τον μπαμπά σου, μην πάρεις pc, άσε τα παιχνίδια, διάβαζε και να είσαι φρόνιμο αγόρι.

ΟΚ;

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 17:40]

Παλιόπαιδο Elpis!

’κου τον μπαμπά σου, μην πάρεις pc, άσε τα παιχνίδια, διάβαζε και να είσαι φρόνιμο αγόρι.

ΟΚ;

:p

φετος τα εδωσα ολα (τους τελευταιους τρεις μηνες :p) για να μπω εκει που θελω αρα δικαιουμαι ενα 6μηνο τουλαχιστον χωρις διαβασμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

υποθέτω ότι δεν εννοείς σε επιδόσεις;

γιατί μέχρι τώρα το μόνο καλό που έχω δει στα 64αρια είναι η 64bitη έκδοση του farcry

κατά τα άλλα, ότι τρέχει (πρέπει να ναι 2-3 προγράμματα; :p) πάει πιο αργά (ακόμα κι αν είναι ''και καλά'' 64 bit optimized)

σε επιδόσεις εννοώ, αλλά μάλλον θα λες για τα alpha win beta x64 alpha , δοκίμασέ το και σε κάνα άλλο λειτουργικό;)

Αρχική απάντηση από Elpis

τι αλλο καλυτερο να κανω ?

σκεφτομαι για acer 1694 εχει ο φυσικος μου και ειναι θεικος...

και κατι αλλο που θελω να ρωτησω με το λαπτοπ αυτο (χ700 εχει) θα παιζει καλυτερα απο το desktop της υπογραφης μου ?

το 1694 σαν επεξεργαστή είναι σαφώς πιο γρήγορο. στο superpi ο turion ml34 βγάζει 50-55 ενώ το bench-o-laptopi 1692 40-44 (πάντα default).

πάντως δε νομίζω να πιάνει την 5900 λόγω των χαμηλότερων χρονισμών. έχει 360 πυρήνα και 330(x2) μνήμες η x700.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

σε επιδόσεις εννοώ, αλλά μάλλον θα λες για τα alpha win beta x64 alpha , δοκίμασέ το και σε κάνα άλλο λειτουργικό;)

προφανώς για τα win μιλάω

εσύ για ποιο λες; (γιατί ο άνθρωπος λέει ότι θέλει να παίζει games, internet κλπ.....)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 17:45]

προφανώς για τα win μιλάω

εσύ για ποιο λες; (γιατί ο άνθρωπος λέει ότι θέλει να παίζει games, internet κλπ.....)

γενικα οτι κανουμε σε ενα desktop pc αφου δεν θα εχω αλλο pc για μερικους μηνες... αρα θελω πολυ καλη vga...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

προφανώς για τα win μιλάω

εσύ για ποιο λες; (γιατί ο άνθρωπος λέει ότι θέλει να παίζει games, internet κλπ.....)

εγώ ακόμη δεν έχω άποψη επί του πρακτέου γιατί δεν έχω επεξεργαστή με 64 διφία. όμως τα 64bit win είναι σε πρώιμο στάδιο ακόμη για να κρίνεις τον επεξεργαστή από αυτά.

αναφέρομαι σε κάποια φιλική διανομή του λειτουργικού με τον πιγκουίνο (να πω πιο?), και όχι σε παιχνίδια. ούτος ή άλλως πόσα παιχνίδια είναι compiled στα 64 διφία?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να υπολειπεται πολυ(!) o turion απο επιδοσεις θα ελεγα να προτιμησεις κατι σε Α64(οχι σεμπρον) και centrino!Eπεσε στα χερια μου ενας μικρος turion για λιγο και δεν εντυπωσιαστηκα!Καλο μεν αλλα θα προτιμουσα centrino(αρκετα λεπτο σε σχεση με τα υπολοιπα) και μετα Α64 (3400+ αν οχι καποιο καλυτερο)ΠΑντως το μοντελο που επεσε ειχε πολυ καλη οθονη!!!Αυτο επεσε στα χερια μου -> http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.907617 το οποιο εχει την Χ600 και οχι Χ700(να δω ποτε θα το αλλαξουν στο e-shop!)

(δεν προλαβα λογω χρονου να διαβασω ολα τα παραπανω οποτε σορυ αν επαναλαμβανω κατι!)

Link to comment
Share on other sites

δεν κρατηθηκα και κοιταξα μερικα μοντελα!θα προτεινα αυτο ->http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.907569 και με 100E βαζεις ενα 60αρη (νομιζω) σκληρο @7200ρπμ και με αλλα 120-140ενα γιγα μνημη και εισαι αρχοντας!(ελπιζω στις τιμες να τα θυμαμαι σωστα)

Link to comment
Share on other sites

προτεινω κατι σε vaio. Με τα λεφτα που λες μπορεις να χτυπησεις καποιο. Για συναρμολογουμενα ειμαι αρνητικος. Οσα δωσαμε στο μαγαζι μεσα σε ενα χρονο το πολυ αρχισαν να τριζουν τα πλαστικα και πολλα βγαλαν προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.