Jump to content



Ι875 το καλυτερο NB Cooler ??


overvolt

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Αμα προσεξεις το κλιπ , σxεδον δεν εχει μενει καθολου χωρος για να κουμπωσει , πραγματικα τα χρειαστικα , ωσπου να μπει στη θεση του , με απολυτη επιτυχια , και καμποσο AS 3 silver .. :cool:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος δεν πιστευω να ειναι και καλητερο απο αυτα που κικλοφορουνε για τον λογο οτι ειναι αλουμινενια

ενο κικλοφορουνε εξολοκλιρου χαλκινες

η

με χαλκινη βαση και αλουμινενια φινς

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες αλλά , δεν εινα και και τοσο τρομερα τα πραγματα.

Η ολη ψυχτρα ειναι τοσο μεγαλη , και εχει τοσο υψηλο θερμικο συντελεστη, με ικανοτητα να κρυωνη ολοκληρο επεξεργαστη , οχι μια σταλιτσα NB .

Δεν υπαρχει πρακτικα λυση σαν και αυτη στην αγορα, για να μπορεσεις να κανεις συγκριση, και χαλκος να ητανε εφοσον θα ηταν μικροτερου μεγεθους με 40mm αντι για 50mm , παλι απο κατω θα ητανε , για να μην ξαναπω για το υψος των πτεριγιων .

Η φωτο το αδική λιγακι το κουλερ , διοτι η φωτογραφια τραβηχτηκε απο πλαγια , και ετσι δυσκολα καταλαβαινεις την διαφορα απο το πριν και το μετα .

Ειμαι σιγουρος οτι στα ματια των περισοτερων η εικονα δεν θα κανει και μεγαλη εντυπωση, για αυτο και γραφω τα νουμερα , για να καταλαβετε πιο ευκολα τη διαφορα μεγεθων . :)

Αχ βρε OLYMPUS C2100 ,θαυματα κανεις .. :D

Οποιος ψαχνει να βρει, τί καρτα γραφικων φοραω ??!! Ειμαι μια ΤΝΤ 2 Μ64 ( Πρωσορινη λυση μιας και καηκε η 9600 Pro .)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από overvolt [Σήμερα, στις 20:24]

Φωτογράφεεεεεε ..... Τραβα μια !! :D

p82245501pq.jpg

p82245514ov.jpg

Σημειωση . Η νεα ειναι ψυχτρα ειναι 60χ50mm , ενω η ASUS 40x40mm , υψος νεας 55mm απο 28mm.

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο

απ οτι φενετε μιας και ο Hipro χτιπισε 400fsb με ενα tiger ολα τα αλλα ειναι υπερβολες

δεν χριαζοντε

με 15 ευρο εισαι οκ

ουτε πατεντες ουτε 35-50 σε καλες μουρατες ψυκτρες.....

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακριβώς !!

Το, χτυπησα ενα Οβερκλοκ , με το επεξα στα τσιτα 9 ωρες Far Cry εχει πολυ μεγαλη διαφορά !!

Για να μην σου πω οτι ... Ο καθε ενας, επιτυχημενος κουλερ μεσα στο μηχανημα βοηθα στην γενικοτερη χαμηλη θερμοκρασια μεσα στο κουτι !!

Ενα φανταχτο παραδειγμα για να καταλαβεις τι παιζει , ειναι η ψυχτρα της Χ800pro & η Χ850ΧΤ με εξαγωγη θερμου αερα εξω απο το κουτι .

Στο θεμα μας τωρα, τα πλεονεκτηματα ειναι γενικότερα .

Το Ι875 ειναι απλα μερος της παρεας , και στην δικη μου περιπτωση ,μαλλον ειναι καταχαρουμενο .:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.