Jump to content



Athlon X2 Database & Overclocking


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Εαν και αυτην την στιγμη δεν ειμαι στο μηχανημα μπροστα , και βλεποντας το τελευταιο τις διορθωσεις εχει αυτο το βιος

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&postid=263818#post263818

New official release 623-3

(Post #217 of 217)

PCB Revision A

Date Code 2005/06/23

File N4D623-3.zip

Size 402,423 bytes

Description 1. Patch Dual-Core CPU performance problem.

2. Add Errata 123 option.

3. Add ACPI SRAT option

Μαλλον το βιος εφταιγε γιατι κατω απο 50 στο spi δεν ειδα ( λολ)

Link to comment
Share on other sites

Συντομα μαλλον θα εχω αποκτησει ενα Χ2 4600+ και στη χειροτερη ενα Χ2 4400+ για δοκιμες :D

Αν και δεν σκοπευω να τον στρεσαρω στο OC και δεν εχω λογο κιολας

Μονο η μητρικη και η καρτα γραφικων που θελω δεν εχει κυκλοφορησει ακομα :(

Που θα παει ομως δεν θα ερθουν αυτα που θελω :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θελω να σας κανω μια ερωτησουλα.Γιατι στο sandra arithmetic και στο multimedia εχω χαμηλα σκορ?Λες και ειμαι ...μονοπυρηνος!

στα 225mhz εχω περιπου 9500 arithmetic και 21000 multimedia.Θα επρεπε να ειμαι πολυ πιο πανω απο οτι εχω καταλαβει.Δωστε φως ρε παιδια.Εχω βαλει το τελευταιο bios που υποστηριζει Χ2 και εχω βαλει και τον οδηγο της amd (και με τον οδηγο των windows παλι τα ιδια ειχα).

Αν μπορειτε δωστε μου λιγο τα αποτελεσματα σας σε sandra καθως και αν κανατε κατι αλλο για να παρει το συστημα σας τον Χ2.

Eχω την τελευταια εκδοση sandra lite 2005 sr2 1060

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Ρε παιδια θελω να σας κανω μια ερωτησουλα.Γιατι στο sandra arithmetic και στο multimedia εχω χαμηλα σκορ?Λες και ειμαι ...μονοπυρηνος!

στα 225mhz εχω περιπου 9500 arithmetic και 21000 multimedia.Θα επρεπε να ειμαι πολυ πιο πανω απο οτι εχω καταλαβει.Δωστε φως ρε παιδια.Εχω βαλει το τελευταιο bios που υποστηριζει Χ2 και εχω βαλει και τον οδηγο της amd (και με τον οδηγο των windows παλι τα ιδια ειχα).

Αν μπορειτε δωστε μου λιγο τα αποτελεσματα σας σε sandra καθως και αν κανατε κατι αλλο για να παρει το συστημα σας τον Χ2.

Eχω την τελευταια εκδοση sandra lite 2005 sr2 1060

Το λειτουργικο βλεπει κανονικα τα 2 cores???

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=17097

Link to comment
Share on other sites

To superpi ειναι οντως πιο γρηγορο (36-37sec στα 2260).Δεν εχω δοκιμασει και αλλα.Θα δοκιμασω και με το pcmark.Παντως εκει που ηθελα να δω διαφορα,δεν εχω δει μεχρι στιγμης (μετατροπη divx σε dvd με το vision και ταυτοχρονο gaming με iss.Kανει ακριβως το ιδιο σπασιμο στον ηχο οπως και με τον απλο 64.Βεβαια μπορει να κανω και εγω καποιο λαθος και οντως κατι να πηγαινει στραβα οποτε θα δειξει).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

To superpi ειναι οντως πιο γρηγορο (36-37sec στα 2260).....

To superpi δεν ειναι multithreaded, δοκιμασε το 7zip http://www.7-zip.org/.

Με αυτα που λες παντως μαλλον δεν εχουν δει τα 2 cores ή τα windows ή το Bios.

Link to comment
Share on other sites

pcmark 3700 μονο.Εχω απογοητευτει πολυ.

Η πλακα ειναι οτι θελω να κανω νεα εγκατασταση και δεν μπορω λογω raid και εντελως γεματων δισκων...

Ο επεξεργαστης προφανως εχει 2 πυρηνες :p αρα το προβλημα το εχουν τα windows (μακαρι) ή η μητρικη (την πουλεψαμε)...

Αν ξερετε κατι παραπανω,παρακαλω ελευθερα. :help:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Tι αλλο προγραμμα να δοκιμασω δηλαδη?Αλλα να ξερετε να μου πειτε αν εχω καλο σκορ που αρμοζει σε dual core.Δεν εχω προηγουμενες μετρησεις απο τον 3200+

Αρχική απάντηση από unstoppable

To superpi δεν ειναι multithreaded, δοκιμασε το 7zip http://www.7-zip.org/........

Εχει επιλογη για multithreaded οποτε συγκρινεις αποτελεσματα σε σχεση με single thread ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.