Jump to content


Athlon X2 Database & Overclocking


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από DarkSaga

τι έφταιγε τελικά?

Ta windows.Ηθελαν παλι εγκατασταση.Η πλακα ειναι ομως αλλη.

Οταν πηγα να τα εγκαταστησω δεν μου εβγαλε τιποτα σχετικο με multiprocessor.Ειχα ξεχασει να βαλω κατι, και ξαναρχισα την εγκατασταση.Τοτε μου εβγαλε μια επιλογη που δεν μου ειχε βγαλει πριν,οτι δεν μπορουσε να αναγνωρισει τι ειδους συστημα εχω και μου εβγαλε καποιες επιλογες.Θυμομουν απο το thread του spc οτι στα win2000 επρεπε να βαλει χειροκινητα acpi multiprocessor.Ε, αυτην την επιλογη εβαλα και εγω.Τωρα αναρωτιεμαι τι αποτελεσμα θα ειχα αν η εγκατασταση των xinxp δεν μου εβγαζε την επιλογη αυτη (οπως την πρωτη φορα) και αν θα μπορουσα να εβαζα acpi multiprocessor ΜΕΤΑ την εγκατασταση.Οπως και να εχει, τωρα ειμαι κυριλε.

2200 με default ταση και ανεβαινω σιγα σιγα.... :D

Link to comment
Share on other sites

O επεξεργαστης ειναι θεικος!Μετατρεπω divx-->dvd ,κατεβαζω με dsl και παιζω iss χωρις να σπαει ο ηχος ή η κινηση!

Πραγματικα ειμαι πολυ ικανοποιημενος... Και ολα αυτα στα 2200mhz (+200 απο τα default)...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα φαινεται να καταληγω στα 2620 με 1,52V, αν ανεβασω ταση πανω απο 1,6 εχω μεγαλη αυξηση στην θερμοκρασια, αναρωτιεμαι αν βγαλω το IHS θα κερδισω αρκετα σε o/c.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Σε σχέση με τον venice (signle core), στην ίδια συχνότητα με το ίδιο ρεύμα με την ίδια ψύξη, πόση διαφορά θερμοκρασίας έχεις?

Σε μεγαλες τασεις ισως και 10C δεν θυμαμαι ακριβως ποσο ειχε ο venice.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.