Jump to content



μινι παρουσιαση hercules dj console.


amartolos

Recommended Posts

εχοντας πραγματικα καψουρα με την progressive ειπα να προβω στην

αγορα ενος μικτη για να παιξω λιγο με τα αγαπημενα μου τραγουδακια.

και αρχιζουμε

στην 1η φωτο φαινεται τi αγοραζουμε με τα 249 ευρα που στοιχιζει το πακετακι...

την κονσολα(προφανως) συνοδευτικα καλωδια ,cd με drivers dj software ,λουρακι μεταφορας ,προστατευτικο καπακι και manual...

28ho.jpg

συνεχεια με 2 photos απο την μπροστινη και πισω πλευρα...

12oj.jpg

isv8mi.jpg

οπως ειπα και παραπανω μαζι με την κονσολα δινεται και ενα προστατευτικο καπακι ιδιαιτερα χρησιμο για να μην σπασεις κανενα knob οταν θα τρεχεις -με την κονσολα παραμασχαλα-να ξεφυγεις απο τους εξαγριωμενους και αυπνους γειτονες,,,ειπαμε προσεχουμε σε τι ωρα και με ποια ενταση κανουμε εξασκηση των μιξαριστικων μας δυνατοτητων....

16bx.jpg

power on....με τοσα λαμπακια δεν θα χρειαστω και δεντρο τα χριστουγεννα..

70nb.jpg

καλες οι φωτο αλλα με το ...''ζουμι '' τι γινεται??

η κονολα συνοδευεται απο 4 full εφαρμογες για μιξη..

το mixvibes 5 ,το NewDJ 2003 - Hercules SE, το μαλλον πολυπλοκο και πολυ παραμετροποιημενο Storm 2.0 DJ Edition , και το γνωστο σε ολους virtual

dj hercules edition..

η αληθεια ειναι οτι οταν εισαι ασχετος (οπως εγω)με τα 3 πρωτα προγραμματα ειναι πολυ δυσκολο να πετυχεις κατι καλα (με η χωρις κονσολα) γιατι δεν σου δινουνε δυνατοτητα auto-beat σε αντιθεση με το virtualdj που εχοντας αυτην την επιλογη σου δινει το mix στο πιατο..

τωρα μαλιστα που η καινουργια εκδοση του προγραμματος ειναι σταθερη σας βραχος χωρις ενοχλητικα κολληματα και crashes ολα φαινονται απλα και πολυ ευκολα..

θα μου πειτε τωρα καλα η θεωρια..αλλα στη πραξη τι γινεται??

τα παρακατω 3 links δινουνε 3 αλλαγες που γινανε με την κονσολα...τα mixes μιλανε μονα τους...

οτι θελετε ρωτατε...

mix 1

http://briefcase.pathfinder.gr/download/amartolos26/15579/452235/0/mix+1.mp3

mix 2

http://briefcase.pathfinder.gr/download/amartolos26/15579/452247/0/mix+2.mp3

brake

http://briefcase.pathfinder.gr/download/amartolos26/15579/452248/0/brake.mp3

enjoy..

:banging:

ps: ενα μεγαλο ευχαριστω στον unseen που με εσωσε απο ασκοπα post... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ετοιμο και ενα σετακι(60ΜΒ) με την βοηθεια της κονσολας...

http://83.149.114.139/dl/fd178de024338d9e2db41b5481107b09/43680571/l240g8/Progressive%20House.mp3

ή (μαλλον πιο γρηγορο)

http://d20.yousendit.com/D/1QP288TGUTWDH2HNA4RVPA1PKE/Progressive%20House.mp3

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos [Σήμερα, στις 02:25]

ετοιμο και ενα σετακι(60ΜΒ) με την βοηθεια της κονσολας...

http://83.149.114.139/dl/fd178de024338d9e2db41b5481107b09/43680571/l240g8/Progressive%20House.mp3

ανυπομονω να το ακουσω.........αργει βεβαια (20ΚΒ/s με 512) αλλα μαλλον αξιζει και με το παραπανω μιας και απο οτι ειδα στα samples που εδωσες παλιοτερα κανεις καλες αλλαγες.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos [Σήμερα, στις 02:38]

περιμενω σχολια...

λοιπον οι αλλαγες σε μερικα σημεια ηταν εξαιρετικες......σε μερικα αλλα ηταν καπως αναμενομενες να το πω.......τετριμμενες............λιγο συνηθισμενες........καλο θα ηταν να παιζεις λιγο με το CUE παραπανω αλλα οχι σε σημειο να κουρασεις......

και μια γενικη παρατηρηση......εαν επαιζες αυτο το προγραμματα σε μπαρακι το θεωρω εξαιρετικο απο αποψη επιλογης κομματιων και υφους........εαν ηταν για κανα πιο χορευτικο κλαμπακι χρειαζοταν και μερικα κομματια ''αλυσοπριονα''..............

αλλα γενικως βαζω αριστα:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

λοιπον οι αλλαγες σε μερικα σημεια ηταν εξαιρετικες......σε μερικα αλλα ηταν καπως αναμενομενες να το πω.......τετριμμενες............λιγο συνηθισμενες........καλο θα ηταν να παιζεις λιγο με το CUE παραπανω αλλα οχι σε σημειο να κουρασεις......

και μια γενικη παρατηρηση......εαν επαιζες αυτο το προγραμματα σε μπαρακι το θεωρω εξαιρετικο απο αποψη επιλογης κομματιων και υφους........εαν ηταν για κανα πιο χορευτικο κλαμπακι χρειαζοταν και μερικα κομματια ''αλυσοπριονα''..............

αλλα γενικως βαζω αριστα:T:

χεχε thank u fragma

αλυσοπριονα εννοεις??σφυρια????χιχιχι ειπα να μην το ''καψω'' γιατι ειναι κυριως για το αυτοκινητο...χρωσταω ενα παντως σκληροτερο next time...

-@ οχι η κονσολα δεν ειχε ακουστικα

-@ΠΡΟΣΟΧΗ σε αυτους που σκεφτονται να την αγορασουν γιατι κυκλοφορει κατω απο 200 ευρω τελικη αντι 250 που την πηρα εγω απο τον γνωστο μουσικο οικο.....

-@ δεν το συζητω οτι το pionner ειναι πολυ καλυτερο απο την hercules...αλλα για μενα λεει αν εχεις ((cd/vinyls)(που δεν εχω))...γιατι να εχεις επαγγελματικο μηχανημα και να μιξαρεις mp3s μου φαινεται λιγο υπερβολικο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

εγω θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...εκτος απο το auto bpm,μπορεις να ριθμιζεις μεσω της κονσολας τα bpm manual,δηλαδη απο μονος σου?γιατι τa house ta dance κομματια ενταξυ τα παιζει με auto bpm αλλα στα rnb κομματια τι κανεις?το virtual dj δεν συχρωνιζει καλα τα bpm στα rnb οποτε πρεπει να το πειραξεις εσυ. αυτο το πειραγμα το κανεις απο το pc σου η απο το hercules.σε παρακαλω πες μου γιατι θελω πολυ να το παρω και ειναι το μονο μου κολλημα...ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω ακριβως την ιδια κονσολα σε πιο απλη εκδοση..... εχω χασει το serial απο το ειδικιο προγραμμα virtual dj (djconsole)... κανενα help να ανοιξω το προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αρχική απάντηση από psiloshac [Σήμερα, στις 03:13]

μαν κανει σκρατσ η κονσολα???

Η pioneer CDJ 1000 MK-II ειανι κορυφή....

Ως DJ συνηθως σε τετοιες παιζω (2) και μαι 200αρα..

κάνει αλλά μην περιμένεις τπτ το τρελό...

Για να κάθεσαι σπίτι και να περνάει η ώρα, καλή είναι.. Εγω την έχω πάρει και σε πολλά παρτάκια σε σπίτια και έχει βγάλει τα λεφτά της...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.