Jump to content



....Prob με AS8 και 640 ....τα φωτα σας


mortisboy

Recommended Posts

.....οπως λεει και ο τιτλος....σημερα αποφασισα να κανω μια αναβαθμισουλα στο ενα pc του σπιτιου....ετσι τα πηρα τα εστησα....αλλα το ρημαδι κανει συνεχεια restart....:mad:..ενω μπουταρει κανονικα..μολις περασει το Logo της abit κανει restart :...: για ριχτε καμια ιδεα...γιατι εχω μπλοκαρει εντελως....το μονο που δεν εχω αλλαξει ειναι psu....ολα τα αλλα τα εχω κανει τραμπα....αλλα παλι τα ιδια.....

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε το λειτουργικό ή το πέρασες από την αρχή?..........Αν υπήρχε, δοκίμασε να ενεργοποιήσειςς/απενεργοποιήσεις το LAN μέσα από το Bios......ΑΝ μπείς Windows, κάνε uninstall τους drivers του LAN, επανεκίνηση και install καινούργιους......

Link to comment
Share on other sites

....λοιπον παιδια....βασικα δεν διευκρινισα οτι ...απλα την εχω ακομα πανω στο κουτι της...με μια vga μονο...δεν υπαρχει τιποτα αλλο πανω...ουτε δισκοι ουτε ουτε λαν...τπτ

Το ασχημο ειναι οτι...δεν μπορω να μπω ουτε στο βιος....κανει συνεχεια λουπες...δοκιμασα και με insert...αλλα μπααα...σκεφτομαι μπας και θελει αλλο βιος...επειδη εχει τον 64μπιτο πανω...αλλα και παλι ...δεν μπορω να μπουταρω απο floppy...για να φλασαρω...εβαλα και τον μαμισιο ανεμιστηρα...και παλι τα ιδια...:( το psu ειναι ενα Ηyper TypeR 580w ....

μαλλον παω για mobo μου φαινεται....:o .....την γκαντεμια μου......:mad:

Link to comment
Share on other sites

....αρεεεε....*^*%%&.....καλα το σκεφτηκα....ποιος προσφερεται ρε παιδες με εναν 5ΧΧ.....να κανουμε την μαγκια ....θα ΜΕ ΣΩΣΕΙ......:jump: :jump: Ηipro μαν...να σκασω απο κει να κανουμε την μοντα....εχεις κανα 5ΧΧ ?????????

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε 3 μητρικες που πηραμε εδω και ηρθαν με το 1.6 βιος ολες ειδαν κανονικα τους 640 Εσυ ποια εκδοση βιος εχεις?

Δοκιμασε να μπουταρεις και με καμια pci καρτα γραφικων (αν υπαρχει ευκαιρη ) και να αποκλεισεις και το θεμα της agp

Link to comment
Share on other sites

...λοιπο παιδες βρεθηκε...λυση :D .....εγινε hotflash...με την βοηθεια ενος nf2 ... και ολα καλα..... τελικα το bios εφταιγε.....ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους για την βοηθεια....και ιδιαιτερα στον Αποστολη ...που μου εδωσε την ιδεα...;):) για..να δουμε τι ψαρια θα πιασει...:p :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.