Jump to content



Ποτο και οδηγηση δεν πανε παρεα


theHitma@n

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Παλιό αρκετά.

Αν και έχω φίλο που έχει εγκαύματα στο 90% του σώματός του και είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση.

( Δεν κάηκε στα γεννητικά και στο πρόσωπο !!! )

Μερικά χρόνια μετά (όσο μεγαλώνεις) αρχίζεις να παίρνεις πιο σοβαρα την υγεία των άλλων.

Αν ανοίξουμε κουβέντα, είμαι μέσα, απλά θα το τραβήξουμε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

:(

νομιζω εχω ξαναδει τη συγκεκριμενη περιπτωση και στις ειδησεις ... Αν θυμαμαι καλα ειναι μια απο τις λιγες περιπτωσεις που σκεφτονται να επιτρεψουν τη μεταμοσχευση προσωπου ...

κριμα ...

Link to comment
Share on other sites

οτι και να πουμε εμεις,οσες ειλικρινεις η μη, συγγνωμες να ζητησει ο αλλος το θεμα ειναι οτι μια κοπελα καταστραφηκε.Οσες πλαστικες η μεταμοσχευσεις και να κανει ποτε μα ποτε δεν θα ειναι οπως πριν.....

και δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι θα αντεχα να βρισκομαι ειτε στην θεση της κοπελας ειτε του μεθυστακα

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις , μη πατε μακρια...πατε σε μια εντατικη να δειτε παλικαρακια και κοπελες απο 17-25 χρονων να ειναι ανασκελα με ανοχτα τα ματια και τους γονεις να κλαινε απο διπλα χαιδευοντας τους το χερακι και να ρωτανε τους γιατρους αν θα τη βγαλει καθαρη. Πατε να δειτε κλαμα οταν ξυπνανε και βλεπουνε να λειπει κανα δαχτυλο , η να μην γνωριζουν τον εαυτο τους απο τα ραμματα. Live το πραμα ειναι πολυ παιδαγωγικο .

Link to comment
Share on other sites

ea6gka δεν λυπαμαι για ολους.Μερικοι προκαλουν την μοιρα τους και καλα να παθουν μερικες φορες.

Λυπαμαι και στεναχωριεμαι για αλλους που δεν φταινε σε τιποτα(στην περιπτωση μας αυτην η κοπελα)

Link to comment
Share on other sites

Χτες το απόγευμα στην Κατεχάκη... Ένα Punto GT φτιαγμένο, εξατμίσεις και τα ρέστα είχε γυρίσει τούμπα και αυτός που ήταν μέσα φώναζε να τον βγάλουν... Μπορώ να φανταστώ τι μα**κίες θα έκανε για να το πάθει αυτό. Έτσι γίνεται... κάποιοι που το παίζουν μάγκες, ωραίοι και γρήγοροι τα παθαίνουν κάτι τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Χτες το απόγευμα στην Κατεχάκη... Ένα Punto GT φτιαγμένο, εξατμίσεις και τα ρέστα είχε γυρίσει τούμπα και αυτός που ήταν μέσα φώναζε να τον βγάλουν... Μπορώ να φανταστώ τι μα**κίες θα έκανε για να το πάθει αυτό. Έτσι γίνεται... κάποιοι που το παίζουν μάγκες, ωραίοι και γρήγοροι τα παθαίνουν κάτι τέτοια...

To προβλημα ειναι οτι μαζι με αυτους την πληρωνουν και αλλοι που δε φταινε σε τπτ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JaguarOne

Αν είμουν ο πατέρας της κοπέλας, θα τον είχα σκοτώσει τον οδηγό.

Χαλαρα, σε κατι τετοιες περιπτωσεις τα παντα δικαιολογουνται δυστηχως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

το προβλημα ειναι οτι οι μπατσοι γραφουν γι μλκιες και αφηνουνε το καθε Loeb να τρεχει σα μλκας , και οταν απτησουνε κανενα τον αφηνουνε συξηλο

αυτό. πραγματικά σε γράφουνε σε εντελώς άσχετες φάσεις.

καλώς ή κακώς, όσο κι αν αρέσει η ταχύτητα σε πολλούς, όσο και καλοί οδηγοί κι αν είναι, ο δρόμος είναι δημόσιος άρα και επικίνδυνος. όχι πίστα.

από κει και πέρα, το μέλλον είναι στα gps. δεν πιστεύω σε 100-200 χρόνια να έχει κανείς τον έλεγχο του αυτοκινήτου του. (δες i robot:p)

τώρα οι εικόνες είναι παλιές, και δεν καταλαβαίνω και τη χρησιμότητά τους στο διαδίκτυο. το ΚΑΤ είναι live, 24/7 για όποιον θέλει να μορφωθεί.

live απόδειξη είναι τα περισσότερα μέλη των special olympics. νομίζω οι περισσότεροι αν όχι όλοι είναι θύματα τροχαίων.

όποιος πάντως θέλει, μπορεί να αγοράσει ένα ωραίο καρτάκι και να τρέχει όλη μέρα σαν το Σουμάχερ, αλλά στην πίστα;)

δε λέω, και το illegal street racing είναι καλό, αλλά έχει συνέπειες;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Οι μεθυσμενοι καλα να παθαινουν, το θεμα ειναι τι φταιμε εμεις οι υπολοιποι.

δεν είναι μόνο οι μεθυσμένοι.

αν τρέχεις, μειώνονται πολύ οι δυνατότητες που έχεις για να αντιδράσεις.

π.χ. αν οδηγείς στο όριο σε μια στροφή, και σου πεταχτεί κάτι, αν αλλάξεις τη γραμμή θα βρεθείς πιθανότατα εκτός δρόμου. στα 50-60 δεν έγινε και τίποτα (μιλάω για ανοιχτό δρόμο εννοείται, π.χ. βουνό), αλλά στα 150-160 ελπίζεις το χωράφι να έχει μαλακό χώμα , σιτάρια και όχι δέντρα:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Χτες το απόγευμα στην Κατεχάκη... Ένα Punto GT φτιαγμένο, εξατμίσεις και τα ρέστα είχε γυρίσει τούμπα και αυτός που ήταν μέσα φώναζε να τον βγάλουν... Μπορώ να φανταστώ τι μα**κίες θα έκανε για να το πάθει αυτό. Έτσι γίνεται... κάποιοι που το παίζουν μάγκες, ωραίοι και γρήγοροι τα παθαίνουν κάτι τέτοια...

Είναι γεγονός ότι τα puntoGT έχουν λιγοστέψει δραματικά.... παλία έβλεπες σε κάθε φανάρι και ένα...

Και εγώ το σάββατο που πέρασα από κατεχάκη είδα σε μια γωνία του δρόμου αρκετά λουλούδια φρέσκα... και με έπιασε ένα ψιχοπλάκομα... Είναι γεγονός ότι η κατεχάκη είναι από τους χειρότερους δρόμους της αττικής. Αρνητικές κλίσεις στις στροφές, μέτριο οδόστρωμα και νομίζω χωρίς προειδοποιητικά για τα φαναρία... Κάτι τους πιάνει σε αυτούς τους δρόμους και αντί να είναι προσεκτικοί κάνουν ακόμα περισσότερες λαμακίες....

Παντός και οι πεζοί δεν είναι καλύτερα... Ειδικά οι πεζοί του πειραιά σπάνια πατάνε σε διαβάσεις... Νομίζουν ότι είναι διακοσμιτικά στην άσφαλτο που δεν πρέπει να λερώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό είναι από τα χειρότερα πράγματα που μπορεί να σου συμβεί. Προσωπικά θα προτιμούσα να είχα πεθάνει στο αυτοκίνητο μέσα. Και πραγματικά είναι πολύ λυπηρό το ότι την πληρώνουν αθώοι τις περισσότερες φορές.:( :( :( :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.