Jump to content



Επείγον: Πρόγραμμα για τη δημιουργία image ενός DVD-ROM


nickstamat

Recommended Posts

Ό,τι λέει ο τίτλος! Χρειάζομαι άμεσα ένα πρόγραμμα για να φτιάξω image ενός DVD-ROM!

Προσοχή! Θέλω να φτιάξω image από DVD-ROM, όχι από ταινία (DVD-Video)!!!

Το Nero εξαιρείται (έχω την τελευταία έκδοση και δεν κάνει image από DVD, μόνο από CD)

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, είναι και το decrypter! Το είχα εγκατεστημένο και δεν το σκέφτηκα! Για να δούμε...

Έχω βάλει και το Magic ISO να κατεβαίνει και τώρα θα κοιτάξω το decrypter και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

To DVD-Decrypter είναι πολύ καλό αλλά μπορείς και από το Nero να κάνεις image και από το Alcohol 120%

το decrypter πάντως είναι το μόνο freeware;)

σαν δυνατότητες, και το alcohol είναι πολύ καλό στον τομέα:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, guys, δούλεψε το DVD Decrypter! Χίλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!!

EDIT: Στο Nero πήγαινα να κάνω copy με επιλεγμένο recorder τον "Image recorder" και μου έβγαζε μόνο CD Copy. Δεν έβλεπα πουθενά DVD Copy! Μήπως βλέπει που δεν έχω DVD Recorder και αυτόματα απενεργοποιεί τις επιλογές που σχετίζονται με DVD;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

το decrypter πάντως είναι το μόνο freeware;)

σαν δυνατότητες, και το alcohol είναι πολύ καλό στον τομέα:)

Μα εννοείται οτι το Nero και το Alcohol θα πρέπει να τα έχει αγοράσει. Όπως και τα Windows που χρησιμοποιεί. Καθώς ούτε αυτά είναι freeware.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 14:59]

EDIT: Στο Nero πήγαινα να κάνω copy με επιλεγμένο recorder τον "Image recorder" και μου έβγαζε μόνο CD Copy. Δεν έβλεπα πουθενά DVD Copy! Μήπως βλέπει που δεν έχω DVD Recorder και αυτόματα απενεργοποιεί τις επιλογές που σχετίζονται με DVD;;;

post-1061-1416072162,3027_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Μιλάμε για την εφαρμογή Nero Burning ROM, έτσι; Έχω την έκδοση 6.6.0.16 (Ultra Edition).

nero5oj.th.jpg

Ναι.

Κάτι δεν πάει καλά.....

Για κοίτα μήπως έχεις πειράξει κάτι αλλιώς βγάλτο και ξαναβάλτο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να είναι έτσι όμως; Δεν βλέπω το λόγο. Στο StartSmart έχει πάνω 3 επιλογές: CD, CD/DVD και DVD. Ανάλογα τι επιλέγεις εκεί βγάζει και τις αντίστοιχες επιλογές από κάτω. Αν πατήσω εγώ "DVD Copy" ανοίγει το Burning ROM και στα αριστερά γράφει "CD Copy"!!!

Σα πολύ έξυπνα είναι σήμερα τα προγράμματα...

Link to comment
Share on other sites

το StartSmart είναι ένα frontend της κακιάς ώρας, μόνο κάτι τύποι σαν εσένα και τον fragma το χρησιμοποιούνε.

το πρόγραμμα που κάνει τη δουλειά είναι το burning rom, ό,τι επιλογές έχει αυτό παίζουν μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.