Jump to content



Αναζητηση full tower.....


PGM

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sotiris [Χθες, στις 14:40]

δε συγκρίνεται το stacker με αυτά, μη λέμε ό,τι θέλουμε!

Ποτέ δεν είπα οτι συγκρίνεται με το stacker, οστόσο έχει την μισή τιμή και για αυτό το πρότεινα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από sotiris

όχι είναι πολύ καλό κουτάκι (δεν είναι απ'το συρραπτικάδικο), αλλά έχει 4 μεταλλικές βίδες - βάσεις που βιδώνουν το πλέξυ του, και μου το γρατζούνισαν.

τώρα το χω μοντάρει κατάλληλα, αλλά η ζημιά έγινε!

Εγώ μόλις που την απέφυγα...:happy:

Κορυφαίο κουτί πάντως, με έχει βολέψει απίστευτα!

Link to comment
Share on other sites

Το στακερ, αν θυμάμαι καλά εχει μια θήκη που μπορεί να φιλοξενήσει 4 σκληρούς δίσκους...αν θέλει κάποιος να βαλει περισσότερους τί κάνει;

Πωλούνται παρόμοιες θήκες απο την Coolermaster, ή πρέπει να αγοράζει κανείς μετατροπέα 5'25>3'25;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vgiozo

Το στακερ, αν θυμάμαι καλά εχει μια θήκη που μπορεί να φιλοξενήσει 4 σκληρούς δίσκους...αν θέλει κάποιος να βαλει περισσότερους τί κάνει;

Πωλούνται παρόμοιες θήκες απο την Coolermaster, ή πρέπει να αγοράζει κανείς μετατροπέα 5'25>3'25;;

Υπάρχουν έξτρα τέτοιες θήκες στο εμπόριο από την CM.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vgiozo

έχεις κάποιο λινκ μήπως; δεν εχει παρει το μάτι μου καμία...

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=3295&cat=7⊂=undefined&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined

Είχε και το e-shop αλλά μάλλον του τελείωσαν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vgiozo [Σήμερα, στις 15:25]

έχεις κάποιο λινκ μήπως; δεν εχει παρει το μάτι μου καμία...

Εχει η checkmate http://www.checkmate.gr/products.php?cid=28

Επίσης το ειχε πάρει το ματι μου στο e-shop αλλά μαλλον θα τελειώσανε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χθες στο Πλαίσιο Θεσσαλονίκης (ΠΠΓερμανού) είδα ότι είχαν ανάμεσα στα άλλα το εξής κουτί της chieftec BA-01B-B-B...

http://www.chieftec.com/products/Workcolor/BA-01.htm

6x5,25

2xfdd

8!!x 3,5

2x120mm fan

5x90

Ειναι όμως αρκετά ψηλο..65εκ, και δεν χωράει κάτω απ' το γραφείο μου γαμώτο...(υπάρχει μια σιδερένια δοκός για να συγκρατεί την ξύλινη επιφάνεια...επίσης για τίμή μου είπαν 99...

Το είχαν σε μάυρο κι ήταν άψογο...σίγουρα πρώτη προτεραιοτητα για νεο πιο ευρύχωρο κουτί...

απουσιάζει βέβαια από τον ηλεκτρονικο κατάλογό τους

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vgiozo

Ειναι όμως αρκετά ψηλο..65εκ, και δεν χωράει κάτω απ' το γραφείο μου γαμώτο...(υπάρχει μια σιδερένια δοκός για να συγκρατεί την ξύλινη επιφάνεια...

για ρίξε μία ματιά μήπως χωράει χωρίς τα ροδάκια....

Link to comment
Share on other sites

όχι, το ύψος που αναφέρεται στην ιστοσελίδα είναι χωρίς τα ροδάκια τα οποία μάλλον αγοράζονται χωριστά (optional)...έτσι κι αλλιώς τους έβαλα και το μέτρησαν και στο πλαίσιο... :D ...που το είχε χωρίς ροδάκια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο βαρύ σε σχέση με το μέγεθός του, μάλλον το αντίθετο...στο πλαίσιο που το μετακίνησα για να ανοίξω το πλαινό και να δώ το εσωτερικό του δεν μου φανηκε βαρύ...ούτε ελαφρύ βέβαια...

...με τη μητρική, το τροφοδοτικο, τους δίσκους και τις οπτικές συσκεύες σίγουρα δεν θα ειναι για Lan Party...

Link to comment
Share on other sites

χμμμ πολυ ενδιαφερον ακουγεται :)

Επιτελους 530 μμ μηκος σε αντιθεση με 450 του dragon και οι δισκοι καθετα στο κουτι μεγαλωνοντας τον οφελιμο χωρο + του οτι δεν επιβαρυνουν το εσωτερικου του κουτιου με θερμο αερα

Απο θορυβο δεν ξερω πως θα παει με τοσους 8αριδες ανεμιστηρες αλλα αυτο κανονιζετε ευκολα

vgiozo μιας και το εχεις δει απο κοντα στο σημειο που εχω το κοκκινο βελος

(στο dragon το κουτι "κοβοταν κυριολεκτικα στα 2 απο οτο οριζοντιο νευρο

το οποιο ειχε 2-3 ανοιγματα απο τα οποια αναγκαζοσουνα να περασεις ολα τα καλωδια με ενα οχι και τοσο πρακτικο -αισθητικο αποτελεσμα) ειναι διαμπερες ??

στο λινκ που δεινεις και εχει το κουτι εσωτερικα δεν μπορεσα να καταλαβω μια που μερικες φωτο δεν ειναι απο το συγκεκριμενο κουτι

Υποθετω -ελπιζω- οτι ειναι . Αν οντως ειναι ετσι νομιζω οτι ειναι μια αριστη αγορα σε αυτα τα χρηματα

post-62-1416072232,7144_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eleven, δεν είμαι σιγουρος ότι καταλάβα σε τί αναφέρεσαι...

κοίτα στο παρακάτω λινκ, μήπως σε βοηθήσει

http://www.chieftec.de/?page=products_show&item=3008&k_id=1&language=de

(...οι ανεμιστήρες παρεπιπτόντως είναι 9άρηδες)

θα μπορουσες να μου εξηγήσεις τί εννοείς βάσει της φωτογραφίας αυτής;

post-230-1416072232,7584_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς κάτι ανάλογο με το παρακάτω όχι δεν έχει, οπως φάινεται στην πρηγούμενη εικονα..όντως τη σάχλα είναι αυτή...εκτός απο μη πρακτική αυτή η κυρτή μεταλλική πλάκα είναι πολύ άσχημη...δεν ήξερα ότι είχε τέτοιο το dragon και δεν πήγε αμέσως το μυαλό μου...

(στο dragon το κουτι "κοβοταν κυριολεκτικα στα 2 απο οτο οριζοντιο νευρο

το οποιο ειχε 2-3 ανοιγματα απο τα οποια αναγκαζοσουνα να περασεις ολα τα καλωδια με ενα οχι και τοσο πρακτικο -αισθητικο αποτελεσμα) ειναι διαμπερες ??

Τώρα μου έιναι σαφές...

post-230-1416072232,8037_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.