Jump to content



κουτι για κατεβαστηρι...


haris1984

Recommended Posts

γεια σας παιδες...

ψαχνω να βρω ενα κουτακι για κατεβαστηρι...μεχρι τη δευτερα βασικα πρεπει να το παρω...

να ειναι οσο πιο μικρο γινεται(κατα προτιμηση ντεσκτοπ) και να παιρνει μεσα ΑΤΧ μητρικη...

βρηκα αυτο http://www.chipshop.gr/store/product.php?productid=3138&cat=0&page=1

καλο φαινεται...το τροφοδοτικο δεν νομιζω να ειναι προβλημα μιας και θα μπει πανω ενας σελερον 1000,ενας σκληρος,μια ΜΧ400 και μια καρτα δικτυου...βασικα πρεπει να ειναι υπεραρκετο...

το μονο που με προβληματιζει ειναι η φασαρια...βλεπω 6αρια ανεμιστηρα και μου ψιλοσηκωνεται η τριχα...το εχει δει κανεις σε λειτουργια?

θα δουλευει 24/7 το μηχανημα και οσο να ναι δεν ειναι η καλυτερη μου αν κανει θορυβο...

αν εχετε καποια αλλη λυση να προτεινετε ευπροσδεκτη...

BTW....ψαχνω το θρεντ που ειχε κανει ο βουδας με το χαρτοκουτο αλλα δεν το βρισκω...

οποιες αλλες προτασεις δεκτες...

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω επίσης ένα στο υπόγειο που σκονίζεται αλλά λόγω απόστασης δεν τον συμφερει να το πάρει . Πιο φθηνά θα του βγεί ένα lianli απο τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ θα σου έλεγα να πάρεις το q-tec που λες και να μη βάλεις extra ανεμιστήρες. Δε χρειάζονται... Απλώς μην το βάλεις κοντά σε καλοριφέρ. :p Δε νομίζω να σου δημιουργήσουν πρόβλημα αυτά που λες με τη θερμοκρασία. Και τον ανεμιστήρα του τροφοδοτικού αν είναι πείραξέ τον. Σιγά, και 70 να φτάσει δεν σε νοιάζει. Ούτε παιχνίδια θα παίζει για να κολλάει, ούτε θα κλοκάρεις... Δε νομίζω να έχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

πολυ μικρο δεν ειναι...κοιτα τις διαστασεις του...

παιρνει και atx... μητρικες...απλα...οπως σας ειπα...με προβληματιζει λιγο η φασαρια και η ψυξη των σκληρων μιας και θα δουλευει 24/7

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από drakoulis [12-09-2005 00:16]

μπορείς να πάρεις ξύλα και να φτιάξεις ένα μόνο σου.....Αν έχεις το χρόνο και πιάνουν και λίγο τα χέρια σου

ακριβος αυτο θα ελεγα κ εγω (παρε ενα παλιο κουτι βγαλε του τιν πλακα στηριξης τις μητρηκης κ το rack του δισκου)με μερικα κομματια κοντρα πλακε λιγη ξυλοκολα αρκετη φαντασια κ ενα σπρευ σε οτι χρωμα θες θα γινει θαυμα και φυσικα hand made..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.