Jump to content



ρε παιδια τι ειναι αυτο ξερει κανεις?


Recommended Posts

Προφανως σου δειχνει τι δεν λειτουργει καλα στο pc οταν υπαρχει καποιο προβλημα. Αχρηστο ειναι βεβαια καθως οι καλες μητρικες πλεον εχουν ενσωματωμενο κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

εχω καταλαβει τι κανει

το ζητημα ειναι ολο αυτο το πραγμα κανει ας πουμε οτι κανει η dfi μου με τα 4 λεντ?

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ

απλα αν το εχει δοκιμασει κανεις

η ας πουμε κανας hipro μπορει να το ξερει ή εστω να ξερει αν ειναι τιποτα της προκοπης και ποσο χρησιμο

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δε νομίζω οτι κανείς πλέον χρειάζεται κάτι τέτοιο καθώς όλες οι τελευταίες μητρικές ενσωματώνουν ένα τέτοιου είδους κυκλωματάκι για τον εντοπισμό προβλημάτων στο υλικό του υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

εργαλειο ειναι , προφανως αν κερει καποιος για αυτο δεν θα ειναι αρχαριος γιαυτο το βαλα εδω

καλα ρε σεις πειραζει που ειπα να μαθουμε τι κανει αυτο το πραγμα?

να μην ξερουμε

anyway αν νομιζετε οτι πρεπει να μεταφερθει αλλου ας μεταφερθει

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που μπαίνει σε ISA καταλαβαίνεις για τι πράγμα μιλάμε και πόσο πίσω είναι απ' τις μητρικές με τα LEDs κλπ κλπ... Τώρα πώς κυκλοφορεί ακόμα δεν ξέρω... Ή ξέμεινε ή υπάρχουν ακόμα μερικοί "σκληροπυρηνικοί".

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος η καρτα πρεπει να διαβαζει το port80 και να δειχνει στην οθονη την διαδικασια bootαρισματος.Εχω κατι αντιστοιχο για την μητρικη μου.Χρησιμο ειναι αν εχεις βλαβη σε καποιο υποσυστημα για να μην ψαχνεσαι(πχ δεν πατουσε σε καποια φαση η μνημη μου και δεν ξεκινουσε ο υπολογιστης και καταλαβα τι συνεβαινε χαρις σε αυτο,τα μπιπ του post μου ελεγαν αλλα αντι αλλων).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ta03

Χωρις να ειμαι σιγουρος η καρτα πρεπει να διαβαζει το port80 και να δειχνει στην οθονη την διαδικασια bootαρισματος.Εχω κατι αντιστοιχο για την μητρικη μου.Χρησιμο ειναι αν εχεις βλαβη σε καποιο υποσυστημα για να μην ψαχνεσαι(πχ δεν πατουσε σε καποια φαση η μνημη μου και δεν ξεκινουσε ο υπολογιστης και καταλαβα τι συνεβαινε χαρις σε αυτο,τα μπιπ του post μου ελεγαν αλλα αντι αλλων).

αυτό είναι :T:

όπως έχον οι epox ένα αντίστοιχο με το τι κάνει το bios, και τι δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Rayden [Σήμερα, στις 10:34]

Και μόνο που μπαίνει σε ISA καταλαβαίνεις για τι πράγμα μιλάμε και πόσο πίσω είναι απ' τις μητρικές με τα LEDs κλπ κλπ... Τώρα πώς κυκλοφορεί ακόμα δεν ξέρω... Ή ξέμεινε ή υπάρχουν ακόμα μερικοί "σκληροπυρηνικοί".

ΔΕΝ είναι μόνο ISA..........Είναι και PCI...........Dual πλακέτα........Πολύ έξυπνο........Η μία μεριά της πλακέτας βισματώνει με PCI, ενώ αν θες ISA, τη γυρνάς αλλιώς και βισματώνει σε ISA.......... ;):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.