Jump to content



Αγορα σκληρου 1ΤΒ


kallileo

Recommended Posts

Θελω ενα σκληρο στο 1ΤΒ για αποθηκευση ταινιων HD. Σε καποια στιγμη θα μπει και σε εξωτερικο κουτι. Οποτε που με ενδιαφερει ειναι η αξιοπιστια.

Εχουμε Seagate, WD, Samsung, Hitachi στο 1ΤΒ...

Ισως καποτε να μπει σε και σε καποιο Raid 1 ή 5.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θελω να παρω Seagate αλλα εχω πολυ ασχημες εμπειριες στο Πλαισιο.

Ετυχε να παρω καμια 10 Seagate απο τους οποιους οι μισοι ηταν απο το Πλαισιο. Ενω οσοι δεν ηταν απο το Πλαισιο ζουν και βασιλευουν σχεδον ολοι οι Seagate απο το Πλαισιο περασαν απο RMA ή κανουν θορυβο. Πως εξηγειται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θελω να παρω Seagate αλλα εχω πολυ ασχημες εμπειριες στο Πλαισιο.

Ετυχε να παρω καμια 10 Seagate απο τους οποιους οι μισοι ηταν απο το Πλαισιο. Ενω οσοι δεν ηταν απο το Πλαισιο ζουν και βασιλευουν σχεδον ολοι οι Seagate απο το Πλαισιο περασαν απο RMA ή κανουν θορυβο. Πως εξηγειται αυτο?

η παρτίδα ίσως..

WD λέω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θελω να παρω Seagate αλλα εχω πολυ ασχημες εμπειριες στο Πλαισιο.

Ετυχε να παρω καμια 10 Seagate απο τους οποιους οι μισοι ηταν απο το Πλαισιο. Ενω οσοι δεν ηταν απο το Πλαισιο ζουν και βασιλευουν σχεδον ολοι οι Seagate απο το Πλαισιο περασαν απο RMA ή κανουν θορυβο. Πως εξηγειται αυτο?

Ισως οπως ειπε ο xrist να φταιγε η παρτιδα.

Εχω 3 , οι 2 σε raid 0 και εναν χυμα.

Ουτε θορυβος ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ πάντως αγόρασα 2

WESTERN DIGITAL 1TB WD10EACS CAVIAR GP SATA2 τους οποίους έχει ενας φίλος και είναι απόλυτα ικανοποιημένος. Ελπίζω και εγω.

Αποφεύγω τους Seagate γιατί την έχω πατήσει και εγώ. Ελπίζω όλα να πάνε καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω μια προτιμηση στους Samsung Spinpoint F1. Ειναι και ο πιο γρηγορος απ'ολους.

3 εχω απο δαυτους σε Raid_5 (πριν 2 σε Raid_1) και πραγματικα δεν καταλαβαινεις οτι υπαρχουν.

Απο θερμοκρασιες δεν γνωριζω γιατι δεν μπορει να μετρηθει το Raid.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.