Jump to content



Περιοδικο RAM & Linux SUSE


YDinopoulos

Recommended Posts

Το RAM του μηνος εχει ενα dvd με τo suse 9.3 με αρκετα προγραμματακια καθως και το πρωτο απο καποιο ενθετα με τιτλο "To linux για οσους ξερουν Windows"

Tο εχει παρει κανεις ???

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι με το suse μπορει καποιος να κανει την αρχη ειδικα αν δεν υπαρχει dsl μιας και μεσα στο dvd υπαρχει τουλαχιστον 1 προγραμμα απο καθε κατηγορια που μπορει να φανταστει κανεις οποτε ειναι everything inclusive

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bourlas

πιστευω οτι με το suse μπορει καποιος να κανει την αρχη ειδικα αν δεν υπαρχει dsl μιας και μεσα στο dvd υπαρχει τουλαχιστον 1 προγραμμα απο καθε κατηγορια που μπορει να φανταστει κανεις οποτε ειναι everything inclusive

ε ναι εχω εμεινα

υπαρχει προγραμμα να παιζει dvd,να αντιγραφεις cd,επεξεργασιας εικονας κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηρα ντινοπουλε. αξιζει παρτο. τα suse απο κει τα περασα εγω. το βιβλιαρακι εμενα μπορω να πω με βοηθησε,γιατι δεν ειχα ιδεα απο λινουξ...(ενω τωρα εχω) τρομαρα μου. βασικα το βιβλιαρακι εχει μεσα διαφορες πληροφοριες για το suse,τι να προσεξεις κατα την εγκατασταση,πως να κανεις τις ρυθμισεις του yast κτλ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναί ! Το πήρα κι εγώ !

Πρώτη φορά που βάζω Linux !!! Δεν είναι κι άσχημο περιβάλλον, μοιάζει κάπως με Windows ;)

Που λες R@tNET αγόρασα το νέο RAM (του Νοεμβρίου) κι έχει τα updates του Suse 9.3 !

Link to comment
Share on other sites

το RAM εδώ και αρκετό καιρό στηρίζει το OSS και του αξίζει ένα μπράβο για την προσπάθειά του:)

μην ξεχνάμε ότι είναι και το #1 περιοδικό πληροφορικής σε πωλήσεις στην Ελλάδα:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 19:30]

μην ξεχνάμε ότι είναι και το #1 περιοδικό πληροφορικής σε πωλήσεις στην Ελλάδα:)

Ναι, ε;; Περίεργο μου φαίνεται μιας και όσα χρόνια αγόραζα συστηματικά 4-5 περιοδικά το μήνα είχα σχηματίσει τη γνώμη ότι είχε πάρει καπως την κατιούσα...απο ποιότητα άρθρων δλδ...

...είχε βέβαια πάντοτε μερικες αναλαμπές...για λίνουξ η αλήθεια είναι ότι είχε συχνάπολλά βοηθητικά άρθρα...

Τέλος πάντων δεν είναι αυτό το θέμα...μου έκανε εντύπωση ομολογούμενως...

Link to comment
Share on other sites

Eμένα αυτό που μου άρεσε και με εκφράζει απόλυτα από το RAM αυτού του μήνα είναι το γράμμα στην σελίδα 272 με τίτλο "ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΑΛΛΑ ΕΙΣΤΕ ΠΟΝΗΡΟΥΛΙΔΕΣ" Υπόψιν αγοράζω το RAM κάθε μήνα.:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vgiozo

Ναι, ε;; Περίεργο μου φαίνεται μιας και όσα χρόνια αγόραζα συστηματικά 4-5 περιοδικά το μήνα είχα σχηματίσει τη γνώμη ότι είχε πάρει καπως την κατιούσα...απο ποιότητα άρθρων δλδ...

...είχε βέβαια πάντοτε μερικες αναλαμπές...για λίνουξ η αλήθεια είναι ότι είχε συχνάπολλά βοηθητικά άρθρα...

Τέλος πάντων δεν είναι αυτό το θέμα...μου έκανε εντύπωση ομολογούμενως...

αν θέλετε να συνεχίσουμε την κουβέντα, μπορούμε και εδώ:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=5201

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχική απάντηση από R@tNET

Το περιοδικό RAM ότι έβγαλε έβγαλε για το SuSE και γενικά για το Linux... στο τεύχος 197 Δεκεμβρίου δεν έχει τπτ. :TD: :TD: :dots:

το χα σχολιάσει κι εγώ παλιότερα (τους είχα στείλει mail), και μου είχανε πει ότι δεν μπορούν σε κάθε τεύχος να έχουν και κάτι για linux, αλλά φροντίζουν κάθε τόσο να έχουν και κάποιο άρθρο (είχαν ένα ωραίο άρθρο στις Συμβουλές νομίζω, για linux clustering και είχα στείλει mail ότι καλύτερα να έχουν οδηγούς για πιο "αρχάρια" πράγματα - έψαχνα κι εγώ τότε κάτι να διαβάσω- γιατί cluster στο σπίτι χλωμό να στήσω! )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [27-11-2005 15:54]

... (είχαν ένα ωραίο άρθρο στις Συμβουλές νομίζω, για linux clustering και είχα στείλει mail ότι καλύτερα να έχουν οδηγούς για πιο "αρχάρια" πράγματα - έψαχνα κι εγώ τότε κάτι να διαβάσω- γιατί cluster στο σπίτι χλωμό να στήσω! )

Έλα... :p τους πήρες από τα μούτρα τους ανθρώπους και τώρα δεν γράφουν τπτ για Linux OS... :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.