Jump to content



Αγορές από το Play.com


SSJ5

Recommended Posts

Έχω ακούσει καλά λόγια για αυτό το μαγαζί. Έχει αγοράσει κανείς σας; Σε πόσο καιρό έρχονται;

Μόνο με πιστωτική μπορώ να αγοράσω; Δεν θέλω να βάλω τον αριθμό της κάρτας (όσο και ασφαλές να είναι το site), δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος paypal κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Αμα κοιτάξεις τους τρόπους πληρωμής, θα δείς τι ενλλακτικές έχεις. Εχω ψωνίσει με πιστωτική κάρτα από το play αρκετες φορές και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος, μεσα σε 4 μέρες max, τα πράγματα ήταν σπίτι μου. Απο εμένα συστήνεται ανεπιφύλλακτα, μόνο που δεν σου επιτρέπει να αγοράσεις ηλεκτρονικά αν είσαι εκτος UK.

Link to comment
Share on other sites

Μια θετικη ψηφος και απο μενα στο Play.com.

Πιο επιφοβο ειναι το "μαγαζι" της γειτονιας σου οπου χρησιμοποιεις "αφοβα" (?) την πιστωτικη σου, παρα το Play.com.

Επισης, υπαρχει και η εναλλακτικη χρηση της Visa Electron (πχ της Alpha bank)..η καρτα αυτη ειναι χρεωστικη και οχι πιστωτικη.Που σημαινει οτι οταν θες να αγορασεις κατι, βαζεις στον λογαριασμο σου το αντιστοιχο ποσο, αγοραζεις και μετα η καρτα ειναι παλι "αδεια", αρα δεν εχεις να χασεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από netcrawler [Σήμερα, στις 10:56]

εχω κάνει αρκετές αγορές με visa electron ολα μιά χαρά.

Οποτε Θετική ψήφος και απο εμένα.

Απο πια τράπεζα είναι η electorn σου? Είναι αλήθεια ότι υπάρχουν electron απο κάποιες τράπεζες που δεν είναι αποδεκτές σε πολλά μαγαζιά του εξωτερικού?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickthegreek [Σήμερα, στις 13:03]

Απο πια τράπεζα είναι η electorn σου? Είναι αλήθεια ότι υπάρχουν electron απο κάποιες τράπεζες που δεν είναι αποδεκτές σε πολλά μαγαζιά του εξωτερικού?

Ναι είναι αλήθεια παλιότερα τουλάχιστον είχα πρόβλημα απο μερικά καταστήματα με την κάρτα της Alpha απο την άλλη έχω και μία της τράπεζας Πειραιώς αν και τα προβλήματα με την Alpha δέν υπάρχουν πιά

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στην alpha και στην Πειραιώς αλλα μάλλον θα καταλήξω στην alpha γιατί έχει και πιο φτηνά εμβάσματα μέσω web banking.;) Aπο εξυπηρέτηση τι λέτε για την alpha?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickthegreek [Σήμερα, στις 13:55]

Είμαι ανάμεσα στην alpha και στην Πειραιώς αλλα μάλλον θα καταλήξω στην alpha γιατί έχει και πιο φτηνά εμβάσματα μέσω web banking.;) Aπο εξυπηρέτηση τι λέτε για την alpha?

Κραταει προμηθεια η τραπεζα σε καθε αγορα με χρεωστικη καρτα και αν ναι ποση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από loki [Σήμερα, στις 12:17]

Κραταει προμηθεια η τραπεζα σε καθε αγορα με χρεωστικη καρτα και αν ναι ποση?

Ως αγοραστης, αυτο δε σε ενδιαφερει. Την οποια προμηθεια την πληρωνει ο πωλητης (περιπου 3-5 % νομιζω).

Link to comment
Share on other sites

Και εγω Alpha εχω και ειμαι ευχαριστημενος. Το μονο σπαστικο ειναι οτι με περνουν κατι πρωινα και με ξυπνανε για να μου πουν οτι εχει προεγκριθει ενα δανιο στο ονομα μου 4000 το οποιο δεν ζητησα ποτε.... Και το κακο ειναι οτι με ποιανουν στον υπνο και δεν μπορω τους βρισω, για να με σβησουν απο το βρωμοspamlist τους! Ελεος με εχουν παρει 4 - 5 φορες. Μια φορα πετυχαν και την μανα μου η οποια ανχωθηκε γιατι νομιζε οτι οντως πηρα δανιο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Qparadox [Σήμερα, στις 14:37]

Ως αγοραστης, αυτο δε σε ενδιαφερει. Την οποια προμηθεια την πληρωνει ο πωλητης (περιπου 3-5 % νομιζω).

Ακομα και οταν αγοραζεις απο εξωτερικο δεν εχεις επιβαρυνση με χρεωστικη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Αμα κοιτάξεις τους τρόπους πληρωμής, θα δείς τι ενλλακτικές έχεις. Εχω ψωνίσει με πιστωτική κάρτα από το play αρκετες φορές και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος, μεσα σε 4 μέρες max, τα πράγματα ήταν σπίτι μου. Απο εμένα συστήνεται ανεπιφύλλακτα, μόνο που δεν σου επιτρέπει να αγοράσεις ηλεκτρονικά αν είσαι εκτος UK.

πως ψωνισες δηλαδη αν δεν επιτρεπεται ηλεκτρονικα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από loki [Σήμερα, στις 12:42]

Ακομα και οταν αγοραζεις απο εξωτερικο δεν εχεις επιβαρυνση με χρεωστικη?

Καμια επιβαρυνση.Ειτε εσωτερικο ειτε εξωτερικο. Και απο οσο ξερω, το ιδιο ακριβως ισχυει και για τις πιστωτικες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης [Σήμερα, στις 12:50]

πως ψωνισες δηλαδη αν δεν επιτρεπεται ηλεκτρονικα?

Ηλεκτρονικα εξαρτηματα εννοει.Δηλαδη φωτογραφικες μηχανες, mp3, dvd players κτλ ΑΝΤΙ βιβλια, DVD, cd.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Αυτήν η Visa Electron τί ακριβώς είναι; Ρώτησα σε ένα κατάστημα της Alpha Bank εδώ στην Κοζάνη αλλά δεν ξέρουν. Με Egnatia Prepay μπορώ να αγοράσω από το Play.com;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.