Jump to content



Απλο προγραμα για video editing!


thrasher

Recommended Posts

Για σας παιδια.Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο προγραμμα για video editing free η trial edition.Να ειναι απλο και ευχρηστο στην στη χρηση.Θελω να ειναι free η trial γιατι το θελω για 2-3 μερες..................Εν αναγκη καποιο ΦΤΗΝΟ.

Ειμαι ασχετος απο video edting!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kreach [Σήμερα, στις 14:02]

Έχω ακουστά το Adobe Premier, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά έχω ακούσει ότι κάνει "ΤΑ ΠΑΝΤΑ" εν ολίγοις ;)

Δεν νομίζω να είναι ούτε φτηνό ούτε ελεύθερο

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "απλό" τι ακριβώς είναι τα βασκά που θέλεις να κάνει? Πες περισότερες λεπτομέρειες για να βοηθηθείς.. Γιατί αν θες να κάνει παπάδες δεν πρόκειται να βρείς κάτι απλό..

Link to comment
Share on other sites

Ένα περιοδικό να πας να πάρεις έχει τόσα προγράμματα τα οποία είναι trial version και πιστεύω ένα capture και δύο υπότιτλους θα μπορέσεις να βάλεις κα να κάνεις την δουλειά σου

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα θελω να κανω.Απο μερικα βιντεο να κρατησω μονο τις σκηνες που μου αρεσουν.Το adobe premier ειναι πολυ φτηνο.........................2000 και κατι.Το αποκλειουμε.Οσο για τα αλλα θα τα ψαξω.Ευχαριστω ολου σας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από thrasher

Εγω ενα θελω να κανω.Απο μερικα βιντεο να κρατησω μονο τις σκηνες που μου αρεσουν.Το adobe premier ειναι πολυ φτηνο.........................2000 και κατι.Το αποκλειουμε.Οσο για τα αλλα θα τα ψαξω.Ευχαριστω ολου σας.

το προγραμμα που θελεις λεγεται..TMPGEnc DVD Author 1.6 ,μπορει να δημιουργησει δισκακι απο σκηνες διαφορων ταινιων,δημιουργωντας ακομη και αρχικο μενου(αν θες) με ολες τις scenes-(για να τις βρισκεις ευκολα)..η εκδοση που εχω εγω ειναι η ..καλη(το επιασες το υπονοουμενο ετσι??)...δες αν μπορεις να την βρεις αλλιως εδω ειμαι...

μοναδικος περιορισμος ειναι οτι οι σκηνες που θα περιεχει το dvd να ειναι ιδιου φορματ η pal η ntsc...

περισσοτερα για το προγραμματακι θα βρεις σε αυτο το τοπικ δες αν σου κανει...

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=14245&highlight=TMPGEnc+DVD

Link to comment
Share on other sites

Όντως για τη δουλειά που το θες το VirtualDub είναι υπεραρκετό.. Συγκεκριμένα καλύτερα κατέβασε το VirtualDub-MPEG2. Απλά θα ανοίξεις το αρχείο βίντεο (υποστηρίζονται όλοι οι τύποι avi και mpeg - αν θες και για άλλους τύπους πες), θα επιλέξεις Video->Direct Stream Copy, θα ορίσεις αρχή και τέλος μετακινώντας την μπάρα και πατώντας αντίστοιχα Home και End και μετά θα σώσεις το αρχείο επιλέγοντας File->Save As. Αυτό για κάθε αρχείο ξεχωριστά. Ότι βοήθεια χρειαστείς σφύρα.. Αν πάλι θες να τα φτιάξεις σε ένα αρχείο όλα μαζί ή να τα φτιάξεις σε DVD με μενού και φαντασία πάλι εδώ είμαστε..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ρε παιδια σορρυ που ξεθαβω αλλα τωρα το θυμηθηκα!

Ρε παιδια με το windows movie maker δεν μπορω να κανω την δουλεια μου.Δεν μπορω να κοψω σκηνες.Τα video ειναi pal(γραμμενα απο καρτα τηλεορασης)

Ξερετε κανα προγραμμα <<απλο για την επεξεργασια ΡΑL videos?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από thrasher

Για σας παιδια.Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο προγραμμα για video editing free η trial edition.Να ειναι απλο και ευχρηστο στην στη χρηση.Θελω να ειναι free η trial γιατι το θελω για 2-3 μερες..................Εν αναγκη καποιο ΦΤΗΝΟ.

Ειμαι ασχετος απο video edting!

Παντως και το windows movie maker ειναι πολυ ευχρηστο, με πολλες δυνατοτητες και τσαμπα!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.