Jump to content



Scorpio 480 ή Hiper Type-R 580W


mf_iii

Recommended Posts

Παιδια ποιο απο τα 2 τροφοδοτικα ειναι πιο ησυχο και γενικα καλο (αν εξαιρεσουμε την διαφορα των W)?

Εχω βαρυ συστημα και δεν ξερω... φτανουν τα 480W?

Athlon 4400+ (που θα γινει o/v)

Το κουτι TT Kandalf εχει αρκετους ανεμιστηρες

3 SATA δισκους

1 ATA δισκος

2 DVD-Writters

Παντως αν μου φτανει... αξιζει να το παρω το Scorpio διαβασα review και σκιζει και ειναι αθορυβο και απο θεμα ομορφιας τα καλωδια βγαινουν για να βαλεις εσυ οποια θες και ειναι UV...! Αν μου πειτε οτι απο επιπεδα θορυβου φτανει τα Enermax Noisetaker σιγουρα θα το παρω...!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχς δοκιμασει το hiper (αυτο εχω ακομα) και ειναι πολθ καλο

ειναι παρα πολυ αθοριβο και σε idle και σε full

οι τασεις αψογες ακομα και με φορτιο (πρεσκοτ 3,4@4,25 fsb 250 4xhdd φανακια 55watt 6800gt@u και X-fi fatality)

απλα ειναι οτι καλητερο εχω δει

Link to comment
Share on other sites

τι τελος unseen? Δεν υπαρχει στο extremeshop? γμτ ολα τα τροφοδοτικο εχουν τελειωσει... :(

Καρτα γραφικων δεν ξερω ακομα αλλα σιγουρα μια καλη και μπορει και τπτ λαμπες για ομορφια γιαυτο λεω φτανουν 480W? Δεν ξερω γιατι αν ναι θα το ηθελα πολυ το Scorpio...

Link to comment
Share on other sites

στο http://www.jscustompcs.com/power_supply/Power_Supply_Calculator.php?cmd=AMD που εβαλα προχειρα αυτα που θα παρω αλλα τα εβαλα με το παραπανω βγηκε γυρω στα 430W. Αλλα του εβαλα ολα στο μεγιστο.

Εβαλα 64 FX CPU, ATI X800 Overclocked, 4 μνημες DDR2, 4 δισκους, 2 DVD-Writters, Sound Blaster Audigy!!!, μια extra pci που εχω για τηλεοραση, 1usb συσκευη που συνδεω, 3 fans lighted (αν και εχει 4 το κουτι που θα παρω) και τελος ενα Cathode Tube Light

Τι λετε φτανουν? γιατι θελω και o/c

Link to comment
Share on other sites

να παρω αυτο λες? δεν ξερω... παντως για SLI δεν ειναι αλλα δεν σκοπευω να καλω οποτε... απλα θελω να εχω μερικα W ελευθερα μην ειναι full γεματο και για ασφαλεια και γιατι μπορει να βαλω τπτ (λαμπες, fans κτλ)

Να το παρω?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.