Jump to content



Unreal Tournament 2007 Minimum requirements


FrOsT

Recommended Posts

- minimum: 2.8GHz, 512mb Ram,Geforce6

- for high details: 3-4GHz, 1Gb Ram, Nvidia 6800GT/ultra or 7800GT/GTX SLI

- Dual-core Processor use: Multi-Threading is supported and should provide much better performance.

- 64 Bit version available with better textures

- Renderers: Shader-3.0, Fallback-Mode for Shader 2.0 maybe a dx8 renderer.

- HDR: yes

- physics: Novodex-Physik-Engine.

- Ageias PhysX Processor supported.

Source: gmania.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 01:42]

Ολε...λογικα πρεπει να εχει ΚΑΛΑ γραφικα...

Λογικα θα αργησει αφου το 2007 αυτες οι απαιτησεις θα ειναι χαλαρες!

Μήπως σου βγήκε λάθος αντίδραση; Για ξανασκέψου το.:jump:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το σκεφτηκε...

Σε 1 χρονο+ απο τωρα... ουουουουουουου.

Αν εβγαινε τωρα θα ηταν too much, αλλα δεν βγαινει τωρα.

Το μονο τραγικο ειναι το Ageias PhysX Processor supported που το υποστηριζει πριν ακομα βγει και βρωμαει marketing...

Link to comment
Share on other sites

2o τριμηνο του 2006 θα βγει συμφωνα με το neowin

Unreal Tournament 2007 is due out in Q2 2006 for PC and PlayStation 3.

Για να δουμε θα εχει καλυτερο multiplayer?

EDIT: και μαλλον θα ειναι τιτλος εκκινησης για το ps3.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

φακ ! ζηταει σχεδον την αιχμη της τεχνολογιας !

Δεν θα ελεγα οτι ζηταει.Εκμεταλλευεται την αιχμη της τεχνολογιας που υπαρχει εδω και αρκετο διαστημα.

Εγω λεω πως καιρος ηταν τα λεφτα που δινουμε για την αιχμη (?) της τεχνολογιας να πιασουν λιγο τοπο.

Link to comment
Share on other sites

Οι απαιτήσεις σε κάρτα(ες) γραφικών είναι λίγο υπερβολικές ή μου φαίνεται;

Μήπως προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο ότι αν δε δώσει 500 ευρώ για κάρτα γραφικών δε πρόκειται να παίξει τίποτα; ’ρα πάρτε κάρτες... να κονομήσουμε εμείς, να παίξετε και σεις...

Ας βγει με το καλό και θα δούμε πως θα τρέχει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sbeetle [Σήμερα, στις 19:02]

Οι απαιτήσεις σε κάρτα(ες) γραφικών είναι λίγο υπερβολικές ή μου φαίνεται;

Μήπως προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο ότι αν δε δώσει 500 ευρώ για κάρτα γραφικών δε πρόκειται να παίξει τίποτα; ’ρα πάρτε κάρτες... να κονομήσουμε εμείς, να παίξετε και σεις...

Σε αυτό το σύστημα ο ένας στηρίζει τον άλλον, (μπορεί να) παίζουν και ποσοστά στις εταιρείες παιχνιδιών από Nvidia, ATi για να αυξάνουν συνεχώς τις απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, παίζεις σαν τον άνθρωπο τελευταίο παιχνίδι με κάρτα των 500; Εγώ αναγκάστηκα να ρίξω τις ρυθμίσεις κατακόρυφα για να παίξω F.E.A.R. με την X850XT, ούτε με την 7800GTX θα το έπαιζα ανθρωπινά.

Απλά, έχουμε ξεφύγει τώρα με τις διπλές κάρτες (aka SLI-Crossfire)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν είναι μούφα, αλλά να συμπληρώσω ότι δε μου φαίνεται και απίθανο να είναι έτσι....

Μετά το serious sam 2 demo, τα είδα όλα...........που να παίξω και κανα FEAR......

Δυστυχώς τα πράγματα έτσι, ή μάλλον έτσι το θέλουν, ή τα σκας για να παίζεις φουλ ή συμβιβάζεσαι με χαμηλότερη αναλυση-χειρότερα γραφικά..........ωωχ η τσέπη μου......

Link to comment
Share on other sites

PhysX θα θέλει, δε θα θέλει? Και αν όχι αυτό το Unreal 3 (το οποίο θα είναι πιο βαρύ λόγω SP) θα το έχει σχεδόν σαν στάνταρ. Ήδη αυτό "αναγκάζει" τον κόσμο να σκάσει μίνιμουμ ένα 200άρι ήδη.

Αν και μεταξύ μας πιστεύω πως το PhysX θα τα αξίζει τα λεφτά του (επιτέλους θα παίξω Rome Realism με 40000 στρατό :D :D :D )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.