Jump to content



Τι γνώμη έχετε για τις ηλεκτρονικές αγορές μέσω internet υπολογιστών ή περιφερειακών?


TheLab

Τι γνώμη έχετε για τις ηλεκτρονικές αγορές μέσω internet υ  

409 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

παντως μακαρι κ η θεσσαλονικη να ειχε μια στουρναρη...Αν πας στον ματσουκα για shopping theraphy μαλλον θα θες απο εκει και περα να κανεις shopping απο το ιντερνετ.λιγο σεβασμος σε αυτον που στη τελικη σε τρεφει δε βλαπτει...νομιζω οτι θα με καταλαβουν οσοι είναι απο βορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω ψηφισα το πρωτο και νομιζω πως ειναι πλεον γεγονος. Παρ'ολα αυτα ομως δεν εχω σταματησει και ουτε σκοπευω να σταματησω να πηγαινω βολτα στα μαγαζια με τους φιλους μου και να χαζευω με τις ωρες

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σιγουρα είναι πιο βολικό, αν δεν έχεις και πολύ χρόνο, να ψωνίζεις on line - μα αν πέσεις σε κάτι μαγαζιά που θέλουν κάτι μέρες να δούν ότι έχεις καταθέσει τα χρήματα -απο web banking- να πηγαίνεις να παραλάβεις τα πράγματα -αφού σου έχουν πεί ότι είναι διαθέσιμα-και τελικά να μην έχουν έρθει και να μήν ταλαιπωρείσαι απλά και μόνο γιατί υπήρξε ένα παλικάρι τζιμάνι......Τότε βράστα. Μιλάω για ελληνικό e-shop

Link to comment
Share on other sites

Ολοένα κερδίζει έδαφος το internetiko παζάρι....βρίσκεις σχεδόν τα πάντα,συγκρίνεις τιμές,μαθαίνεις τις πραγματικές προδιαγραφές απο πρώτο χέρι.'Ομως απ την άλλη καταστήματα όπως το extremme shop που διαφημίζετε δεν έχουν μέλλον.Δέχεται παραγγελίες άσχετα που είναι δοκιμαστικό ακόμη και ενώ έχω παραγγείλει κάτι εδώ και μια εβδομάδα,δεν μπήκε στον κόπο κανένας να με ενημερώσει που οφείλεται η καθυστέρηση.Αλλά ως γνωστόν παντού υπάρχουν οι καλοί έμποροι και οι αρπαχτατζήδες...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και γω ψηφίζω ιντερνετ γιατί όλοι εμεις είμαστε μέσα μπασμένοι όσο δεν πάει άλλο, ωστόσο ας υποστηρίξουμε και τους ελευθερους επαγγελματίες που υπάρχουν και στηρίζουν τις κοινότητες και όσους ενδιαφέρονται να μάθουν, δεν αναφέρομαι σε ονόματα γιατί αυτά είναι προφανή.

Link to comment
Share on other sites

Aγοράζω πολύ συχνά απ' το internet, αλλά προτού κάνω αυτή την κίνηση κάνω την βολτίτσα μου απο κανένα μαγαζί με μεγάλη ποικιλία για να δώ και ζωντανό μπροστά μου αυτό που πρόκειται να αγοράσω ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η παραδοσιακή βόλτα ειναι και η καλύτερη...

Το θέμα ειναι όμως από που θα γίνει τελικά η αγορά!

Γι'αυτό λοιπόν λέω βολτάρουμε πολύ και μετά κάνουμε και μια έρευνα αγοράς μέσω internet και καταλήγουμε στην καλύτερη προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πρότεινα... Καλύτερα είναι πρώτα να κάνεις μια γενική έρευνα σε μοντέλα, μετά να ψάχνεις σε forums, έπειτα να κάνεις έρευνα αγοράς στο internet και τέλος να πάρεις το πορτοφόλι σου με τα προβλεπόμενα χρήματα για την περίπτωση που βρεις αυτό που θες σε καλή τιμή και να κάνεις τη βόλτα σου.

Λάθος είναι να παίρνεις το πρώτο πράγμα που θα σου προτείνει ένας πωλητής σε ένα κατάστημα

Λάθος είναι να κοιτάς μοντέλα συγκεκριμένων μόνο εταιριών

Λάθος είναι να αγοράζεις κάτι χωρίς πρώτα να έχεις ψάξει για εμπειρίες άλλων απο το συγκεκριμένο προϊόν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [02-08-2006 14:44]

Δεν θα το πρότεινα... Καλύτερα είναι πρώτα να κάνεις μια γενική έρευνα σε μοντέλα, μετά να ψάχνεις σε forums, έπειτα να κάνεις έρευνα αγοράς στο internet και τέλος να πάρεις το πορτοφόλι σου με τα προβλεπόμενα χρήματα για την περίπτωση που βρεις αυτό που θες σε καλή τιμή και να κάνεις τη βόλτα σου.

Λάθος είναι να παίρνεις το πρώτο πράγμα που θα σου προτείνει ένας πωλητής σε ένα κατάστημα

Λάθος είναι να κοιτάς μοντέλα συγκεκριμένων μόνο εταιριών

Λάθος είναι να αγοράζεις κάτι χωρίς πρώτα να έχεις ψάξει για εμπειρίες άλλων απο το συγκεκριμένο προϊόν

συμφωνω κατα 99%

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsunami

Είσαι άσχημος...Και δεν είσαι γκόμενα να μπορείς να δώσεις αυτό το κάτι παραπάνω...:p

Παρακαλώ να μπανιαριστεί ο κύριος.... :p:P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.