Jump to content



Όσοι έχετε το Need For Speed Most Wanted προσέλθετε...


nickstamat

Recommended Posts

Επειδή θέλω να πάρω καινούρια κάρτα γραφικών και το μόνο παιχνίδι που με ενδιαφέρει να παίζω είναι το NFS, θα ήθελα, όσοι έχετε το NFS Most Wanted, να μου πείτε:

1) ποια κάρτα γραφικών έχετε (μάρκα & μοντέλο)

2) την ανάλυση στην οποία παίζετε το συγκεκριμένο παιχνίδι

3) το επίπεδο λεπτομερειών που έχετε επιλέξει στο παιχνίδι, καθώς και τις ρυθμίσεις που έχετε επιλέξει από τον driver της κάρτας (Anti-aliasing, Anisotropic Filtering)

4) αν το παιχνίδι παίζει ικανοποιητικά (αν έχετε μετρήσει και τα fps, ακόμα καλύτερα!)

Please βοηθήστε γιατί πρέπει να κατασταλάξω σε μια κάρτα που να παίζει μεν το NFS, αλλά να είναι και όσο το δυνατόν πιο προσιτή οικονομικά... Προσπαθώ να κάνω την πιο συμφέρουσα αγορά...

Link to comment
Share on other sites

1) 6600GT

2) 1280x960

3) details 1/2 με κλειστά φίλτρα

4) ικανοποιητικότατα παιζει, αλλά με ψιλοχαλάει που δεν μπορώ να τα βάλω όλα φουλ...

Γιατί θέλεις να αλλάξεις κάρτα; Με την 5900 δεν παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκυρο... Τελικά αποφάσισα να μην πάρω κάρτα... Δεν αξίζει να δώσω χρήματα για να παίζει καλά ένα παιχνίδι που θα τερματίσω σε 1 μήνα το πολύ... Επίσης, η κάρτα που είχα υπόψη μου να πάρω (6800 GT) θα θεωρείται παλιά μετά από 1-2 μήνες...

Ευχαριστώ πάντως για την άμεση ανταπόκριση και συγγνώμη*... :o

Επίσης, οι moderators/administrators ας το ρίξουν στην τρύπα αν κρίνουν ότι είναι απαραίτητο...

*(ξέρω ότι κάποιοι θα με βρίζετε από μέσα σας...)

Link to comment
Share on other sites

6800GS 505/1200 ρολόγια

1280x1024 όλα τσίτα

~50 καρέ ελάχιστες φορές είδα 30-35 με fraps 1.99d μετρημένα

[Edit]

φίλτρα Application Controlled

Image Quality: High Quality 30-38καρέ

πολύ ωραία γραφικά αληθοφανή αλλά το ήθελα λίγο πιο γρήγορο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από helloween

6600LE 128mb

1024x768

full detail

shadows off

πάει πολύ καλά χωρίς κανένα πρόβλημα

full? Με AF+AA full? no way αυτό να είναι playable (εγώ τουλάχιστο με την 6600gt δεν μπορώ να παίξω με αυτές τις ρυθμίσεις)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 00:15]

θέμα drivers να υποθέσω....

Έτσι λέω..

’σε που απο τους 81.χχ και μετά με έχει τρελάνει το SLi...

Ανοίγω μια φορά DX9 εφαρμογή(NFSMW). Όλα οκ. Ανοίγω μετά DX8(?) UT2004 εφαρμογή όλα οκ... το αφήνω το pc μια μέρα την επόμενη αν πάω να ανοίξω UT freezαρει -> BSOD nv4_mini error...

*#%*^%(Q@$*&%*($%&*#*(%^&*((%(&*

Τρομερό support για τις 6600GT... ξανα μανά στους 77.72 και όλα οκ...Εκτός του οτι δεν μ'αφήνει να κάνω Overclock....άλλο απο εκεί...

Αν σοβαρευτούν στην nvidia...Και το site εμένα τουλάχιστον εδώ και 2-3 μέρες δεν παίζει... με 2 διαφορετικούς isps έχω δοκιμάσει.

Edit: Μόλις μπήκα nvidia.com μπράβο στα παιδιά LOL

Edit2: Μόλις έφτασα μέχρι την σελίδα επιλογης drivers...απο εκεί και μετά δεν πάιζει...Τα νευρα μου....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.