Jump to content



Promiscuous mode enabled -->ΚΡΕΜΑΣΜΑ


feanorian82

Recommended Posts

Παιδιά τα φώτα σας. Το Kanotix κατεβαστήρι μου για κανποιον αγνωστο λόγο το βρήκα κολλημένο στο

eth0: Promiscuous mode enabled

Έκανα reboot αλλά και παλι δεν προχωράει πέρα από εκεί. Μια αναζήτηση στο γοογλε μου έβγαλε διάφορα σχετικά κυρίως με hackema. Καμία ιδέα; Να το παιδέψω ή να το φορμάρω; Δεν έχω και τίποτα που χρειάζομαι μέσα...

---

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ???

:mobile: Σωτήρη που είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από feanorian82

Παιδιά τα φώτα σας. Το Kanotix κατεβαστήρι μου για κανποιον αγνωστο λόγο το βρήκα κολλημένο στο

eth0: Promiscuous mode enabled

Έκανα reboot αλλά και παλι δεν προχωράει πέρα από εκεί. Μια αναζήτηση στο γοογλε μου έβγαλε διάφορα σχετικά κυρίως με hackema. Καμία ιδέα; Να το παιδέψω ή να το φορμάρω; Δεν έχω και τίποτα που χρειάζομαι μέσα...

---

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ???

:mobile: Σωτήρη που είσαι;

vi /etc/apt/sources.list και κάνε uncomment τα repositories του debian unstable.

apt-cache search kernel-image

apt-get install kernel-image-2.6.14.otisefotiseiotheos

Τα windows τα κολλάς, το linux το χάλασες... δεν είσαι να αγγίζεις pc εσύ... :p

Είπαμε ημερίδα ;)

edit: δεν λέω ότι φταίει ο kernel, απλά είμαι σίγουρος ότι τον έχεις κάνει μπάχαλο, οπότε ένας νέος θα σου λύσει κάποιο άλλο μελλοντικό πρόβλημα :hehe:

να το λύσεις μόνος σου, και αν δεν τα καταφέρεις, τότε ρώτα. Τι πληροφορικάριος είσαι??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από feanorian82

Μα τι λες; Δεν ξεκινάει το λειτουργικό! Κολλάει στην εκκίνηση!

βάλε στον grub όπως είναι εκεί που φορτώνει το initrd /bin/bash και θα ξεκινήσεις με bash πριν φορτώσουν τα διάφορα.

αλλά τι κάθομαι και λέω τώρα, κάνε format και ξαναπέρνα λειτουργικό, είναι πιο εύκολο :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy

To debian ρε άχρηστε δεν ξεκινάει με το cd; Τι του λες του παιδιού;:devil:

εσύ άντε να μου πάρεις κάνα πιάτο και άσε τα spam βραδιάτικα.

και που θα το βρει το cd?

του το εγκατέστησα και το πήρα πίσω το cd, δεν περίμενα να το χαλάσει!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.