Jump to content



Γραφικές οθόνες LCD


vpapanik

Recommended Posts

Η οθόνη που πήρες δεν είναι graphic, αλλά character.

Το LCDstudio από την έκδοση 2.0 δεν υποστηρίζει τέτοιες οθόνες. Δυστυχώς, πάνε χρόνια από τότε που συνέδεσα στο PC τέτοια οθόνη, οπότε δεν έχω ιδέα για πιο σύγχρονα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Μια που πλησιαζει το Πασχα ας κανω κ εγω μια ανασταση στο θεμα μπας κ μπορει κανεις να με βοηθησει.

Εγω εδω κ μερικα χρονια την alphacool 200χ64 και μπορω να πω οτι το μονο αρνητικο της ειναι οτι δεν παιζει με το lcdstudio,και αυτο διοτι αν και ευκολο στην χρηση,το δικο της software εχει να δει update εδω κ πολλα χρονια.

Θα ηθελα ομως τωρα μια ετοιμη εξωτερικη lcd κ καπως μεγαλυτερη (μαλλον 240χ128) , και φυσικα ειναι αμαρτια να μην παιζει με το lcdstudio,επισης ενα αλλο προβλημα ειναι οτι το board μου εχει μονο usb.Φυσικα αν βρω κατι καλο μπορει να τσιμπησω εναν pci-e controller.

Βασικα θελω matrix orbital gx typhoon σε 240χ128 , αλλα μεχρι στιγμης δεν εχουν βγαλει!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.