Jump to content



:-(


lef

Recommended Posts

εχω ενα λαπτοπ aopen 1557(inovator του e-shop) που θελωντας να του ανεβασω την συχνοτητα εβαλα clockgen για παραπλησια μητρικη.το συστημα παγωσε οπως με ειχε προηδοποιησει στο site και απο τοτε μονο τα ανεμιστηρακια δουλευουν.καμοια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lef

εχω ενα λαπτοπ aopen 1557(inovator του e-shop) που θελωντας να του ανεβασω την συχνοτητα εβαλα clockgen για παραπλησια μητρικη.το συστημα παγωσε οπως με ειχε προηδοποιησει στο site και απο τοτε μονο τα ανεμιστηρακια δουλευουν.καμοια ιδεα;

βγάλτο από την πρίζα, βγάλε την μπαταρία για 2-3 λεπτά και ξαναδοκίμασε να το ανοίξεις.

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε ο tristeno πρεπει να κανεισ clear cmos , το ανοιγεις και βρισκεις το jumperaki καπου (αφου βγαλεις μπαταρια και ρευμα) , αν και δεν ξερω κατα ποσο τα λαπτοπ εχουν jumper για cmos clear. Ισος μπορεσεις να βγαλεις την μπαταρια της μητρικης για κανα 10λεπτο. μαλλον θα καθαρισιε παλι το βιος. εμενα η μπαταρια ειναι σε εμφανες σημειο..

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο για το τιτλο αλλα τωρα νομιζω οτι το εχουν δει ολοι και μπαινουν μονο οσοι ενδιαφεροντε.οσο για το δευτερο δε μου αρεσει να κανω τη παπια.αμα δε καταφερω τιποτα θα τους πω στα ισια τι εγεινε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.