Jump to content



X1900XT ...αντε και καλες αγορες ! (μονο 610 $)


JohnnyX

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Orbitech

Χαμηλο στο 2k6? Δεν νομιζω με βαση συνολικα ολα τα benches που εχω δει για x1900xt..

Για το r580 ισως λογω drivers γενικα να ειναι σχετικα χαμηλο αλλα το score ειναι φυσιολογικο

Για το ρ580 γενικώς όχι για την δικιά σου

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Orbitech [Χθες, στις 17:40]

Mε ιδιο συστημα και x1900xt @ stock 11005 στο 3dmark05

Εγω βρε φιλαρακι εχω αυτους τους drivers και στο 3DMARK05 εβγαλα μονο 8970.... μπας και παιζει τιποτα κουλο με τους drivers....?????

Catalyst.jpg?bf9Jp3DBOaJQcJXH

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stratos1978 [Σήμερα, στις 22:08]

Εγω βρε φιλαρακι εχω αυτους τους drivers και στο 3DMARK05 εβγαλα μονο 8970.... μπας και παιζει τιποτα κουλο με τους drivers....?????

Catalyst.jpg?bf9Jp3DBOaJQcJXH

Ωπα κατσε αμεσως πουλας εσυ ρε Στρατο.. :D

1. Εκανες καλη απεγκατασταση των προηγουμενων drivers?

2. Τσεκαρες στο CCC αν εχεις κανα ΑΑ/ΑF ενεργοποιημενο?

3. Eιναι ενεργοποιημενο το agp texture acceleration στο dxdiag?(καμια φορα δεν ενεργοποιειται λογω κουλης εγκαταστασης και οι επιδοσεις πεφτουν πολυ.

4. Κανε και μια απεγκατασταση και τρεξε driver cleaner σε safe mode και για Nvidia και για ΑΤΙ μηπως εχει αφησει τπτ μεσα απο τους προηγουμενους drivers και κανει κανα περιεργο conflict

Η καρτα ειναι απιστευτη. 7800GTX ειχα και εγω αλλα εδω μιλαμε για πολυ δυναμη... :cool:

Link to comment
Share on other sites

XA, XA, XA.............ΔΕΝ παίζεται αυτή η κάρτα........!.........Έπαιξα και με την 7800GTX 512MB, αλλά αυτή είναι πραγματικά "θεριό ανήμερο".........ΔΕΝ προλαβαίνεις να μετράς τα frames.......!...... :D :clap:

WELL DONE ATI.......... :clap: :clap:

Πρόχειρα εντελώς με τον Dothan και την κάρτα με 742MHz πυρήνα και 882MHz μνήμες........2k1 ~ 49700 με 49985 marks........2k3 όχι και τόσο καλά - κάτι παίζεται - ~ 24000 marks.........2k5 άντε γειά......ΠΑΡΑΠΑΝΩ απ'ότι έβγαλε η 7800GTX 512MB όταν ήταν στο cascade με -94*C........7800GTX 512MB με -94*C (756MHz core + 2270 ΜΗz Rams) = 13410 marks και X1900XTX ON AIR (742MHz core + 882MHz Rams) = 13770 marks - που να μπεί και στο cascade και να μην έχει και κάνα cold bug τι έχει να γίνει......2k6 ~ 6300 marks (λόγω single core cpu ) :( ..... :D

Σ'ευχαριστώ dimcar.......για όλα........ ;):)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 23:24]

XA, XA, XA.............ΔΕΝ παίζεται αυτή η κάρτα........!.........Έπαιξα και με την 7800GTX 512MB, αλλά αυτή είναι πραγματικά "θεριό ανήμερο".........ΔΕΝ προλαβαίνεις να μετράς τα frames.......!...... :D :clap:

WELL DONE ATI.......... :clap: :clap:

Πρόχειρα εντελώς με τον Dothan και την κάρτα με 742MHz πυρήνα και 882MHz μνήμες........2k1 ~ 49700 με 49985 marks........2k3 όχι και τόσο καλά - κάτι παίζεται - ~ 24000 marks.........2k5 άντε γειά......ΠΑΡΑΠΑΝΩ απ'ότι έβγαλε η 7800GTX 512MB όταν ήταν στο cascade με -94*C........7800GTX 512MB με -94*C (756MHz core + 2270 ΜΗz Rams) = 13410 marks και X1900XTX ON AIR (742MHz core + 882MHz Rams) = 13770 marks - που να μπεί και στο cascade και να μην έχει και κάνα cold bug τι έχει να γίνει......2k6 ~ 6300 marks (λόγω single core cpu ) :( ..... :D

Σ'ευχαριστώ dimcar.......για όλα........ ;):)

XTX ειναι η καρτα ή XT? Tρομερα clocks on air :cool:

Ρωταω γιατι παιζει φημη οτι οι xtx δεν ειναι τοσο ακριβες λογω του μικρου speed bump τους αλλα επειδη ειναι cherry picked cores

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Orbitech [Σήμερα, στις 01:42]

XTX ειναι η καρτα ή XT? Tρομερα clocks on air :cool:

Ρωταω γιατι παιζει φημη οτι οι xtx δεν ειναι τοσο ακριβες λογω του μικρου speed bump τους αλλα επειδη ειναι cherry picked cores

Sapphire X1900XTX........... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol [Σήμερα, στις 01:57]

’ντε να τα χιλιάσει ο πυρήνας hipro! Μακρυά από τα cold bugs αυτή τη φορά, πρόλαβες και την μόνταρες την κάρτα η ακόμα?

Δε χρειάζεται mod-άρισμα......Είναι ΑΤΙ........ :D

Μόνο πλαστικοποίηση θέλει και μόνωση.......Τάσεις δίνει μέσω software μέσα απ'τα windows........ ;)

Link to comment
Share on other sites

Asus X1900XTX με 656

Sapphire X1900XT με 556

Δεν θέλω να επαινέσω το e-shop γιατί προφανώς οι τιμές είναι κοντά σε αυτές της αντιπροσωπείας απλά σε απάντηση μερικών "μεγάλων" μαγαζιών που πουλάνε με τρελά καπέλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από OrbitechΗ καρτα ειναι απιστευτη. 7800GTX ειχα και εγω αλλα εδω μιλαμε για πολυ δυναμη... :cool:
Αρχική απάντηση από hipro5

XA, XA, XA.............ΔΕΝ παίζεται αυτή η κάρτα........!.........Έπαιξα και με την 7800GTX 512MB, αλλά αυτή είναι πραγματικά "θεριό ανήμερο".........ΔΕΝ προλαβαίνεις να μετράς τα frames.......!...... :D :clap:

Αμάν αυτά τα 3dmark δηλαδή. Στις εφαρμογές κύριοι ! Εκεί τι παραπάνω παίρνουμε, το οποίο να γίνεται αντιληπτό με το μάτι; (από 7800,Χ1800 μιλάω)....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 08:22]

Αμάν αυτά τα 3dmark δηλαδή. Στις εφαρμογές κύριοι ! Εκεί τι παραπάνω παίρνουμε, το οποίο να γίνεται αντιληπτό με το μάτι; (από 7800,Χ1800 μιλάω)....

Κανεις δεν επαινεσε το 3dmock ενα σημειο αναφορας ειναι.. φυσικα και ενα synthetic bench δεν μπορει να προβλεψει ποτε real gaming situations :p

Ως αναφορα στις επιδοσεις, δεν εχεις παρα να ριξεις μια ματια στα gpu limited resolution benches m8 με AA/AF(αυτος ειναι ο λογος που τα σκας για μια high end gpu) ;) .

FEAR,COD2,SC:CT,FC WITH HDR ... Σε αρκετες περιπτωσεις ο r580 ριχνει και 100% στην πρωην καρτα μου (7800gtx 256) η οποια ειναι και high end ετσι;

Και για να προλαβω ισως καποιους ο G71 ειναι πολυ πιθανο να ειναι και αυτος τρομερος σε αποδοση (ειδικα αν θα εχει 8 quads..)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Χθες, στις 01:24]

XA, XA, XA.............ΔΕΝ παίζεται αυτή η κάρτα........!.........Έπαιξα και με την 7800GTX 512MB, αλλά αυτή είναι πραγματικά "θεριό ανήμερο".........ΔΕΝ προλαβαίνεις να μετράς τα frames.......!...... :D :clap:

WELL DONE ATI.......... :clap: :clap:

Πρόχειρα εντελώς με τον Dothan και την κάρτα με 742MHz πυρήνα και 882MHz μνήμες........2k1 ~ 49700 με 49985 marks........2k3 όχι και τόσο καλά - κάτι παίζεται - ~ 24000 marks.........2k5 άντε γειά......ΠΑΡΑΠΑΝΩ απ'ότι έβγαλε η 7800GTX 512MB όταν ήταν στο cascade με -94*C........7800GTX 512MB με -94*C (756MHz core + 2270 ΜΗz Rams) = 13410 marks και X1900XTX ON AIR (742MHz core + 882MHz Rams) = 13770 marks - που να μπεί και στο cascade και να μην έχει και κάνα cold bug τι έχει να γίνει......2k6 ~ 6300 marks (λόγω single core cpu ) :( ..... :D

Σ'ευχαριστώ dimcar.......για όλα........ ;):)

...η καρτα σκοτωνει λεμε...χωσε μαν....:D :D... Ati rulezzz ραααα....

Αρχική απάντηση από Πριονέτο [Χθες, στις 21:22]

Asus X1900XTX με 656

Sapphire X1900XT με 556

Δεν θέλω να επαινέσω το e-shop γιατί προφανώς οι τιμές είναι κοντά σε αυτές της αντιπροσωπείας απλά σε απάντηση μερικών "μεγάλων" μαγαζιών που πουλάνε με τρελά καπέλα.

...φιλε μου ειλικρινα χωρις να θελω να σε θιξω...αν ηξερες την χονδρικη της αντιπροσωπειας θα καταλαβαινες οτι καμια σχεση με τα καπελα που λες...τωρα βεβαια τα 600+ ειναι οντως καπελο...τεσπα...απλα μην τα βλεπουμε ολα απο την δικια μας μερια παντα..:flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.