Jump to content



Αλλαγή απο Αοριστου χρόνου σε κάποιο πακέτο


petaloudaki

Recommended Posts

Γειά σας, έχω adsl 384 otenet αορίστου χρόνου και γραμμή από τον Οτέ, με τις σημερινές τιμές πληρώνω γύρω στα 80 ευρώ το δίμηνο. Μπορώ να σταματήσω την αορίστου χρόνου συνδεση και να πάρω κάποιο πακέτο π.χ. το Ondsl της Otenet που έχει 2+2 μήνες με 90 ευρώ εάν θυμάμαι καλά? Τι ενέργειες πρέπει να κάνω σε ότι αφορά τον Οτε? Και μετά από αυτούς τους 4 μήνες τι κάνω τότε? ΄Βοηθήστε με λίγο γιατι έχω μπερδευτεί σε αυτό το θέμα! Έχει κάποιο μειονέκτημα? Ευχαρστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εφ'όσον έχεις ήδη εξοπλισμό, μην πάρεις έτοιμο πακέτο... ;) Η Forthnet έχει κάτι προσφορές 3+3 μήνες δώρο. Check it... :)

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007885 52 για 6 μήνες 384Mbps είναι καλά πιστεύω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από petaloudas [Σήμερα, στις 13:50]

Γειά σας, έχω adsl 384 otenet αορίστου χρόνου και γραμμή από τον Οτέ, με τις σημερινές τιμές πληρώνω γύρω στα 80 ευρώ το δίμηνο. Μπορώ να σταματήσω την αορίστου χρόνου συνδεση και να πάρω κάποιο πακέτο π.χ. το Ondsl της Otenet που έχει 2+2 μήνες με 90 ευρώ εάν θυμάμαι καλά? Τι ενέργειες πρέπει να κάνω σε ότι αφορά τον Οτε? Και μετά από αυτούς τους 4 μήνες τι κάνω τότε? ΄Βοηθήστε με λίγο γιατι έχω μπερδευτεί σε αυτό το θέμα! Έχει κάποιο μειονέκτημα? Ευχαρστώ!

Απλά θα κόψεις και την γραμμή, για να ενεργοποιηθεί πάλι.

Θα μείνεις για κάποιες μέρες χωρίς ADSL.

90E για 4 μηνες δεν είναι ασχημο, άσε που άμα δεσμευτείς για 12μηνο μετά σου έρχονται 17 ευρώ κάθε μήνας (5ος-12ος)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από power

Απλά θα κόψεις και την γραμμή, για να ενεργοποιηθεί πάλι.

Θα μείνεις για κάποιες μέρες χωρίς ADSL.

Πόσες μέρες περίπου μένεις χωρίς NET?

Πάντως εγώ σκέφτομαι σοβαρά να διακόψω την γραμμή και την 3+3 forthnet που έχω και να στραφώ στο BROADBAND PACK της HOL(1024kbs) με 510 τελική.

39x12=468 ευρώ μόνο για την γραμμή του ΟΤΕ. Βάλτε και το 6μηνο της 4net άλλα 110 περίπου τελική, πάμε στα 578. Και έχω να πληρώνω ακόμα 6 μήνες μετά.

Απλώς πρέπει να δω τι προλαβαίνω να κόψω από τον ΟΤΕ ώστε να μην μου έρθουν αναδρομικά.

Και ο λόγος που ίσως το κάνω αυτό είναι η κυρία 4net που μας έχει γκαστρώσει τις τελευταίες μέρες. Και σίγουρα στο τέλος, ότι και να γίνει, δεν θα καταλήξω σε 4net.Μιά ζωή δεν βλέπαμε pings κάτω από 100 με αυτήν, ήρθαν και τα 50 disconnects την μέρα. Φτάνει.

Και όταν πιάνεις 60-70 σε ξένους servers με 384 HOL και 45-46kb/s (σίγουρα λόγω 1024 γραμμής το ξέρω) ...έ δεν μπορεί ....θα τον πετύχεις τον κερατά στην απέναντι ταράτσα με το sniper rifle χωρίς 20 left clicks....Δεν μπορεί! Θα τον πετύχεις..

OT λίγο συγχωρέστε με αλλά πνίγομαι. Ιδίως σήμερα.:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007885 52 για 6 μήνες 384Mbps είναι καλά πιστεύω... ;)

+19% ΦΠΑ = 62ευρώ.

Αυτήν έβαλα και εγώ. Γενικότερα μη βάζετε μακροχρόνιες συνδέσεις, οι τιμές αλλάζουν προς το καλύτερο και μπορεί σε 4 μήνες να βγει κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.