Jump to content



Αύξηση Vgpu σε nvidia μέσω Bios


RootX

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

παιδια χρειαζομαι λιγη βοηθεια.δεν μπορω να φλασαρω την καρτα μου γιατι οταν σε ενα σημειο μου λεει να πατησω "y" για να γινει η αλλαγη του bios το πληκτρολογιο σταματαει να λειτουργει.προσεξα οτι οταν μπουταρη απο την δισκετα σε καποια φαση δειχνει αυτο

"A:\>Keyb us ,,keybord.sys

code page request (737) is not valid for given keyword code".ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?εχω το τελευταιο nvfalsh και nibitor

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό:

Ψάξε τις ρυθμίσεις του ΒΙΟS και βάλε Keyboard Support:ΒΙΟS όχι USB.

Τιp:

Ηοld your Horses(επειδή είδα ότι ποσταρες και στο ΠΟΘ),κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να σου απαντησει σε dt διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GeorgeVasil [Σήμερα, στις 14:38]

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό:

Ψάξε τις ρυθμίσεις του ΒΙΟS και βάλε Keyboard Support:ΒΙΟS όχι USB.

Τιp:

Ηοld your Horses(επειδή είδα ότι ποσταρες και στο ΠΟΘ),κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να σου απαντησει σε dt διάστημα.

το ξερω οτι δεν ειναι υποχρεωμενος αλλα πρεπει να την φλασαρω μεχρι αυριο και απο οτι φαινεται δεν θα προλαβω
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arapis [Σήμερα, στις 16:29]

ωραία.

βάλτα σε english,φόρμαρε και ξαναβάλτα όπως τα είχες

:hehe:

δεν το περιμενα αλλα λειτουργησε!σιγα τα αποτελεσματα βεβαια μονο 10 mhz παραπανω ανεβηκε παλια πηγαινε μεχρι 5ο1-505 απο 375 ενω τωρα πηγε 513:(

αλλα αφου εχει καλες θερμοκρασιες θα δωσω παραπανω.το κανονικο ειναι 1,4 και εδωσα 1,6 αντε ας παω στο 1,7.υπαρχει περιπτωση να μην εδωσε παραπανω ρευμα και να ηταν τυχαια τα 10 παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Πάιδες έχω ερώτηση...:help:

Έτρεξα το Nibitor και πρόσεξα οτι η κάρτα μου (POV 8800 GT) έχει πολυ μικρότερες τάσεις από εσάς:

VID 0: 0,95v

VID 1: 1v

VID 2: 1,05v

VID 3: 1,1v

Εν τω μεταξύ την τρέχω στα 738 πυρήνα, 1890 shader και 999 memory χωρίς να κάνει κιχ. Temps max 70C. Βλέπω τις τάσεις σας και παραξενεύομαι, τι γίνεται; Να τις ανεβάσω και πόσο. Υπόψην, είμαι stock cooling yet ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.