Jump to content



***FORTHNET - αποτέλεσμα *** (was ΑΛΗΤΕΙΑ - ΑΠΑΤΗ - ΚΛΕΨΙΑ)


sotiris

Recommended Posts

Εγώ λέω να τους πιάσουμε στο φιλότιμο, δηλαδή κάθε φορά που επικοινωνούμε με κάποιο helpdesk να τους λέμε τα εξής: "Βρε παιδιά 2006 έχουμε πάλι στον ΟΤΕ θα τα ρίχνουμε, αυτά τα κάναμε last decate, επιτέλους βρε παιδιά κάντε κάτι." ή τέλος πάντων κάπως έτσι διότι από ότι ακούω νέα παιδιά είναι στα τηλέφωνα και άρα είναι αρκετά κοντά σε αυτό που νιώθουμε κι εμείς για το Internet στην Ελλάδα. Οπότε πιστεύω κάτι να μπορεί να γίνει.

Από το να χαλάμε τις καρδιές μας ως βαριά πεπόνια καταναλωτές-πελάτες έχω την εντύπωση πως θα είναι πιο αποδοτικά τα προς τους προϊσταμένους τους παράπονα των καταναλωτών-πελατών.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο επικοινωνια με την Forthnet μου ειπαν οτι το προβλημα ταχυτητας ειναι του οτε.....

για τα πινγκ εξωτερικου μου ειπαν οτι οντως ειναι δικο τους φταιξιμο και οτι αναμενεται αναβαθμιση.να καλεσω και τμημα πωλησεων για αποζημιωση(το πε ο ιδιος ο τεχνικος)

οποτε επομενο βημα να καλεσω το τμημα λογαριασμων και να δω τι παραταση συνδρομης θα μου δωσουν......σιγουρα 1 μηνα μιας και ηδη το προβλημα ειναι 15μερες......και η αναβαθμιση σιγουρα δεν θα γινει μεσα στο επομενο 10ημερο απο οτι με πληροφορησαν.........

πηρα σημερα και τον οτε στο 121 ενα τηλ για να δηλωσω ξανα βλαβη και περιμενω...........

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά έχω σταματήσει πια να ασχολούμε με το ποσο καταβάζω-ανεβάζω κτλ γιατί κάθε μέρα υπάρχουνε σκαμπανευάσματα και στο κάτω κάτω άκρη δεν ειναι για να βρεις(το μόνο που καταφέρνουμε είναι να σκάμε άδικα). Ο ένας τα ρίχνει στον άλλον(forthnet-ote) και σε κάνουνε μπαλάκι. Εβαλα forthnet 1024 πριν κανα 2 βδομάδες και τις πιο πολλές φορές πάντος πάει καλά αλλά επειδή κατεβάζω torrents κυρίως δεν μπορώ να έχω και ασφαλή συμπεράσματα αν με κόβει το bandwidth της γραμμής ή τα seeds τις φορές που κατεβάζω με 30-40 KB/sec(και όπως ανέφερα και παραπάνω δεν με απασχολεί πια και τόσο για να βρω τι φταίει δηλαδή κάθε λίγο να τρέχω band tests κτλ).

Κανα δυο μήνες πάντος πριν που είχα Vivodi 512 σε torrents μιλάμε θέριζε (55-56 kB/sec σταθερά) αλλά η forthnet μου έβγαινε 22 ευρο το μηνα τα 1024 και η Vivo 28.5 τα 512.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

εγώ που δυο μέρες προσπαθώ να πιάσω γραμμή στη Forthnet?

μήπως να δοκιμάσω τώρα?

είναι 24ωρο το support?

ναι 24 ώρες είναι, έχω πάρει και 1 το βράδυ :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

και ποια κοπέλα στο σήκωσε?

γιατί απο το στορυ και με το acer rma τελέφωνα μάζευες......

ε?

lol, το χε σηκώσει ένας τυπάς που μάλλον τον είχα ξυπνήσει :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.