Jump to content



ΚΑΙ ΕΓΩ Σ'ΑΓΑΠΩ FORTHNET ΜΟΥ...


chros26_

Recommended Posts

Ναι σιγουρα!Και φυσικα οσο υπαρχει το προβλημα θα πληρωνουμε κανονικα!

Κριμα γιατι η forthnet καποτε ηταν η καλητερη στα pings και τωρα μπαινεις σε ενα σερβερ

και καταλαβεινεις αμεσως ποιος εχει forthnet απο το 3ψηφιο ping..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω κοντα στους 8 μήνες forthnet και γνωρίζω λίγο πολύ τι γίνεται και με τις άλλες εταιρίες. ΚΑΜΙΑ σχέση - forthnet rulez. 1) Υποστήριξη: Είχα πρόβλημα με την ενεργοποίηση μου - κλασικά σφάλμα του ΟΤΕ - και οι άνθρωποι λειώσαν πάνω στο ακουστικό για να με βοηθήσουν - άσε που μου το έκλειναν για να με παρουν αυτοι, επειδη τους έπαιρνα απο κινητό. 2)Ping? 150-180ms στο WoW... όταν οι εταίροι μας είχαν 400+ 3)μη συγκρίνετε ping ADSL με ISDN. 4)Τα χριστούγεννα πόσες αιτήσεις ενεργοποίησης είπαμε ότι έγιναν; ειναι λογικό πιστεύω να δείξουμε λίγη υπομονή...Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη τη στιγμη που πληρωνεις κανονικα για adsl και τα pings ειναι σαν να εχεις pstn?

Οταν βλεπεις τουρκους και τσεχους να εχουν καλυτερο ping απο εσενα σε ελληνικο σερβερ?Αυτα μονο στην ελλαδα γινονται.Στην ευρωπη 1ον θα σου εφτιαχναν το προβλημα

γρηγορα και 2ον για οσο καιρο κρατουσε η χαλια κατασταση δε θα χρεωνοσουνα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Volrath [Σήμερα, στις 17:54]

Παιδιά εγώ έχω κοντα στους 8 μήνες forthnet και γνωρίζω λίγο πολύ τι γίνεται και με τις άλλες εταιρίες. ΚΑΜΙΑ σχέση - forthnet rulez. 1) Υποστήριξη: Είχα πρόβλημα με την ενεργοποίηση μου - κλασικά σφάλμα του ΟΤΕ - και οι άνθρωποι λειώσαν πάνω στο ακουστικό για να με βοηθήσουν - άσε που μου το έκλειναν για να με παρουν αυτοι, επειδη τους έπαιρνα απο κινητό. 2)Ping? 150-180ms στο WoW... όταν οι εταίροι μας είχαν 400+ 3)μη συγκρίνετε ping ADSL με ISDN. 4)Τα χριστούγεννα πόσες αιτήσεις ενεργοποίησης είπαμε ότι έγιναν; ειναι λογικό πιστεύω να δείξουμε λίγη υπομονή...Αυτά :)

1ον έλα να παίξεις WoW σε μένα με forthnet ADSL βέβαια, πριν τις 1π.μ. θα έχεις 1000-1200ms.

2ον 3 φορές επιχείρησα να πάρω τηλ. περίμενα από 15' κάθε φορά και μετά το έκλεινα.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΤΑΙΡΙΑ - ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ - ΑΠΟ ΜΑΡΤΙΟ ΑΛΛΑΖΩ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να ρίξετε και μιά ματιά σε αυτό: http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=149999

Επίσης να αναφέρω, ότι οι αιτήσεις για ADSL αυξήθηκαν γύρω στο 300% για τη Forthnet από το Δεκέμβριο και μετά, και όποια πρόβλεψη και να είχε γίνει, τέτοια ξαφνική και μεγάλη ανάπτυξη, δεν μπορεί να αποροφηθεί αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το WoW είναι βασικά κακό μέτρο σύγκρισης και εξαγωγής συμπερασμάτων για το latency της συνδεσης σου (και κακώς το ανάφερα και εγώ, συγνώμη). Θυμάσαι τι έγινε πριν 2 - 3μήνες (όλοi οi EU 1000ms+); Πάρ'αυτα πιθανότατα να έχουν αλλάξει τα πράματα (online gaming δε κάνω πλέον - δε γνωρίζω τι γίνεται). ΄Οσον αφορά την υποστήριξη, τι να πω...και εγώ ναι μεν περίμενα..λίγο για να με συνδέσουν, αλλά όχι και 15 λεπτά... Δικές μου εμπειρίες:

- Με σύνδεσαν σε 5 εργάσιμες (ping στο www.sysco.com) αλλά δεν είχα internet λόγω αναβάθμισης του tunneling του οτε. Οι ίδοι μέσολάβησαν ωστε να ληθεί το πρόβλημα μου (όχι, δεν ήταν υποχρεωμένοι)

- Κατά τη διάρκεια της διαδικασίας ανεύρεσης του προβλήματος μιλούσα ~2 ώρες την ημέρα με τεχνικό. (Μετά τις 2 πρώτες μέρες με έπαιρναν αυτοί τηλέφωνο!!)

-Όταν έληξε η σύνδεση μου, επικοινώνησαν μαζί μου τηλεφωνικώς, μου έκαναν προσφορά, και μου έδωσαν παράταση 4 μέρες δωρεάν για να ανανεώσω.

-Όσο ασχολούμουν με online gaming (WoW, EvE, DAoC) δεν είχα κανένα παράπονο από latency.

-Download :42-48kb/s ... (384kbit)

Τώρα άμα σε 2 μήνες άλλαξε τελείως το προφίλ της εταιρίας....

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά που λές...ΑΛΛΑ...και εγώ όταν πρωτοέκανα σύνδεση στη forthnet πριν από 4 μήνες περίπου όλα δούλευαν μία χαρά. Ξαφνικά μετά από λίγες ημέρες όταν πήγαινα να συνδεθώ online για να παίξω unreal, βάραγα κάτι ping τριψήφια, όσες και οι ημέρες που έχει ένας χρόνος...και βάλε..

Μίλησα και εγώ μαζί τους και μου είπαν ότι ΘΑ γίνει αναβάθμιση εντός του μήνα...Αλλά δεν μου είπε κανείς τους όμως ότι για όλη αυτή την αναμονή, μέχρι να φτιάξουν τα pings, να μου προσθέσει δωρεάν όλες αυτές τις ημέρες στη συνδρομή μου..

Ενας λόγος που έβαλα adsl ήταν τα online games..Αν μέχρι το τέλος του μήνα φτιάξουν τα πράματα, τότε θα δούμε...Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να πληρώνω μία εταιρία για κάτι που δεν μου προσφέρει..

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 15 μέρες το καλύτερο που μπορώ να πιάσω είναι 350-400ms στο CS και στο HL2 deathmatch εξωτερικού. Στα Ελληνικά CS έχω 70-90 ms.

Παλιότερα στο CS και στο HL2 deathmatch εξωτερικού έβρισκα αρκετούς server με ping 140-160.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [07-02-2006 22:19]

Τις τελευταίες 15 μέρες το καλύτερο που μπορώ να πιάσω είναι 350-400ms στο CS και στο HL2 deathmatch εξωτερικού. Στα Ελληνικά CS έχω 70-90 ms.

Παλιότερα στο CS και στο HL2 deathmatch εξωτερικού έβρισκα αρκετούς server με ping 140-160.

Ακριβώς τα ίδια περνάω κι εγώ, κυρίως στο CS source.

Αλλά,

1ον) το help desk της Fortnet μέχρι στιγμής έχει πολύ καλή συμπεριφορά και σε βοηθάνε. Μπράβο στα παιδιά.

2ον) Μου είπανε πως μόνον αν κάνουμε όλοι όσοι έχουμε πρόβλημα αίτηση μπορούν μαζικά να το κοιτάξουν και να το διορθώσουν. Οπότε με ευγένεια πείτε τους να σας προοθήσουν την αίτηση παραπόνων ώστε να το λάβουν πιο σοβαρά υπόψιν τους ή να επισπεύσουν τις εργασίες αναβάθμισης.

Πιστεύω, και το ξαναλέω, πως επειδή είναι νέα παιδιά στο help desk μας καταλαβαίνουν για την ανάγκη μας για σωστό και γρήγορο internet και πιστεύω πως έχουν και τη διάθεση και τις γνώσεις για να βοηθήσουν. Οπότε με καλό τρόπο και λίγο στο φιλότιμο, π.χ. αυτό που είπε κάποιος φίλος παραπάνω, "....ρε παιδιά ντροπή οι τούρκοι να έχουν καλύτερες υπηρεσίες από εμάς....", να έχει καλύτερα απότελέσματα από το να τους τηλεφωνούμε και να τους κράζουμε.

Πώς το βλέπετε? ’λλωστε αν κάνουν αναβαθμίσεις όσο νά'ναι θέλει υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.