Jump to content



pc parts με 3600euro μετριτα!


jara

Recommended Posts

γεια!

σκοπεύω να συνθέσω 2 μηχανήματα μαζί με ένα φίλο και το συνολικό κόστος βγαίνει γύρο στα 3600 euro.:woot:

η απορία ου είναι η εξής: αν πάω σε κάποιο μαγαζί και πληρώσω μετρητά θα υπάρχει κάποια έκπτωση?αν ναι ποσο περίπου?έχει κανεις εμπειρίες?

ευχαριστώ!!!:T:

Link to comment
Share on other sites

Για έκπτωση για τα μετρητά μόνο σε κανένα γνωστό ή κανένα μικρό μαγαζί ;)

Μην περιμένεις και μεγάλα πράγματα πάντως. Όλες οι τιμές είναι για μετρητοίς ούτως ή άλλως και τα περιθώρια κέρδους των καταστημάτων μικρά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x

επιδή έχω την απορία.τι ακροβως θα κανεις για να συνδέσεις 3 μηχανήματα και θέλει 3600Ε?

Δεν θέλει να συνδέσει :tomato: να ΣΥΝΘΕΣΕΙ θέλει! :p

Link to comment
Share on other sites

και οχι 3 αλλα 2 (του εκανες 2 3 :) ...)

τεσπα.... θεωρω πως σε μικρο μαγαζι ισως σου κανουν τιμη αλλα τελικα θα δωσεις οσα σε ενα 'μεγαλυτερο' μαγαζι που ειχε εξαρχης χαμηλοτερη τιμη ....

το πολυ πολυ ζητα κανενα δωρακι εξτρα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jara [Σήμερα, στις 16:32]

για κατι τετοιο ψηνομαι!:rolleyes:

εχει κανεις καμοια εμπειρια?

Πας σε ενα υποκαταστημα του Πλαισιου (κατα προτιμηση εκει που εχει τα πιο ομορφα "μωρα" ) ....φωναζεις τον-την επιθυμητο πωλητη και του αραδιαζεις τα 3600 μετρωντας του ενα-ενα εχοντας τα κανει ολα σε 20αρικα ...οποτε τον ρωτας με ποιο τροπο θα μπορουσες να τα ξοδεψεις σε 2 "καλα" PC . Οστοσο το μετρημα του ρευστου θα το κανεις υψηλοφωνα και γεματος καμαρι λες και τα 3600 τα εχει για τα αρχ....α σου. Πιθανολογειται κατα μεγαλο ποσοστο να "εισπραξης" το "δωρο" σου χωρις καν .....να κανεις την αγορα απο εκει...... Τωρα πωλητρια θα ειναι ....ταμιας ...πελατισσα ...αυτο δεν μπορω να το ξερω....χεχεχεχε;):D :D :D :D :D:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spanaks

Εκτός αν βρεις κανέναν να στα κόψει τιμολόγιο και να γλυτώσεις το φπα...

Δηλαδή στο τιμολόγιο δεν πληρώνεις ΦΠΑ??? Τι λές ρε παιδάκι μου? Έέεεεε ρε και να'χα κι εγω μία off shore....

Link to comment
Share on other sites

www.matsoukasbros.com

Παρε τηλ και πεσ'του οτι εχεις 3600 ζεστα για αγορα μηχανηματος....εχω ακουσει οτι κανει καλα δωρακια....:devil: :devil: :devil:

Και θα ηθελα εαν ειναι δυνατο να ηχογραφησεις την συζητησγς σας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Και θα ηθελα εαν ειναι δυνατο να ηχογραφησεις την συζητησγς σας.

Χαχαχαχαχααχαχχααχαχχαχα

Αυτό θα το ήθελα και εγώ

Πραγματικά , οι συζητήσεις με τον ’ρη είναι πραγματικά χρυσές

Link to comment
Share on other sites

Απο πειρας οπου και να πας με μετρητα θα σε καλοδεχτουν ασχετως αν ειναι μικρο η μεγαλο το μαγαζι.

Μεχρι και στο πλαισιο που ειχα παρει ενα pc πριν 4-5 χρονια μου εκαναν εκπτωση στα μετρητα. Απλα στα μεγαλα μαγαζια μην περιμενεις να σου κοψουν κανα τρελο ποσο, το πολυ να σου κανουν ενα 5 % εκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.