Jump to content



Αυριο μαλλον θα παρω την 1980q...


jara

Recommended Posts

καλησπέρα!

μετά από μια συζήτηση με τον πατέρα μου, τον έπεισα να μου πάρει tft...

Με ρώτησε ποσο κάνει και του είπα 470 euro...έπαθε τριπλό καρδιακό!!!

Με τα πολλά μου είπε αν είναι να πάρω μια καλή ok!

Απότι κατάλαβα αύριο το πρωί θα πάω στουρνάρι μαζί του να πάρω οθόνη.

Λέω να πάρω την lg 1980q.

Έχει κανεις αντίρρηση η αντί πρόταση?

Μπορεί να προτείνει κάποιος ένα φτηνό μαγαζί εξάρχεια που να δέχεται δόσεις?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!!!

Link to comment
Share on other sites

και το μοντέλο 1915 3 χρόνια έχει και παίρνεις και 2 με αυτά τα λεφτά

ξανασκέψου το...

έχει κάτι που να αξίζει να πληρώσεις το ακριβό 1980Q?

τα 3 χρόνια δεν είναι κίνητρο για μένα,τα "αγοράζεις" και με λιγότερα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jara

Προτιμω LG γιατι εχει εγγυηση 3 χρονια 0 πιξελ...

Οπως το ειπες....καμμενα....!!!

Τις περισσοτερες φορες ομως δεν ειναι καμμενα...αλλα ανενεργα...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

Οπως το ειπες....καμμενα....!!!

Τις περισσοτερες φορες ομως δεν ειναι καμμενα...αλλα ανενεργα...:D

Δεν κατάλαβα, υπονοείς ότι τα ''ανενεργά'' δεν τα καλύπτει η εγγύηση της LG; Αν ναι, κάνεις λάθος.

Κατά τα άλλα η Samsung 930BF είναι καλύτερη και φθηνότερη (και στο 90% των περιπτώσεων δεν έχει κανένα καμένο / ανενεργό pixel).

Αν βέβαια θέλει να δώσει κανείς παραπάνω λεφτά για χειρότερη οθόνη για ''ψυχολογικούς'' λόγους, είναι φυσικά επιλογή του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Χθες, στις 22:37]

και το μοντέλο 1915 3 χρόνια έχει και παίρνεις και 2 με αυτά τα λεφτά

ξανασκέψου το...

έχει κάτι που να αξίζει να πληρώσεις το ακριβό 1980Q?

τα 3 χρόνια δεν είναι κίνητρο για μένα,τα "αγοράζεις" και με λιγότερα λεφτά

Δεν εχει dvi...:unsure:

Προς υπολοιπους: με καταστρεφετε!!!:confused::p

εγγυηηση 0 πιξελ η θανατος!!!:devil: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα η 1915s εχει περασει απο πολλους εδω μεσα.Κανεις δεν ειχε σοβαρο παραπονο.Για 300ε ειναι αριστη αγορα.

Οταν με 550 αγοραζει καποιος 20αρα wide ,τα 470 για 19αρα μου φαινονται πολλα.

Σε καμμια περιπτωση φυσικα δεν λεω οτι η 1980 δεν ειναι καλη ή καλυτερη απο την 1915s.

Link to comment
Share on other sites

Η μονη διαφορα μεταξυ 1915 & 1980 ειναι το dvi που εχει η δευτερη

μαζι βεβαια και με το design.

Απο εκει και περα το ιδιο panel φορανε και εχουν την ιδια ποιοτητα στην

εικονα.

Αν σου ειναι τοσο απαραιτητο το dvi παρε τη δευτερη διαφορετικα παρε την

1915 και με τα υπολοιπα 170 ευρο παρε κατι αλλο;)

Link to comment
Share on other sites

8ms panel μόνο η 1980 δεν έχει ή κάνω λάθος? Σε ξένα forum έχω ακούσει αναφορές από hcore gamers για ελάχιστο ghosting στη 1915, κάτι που -όπως έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω- η 1980 δεν το παρουσιάζει ούτε για αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πάνε πάρε την 1980 που έβαλες στο μάτι , αυτήν έχω και εγώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος για την χρήση την οποία την προορίζω , δηλ. ιντερνετ/παιχνίδια και ταινίες

Αν κάτσεις πολύ εδώ μέσα ακούγοντας γνώμες , δεν θα την πάρεις ποτέ στο τέλος ;)

Από την στιγμή που είναι αδύνατον να δεις τις δύο οθόνες που προαναφέρθηκαν δίπλα δίπλα και να συγκρίνεις , απλά στηρίζεσαι στην εμπειρία των άλλων με τα εν λόγω μοντέλα

’σε που εγγύηση σαν της LG δύσκολα θα βρεις , εκτός και αν τα σκάσεις για Eizo , που ούτως ή άλλως όλοι θα παίρναμε αν είχαμε τα extra παραπάνω χρήματα

Δεν μας είπες πάντως , για ποια χρήση την προορίζεις την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CaptainMilo

Αν κάτσεις πολύ εδώ μέσα ακούγοντας γνώμες , δεν θα την πάρεις ποτέ στο τέλος ;)

Από την στιγμή που είναι αδύνατον να δεις τις δύο οθόνες που προαναφέρθηκαν δίπλα δίπλα και να συγκρίνεις , απλά στηρίζεσαι στην εμπειρία των άλλων με τα εν λόγω μοντέλα

Συμφωνώ και επαυξάνω. Το ψάχνω τώρα 1 μήνα να πάρω tft διαβάζω reviews για panels και monitors αλλά ακόμα δε έχω καταλήξει. Ένα είναι το μόνο σίγουρο η οθόνη που λες χωρίς το dvi έχει περάσει από τα χέρια μου και με είχε αφήσει ικανοποιημένο εκτός του ότι είχε ένα ελάχιστο ghosting και ότι στις ταινίες δε έκανε τη διαφορά. Δε θα την έπαιρνα άλλα ίσως είναι το προϊόν με το μεγαλύτερο βαθμό value for money που έχει περάσει από τα χέρια μου.

Οι διαφορές που έχουν οι τφτ ή οι διαφορές που συζητάμε εδώ στα φόρουμ οι οποίες δε είναι και τεράστιες σε κάνουν να θες το ποιο ακριβό και το πιο φιρμάτο. Η καλύτερη διαφήμιση γίνεται στα φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.