Jump to content



1048 η 1250??(eheim)


unknown

Recommended Posts

Eμενα γιατι μου φαινεται οτι μια Ηydor L-20 με το 12V ρελε θα ναι οτι καλυτερο(κοστος περιπου 25+14=39)?Η 1250 ειναι πολυ δυνατη και δεν καταλαβαινω γιατι την θες.Εαν χρησιμοποιεις το μπλοκ του αρχηγου eleven για την cpu τοτε ειναι αχρηστη η δυνατη αντλια γιατι εχει πολυ μεγαλη ροη εν σχεσει με τα αλλα blocks.Πιστευω οτι η L-20 φτανει για 3 blocks χαλαρα(πχ cpu+sli η cpu+vga+hdd).Εκτος βεβαια και εαν εχεις σκοπο για μελλοντικες επεκτασεις...A να και το ρελεδακι http://xtremeshop.com.gr/catalog/product_info.php?cPath=21_26&products_id=38

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

L20 και 3 μπλοκ είναι κάπως οριακά. Δεν είναι μόνο τα μπλοκ αλλα και τα ψυγεία που κόβουν τη ροή. Και σε 3 μπλοκ ή μεγάλο ψυγείο θα έχεις ή παραπάνω από ένα μικρά.

’ρα μια μεγαλύτερη από την L20 ίσως να μην έιναι άσχημη ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

την λ20-30 τις εχω αποκλεισει γιατι κανουν θορυβο και μερικες φορες τα παιζουν......η eheim ειναι πιο αξιοπιστη........κατεληξα στην 1250 αφου δεν βρηκα την 1048 σε τιμη που να αξιζει...

ευχαριστω για τις απαντησεις..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown

απο οτι εχω ακουσει η αλατα θα εχει μαζεψει η θελει καθαρισμα ο αξονας της αν καταλαβα καλα...........eheim και παλι eheim...

’λατα σε 3 μίνες???

Που ακουστικέ αυτό

Απλός είναι θορυβώδες οι άτιμες..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από varelasj [19-03-2006 14:00]

eheim12509nu.th.jpg

Aν βαλεις το υλικο που βλεπεις κατω απο την αντλια για να αποφευγονται οι κραδασμοι δε νομιζω να την ακουσεις και καθολου...

Εγκρίνω και επαυξάνω. Ο θόρυβος που παράγεται απο την αντλία που είναι πάνω στο ηχομονωτικό υλικό αυτό πολύ εύκολα υπερκαλύπτεται απο τον θόρυβο που παράγει ενα ανεμιστηράκι σε χαμηλές στροφές. :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown [19-03-2006 10:35]

με λιγα λογια υπαρχει περιπτωση να εχω προβλημα ΜΟΝΟ αμα βαλω το zalman?

edit.ok ευχαριστω!

Μια διευκρινηση!

Το υγρο αυτο θελει οποσδιποτε αραιωση με αποσταγμενο νερο,το λεει στο site.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [19-03-2006 13:16]

Μάκη το έχεις δει να συμβαίνει αυτό που λές?

η μεγαλύτερη ροή δεν προσφέρει κάτι στο κύκλωμα σε απόδοση νομίζω....

και κάτι review με διάφορες αντλίες αυτό έδειχναν άν θυμάμαι καλά

Αρχική απάντηση από Hydrus [20-03-2006 11:24]

Eμενα γιατι μου φαινεται οτι μια Ηydor L-20 με το 12V ρελε θα ναι οτι καλυτερο(κοστος περιπου 25+14=39)?Η 1250 ειναι πολυ δυνατη και δεν καταλαβαινω γιατι την θες.Εαν χρησιμοποιεις το μπλοκ του αρχηγου eleven για την cpu τοτε ειναι αχρηστη η δυνατη αντλια γιατι εχει πολυ μεγαλη ροη εν σχεσει με τα αλλα blocks.Πιστευω οτι η L-20 φτανει για 3 blocks χαλαρα(πχ cpu+sli η cpu+vga+hdd).Εκτος βεβαι και εαν εχεις σκοπο για μελλοντικες επεκτασεις...

Ισως να μην είναι το καταλληλο thread, όμως η ροή είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ.

Ρίξτε μια ματιά εδώ και θα καταλάβετε:

http://www.ocforums.com/showthread.php?t=78055

Και η περίληψη:

http://www.ocforums.com/showthread.php?t=210844

Θα πρότεινα την περίληψη γιατί το αρχικό thread είναι πολλές σελίδες....

Link to comment
Share on other sites

τι να σας πω ρε παιδια ισως να επεσα σε ελλατωματικη eheim1250

απο την πρωτη ημερα την ακουγα καισυντονιζοταν ολο το συμπαν μαζι της στους κραδασμους

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unknown

μηπως ειχε αερα το κυκλωμα?

τσου

ειχα μιλησει και με eleven εκεινη τη περιοδο και του φαινοταν και του μηχαλη παραξενο...

τεσπα..τι να πει κανεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gocu [Σήμερα, στις 13:33]

τσου

ειχα μιλησει και με eleven εκεινη τη περιοδο και του φαινοταν και του μηχαλη παραξενο...

τεσπα..τι να πει κανεις

Την είχες απάνω στο αφρώδες αυτό υλικό?

Link to comment
Share on other sites

1250 δεν ειχα ποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη αλλα για 2 μπλοκ ειναι υπερβολικη και ακριβη μου φαινεται.Τι να σας πω εχω αυτη η στιγμη μιν L25 μεταχειρησμενη 2,5 ετων και ουτε θορυβο ακουω ουτε μου κανει "νερα".Μα τι στο καλο βιονικα αυτια εχετε και ακουτε και πορδες ποντικων?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.