Jump to content



DDR2 modules Full Specs


GoriLLakoS

Recommended Posts

Σολωνα , το περι διαιρετη λεει οτι για να βρεις σε ποια συχνοτητα presler θα ματσαρεις τα σκορ ενος AMD A64 , θα πρεπει να πολλαπλασιασεις με π/2 .

Δηλαδη ... Συχνοτητα Presler=(π/2)*Συχνοτητα Α64 .

Σε αρκετα bench δειχνει εντυπωσιακα σωστη η εξισωση !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 23:16]

’τιμε Stelaras............ :D

Τρελο-Hiprιδη τις μυρισες απο το χιλλιομετρο εεεεε ??? :p

Εισαι υπευθυνος για ολα αυτα .... για τα πειραματα που κανουμε και το κολλημα με τα bench .:flex: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgesod [Σήμερα, στις 23:28]

Ποιάς εταιρίας είναι; Πες και τιμές :)

Original Micron ειναι . Αγοραστηκαν απο το ebay . Τιμες χοντρικα να πω περιπου 100 Ευρω το dimm .

Δεν παραγονται πλεον αυτες , οποτε ειναι πολυ δυσκολο να τις βρειτε (οπως και ολες οσες εχουν fatbodies) .

Εγω με το που τις ειδα , τις σκουπισα ολες . Δεν υπαρχουν αλλες αυτη τη στιγμη , αλλα το ψαχνω ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgesod

Ποιάς εταιρίας είναι; Πες και τιμές :)

george σε βλεπω σε ολα τα thread και ψαχνεσαι...αλλα οπως το πας πολυ φοβαμαι οτι δεν θα προλαβεις τιποτα....:)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το off topic ... αλλα ειδα κατι στο ebay ... : http://cgi.ebay.co.uk/MICRON-IC-DDR2-SDRAM-512MB-92-FBGA-MT47H128M4BT-37E_W0QQitemZ7626241514QQcategoryZ50914QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

23_1.JPG

Ο τυπος πουλαει 250 IC's BT-37 !

Hipro μαζεψε τα ολα και φτιαξε μνημες !!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 03:32]

george σε βλεπω σε ολα τα thread και ψαχνεσαι...αλλα οπως το πας πολυ φοβαμαι οτι δεν θα προλαβεις τιποτα....:)

Έστειλα email στην crucial και περιμένω απάντηση για το αν οι 5300 φοράνε D9. Έχεις καμιά τρύπα να το τσεκάρουμε στα σίγουρα; Για αυτές εδώ

μιλάω ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να ξερεις οτι το d9 υπαρχει σαν κωδικος σε ολες τις DDR2 μνημες της Micron παλιες και καινουριες και δεν σημαινει τιποτα παραπανω απο το οτι προκειτε για DDR2 μνημη της Micron. Τα παλια καλα fatbodies εχουν κωδικους D9DQW και D9DQT και ακομα υπαρχουν και τα D9CRZ τα οποια ειναι μεν fatbodies αλλα δεν πανε τοσο καλα οσο τα αλλα 2. Συντομα περιμενω και εγω να μου ερθουν καποιες τετοιες μνημες (με D9DQW) και για τον λογο αυτο ξεπουλαω και την μητρικη τον επεξεργαστη και τις μνημες μου ωστε να παρω κατι σε DDR2 να τις δοκιμασω. Αν μαλιστα περρισεψουν και μνημες θα κανω ποστ για οσους ενδιαφερομενους θελουν να τους φτιαξω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geoal [Σήμερα, στις 10:01]

φιλε μου να ξερεις οτι το d9 υπαρχει σαν κωδικος σε ολες τις DDR2 μνημες της Micron παλιες και καινουριες και δεν σημαινει τιποτα παραπανω απο το οτι προκειτε για DDR2 μνημη της Micron. Τα παλια καλα fatbodies εχουν κωδικους D9DQW και D9DQT και ακομα υπαρχουν και τα D9CRZ τα οποια ειναι μεν fatbodies αλλα δεν πανε τοσο καλα οσο τα αλλα 2. Συντομα περιμενω και εγω να μου ερθουν καποιες τετοιες μνημες (με D9DQW) και για τον λογο αυτο ξεπουλαω και την μητρικη τον επεξεργαστη και τις μνημες μου ωστε να παρω κατι σε DDR2 να τις δοκιμασω. Αν μαλιστα περρισεψουν και μνημες θα κανω ποστ για οσους ενδιαφερομενους θελουν να τους φτιαξω.

Το ξέρω ρε συ απλά βαριόμουνα να γράψω το D9DQT. Aυτά τουλάχιστον φοράγαν σε ένα review που είδα :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgesod

Έστειλα email στην crucial και περιμένω απάντηση για το αν οι 5300 φοράνε D9. Έχεις καμιά τρύπα να το τσεκάρουμε στα σίγουρα; Για αυτές εδώ

μιλάω ;)

Δεν φοράνε Fatbody , αυτές αγόρασα και εγώ

Τα καινούργια σύμφωνα με πολλές σελίδες το νετ φοράνε Micron B6-3 . Δεν τις έχω βγάλει τις ψύκτρες όμως για να δω τι φοράνε (και ούτε πρόκειται , έχω τα κολλήματά μου στο συγκεκριμένο θέμα :p)

DSC02967Medium.jpg

DSC02965Medium.jpg

(Αν δεν πολυφαίνονται τα τσιπ , blame sony v1 , που 'σαι ρε nikon με το θεικό μάκρο...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.