Jump to content



DDR2 modules Full Specs


GoriLLakoS

Recommended Posts

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 15:35]

Εγώ έχω τν απορία μου..

Μόνο καλάι δεν έχεις βάλει hipro?

Ασκεί καμιά πίεση?

Κρατάει τόσο καλά το καλάι πάνω στο pcb?

Όχι βρε......Πρώτα βάζουμε τη σιλικόνη - μετά βάζουμε γύρω απ΄τη σιλικόνη τη LOGO και γρήγορα-γρήγορα (για να μη στεγνώσει η LOGO) πιέζουμε την ψύκτρα πάνω στο module........Μετά από λίγο και αφού έχει στεγνώσει η LOGO, κολλάμε και τα συρματάκια πάνω στο module........Αυτό το κάνουμε για να θωρακίσουμε από ακτινοβολίες τα chip-άκια και από αλλά και προς αυτά......Τα συρματάκια είναι κολλημένα πάνω στη χάλκινη ψήκτρα και μετά κολλάνε πάνω σε "γειώσεις" του module.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Όχι βρε......Πρώτα βάζουμε τη σιλικόνη - μετά βάζουμε γύρω απ΄τη σιλικόνη τη LOGO και γρήγορα-γρήγορα (για να μη στεγνώσει η LOGO) πιέζουμε την ψύκτρα πάνω στο module........Μετά από λίγο και αφού έχει στεγνώσει η LOGO, κολλάμε και τα συρματάκια πάνω στο module........Αυτό το κάνουμε για να θωρακίσουμε από ακτινοβολίες τα chip-άκια και από αλλά και προς αυτά......Τα συρματάκια είναι κολλημένα πάνω στη χάλκινη ψήκτρα και μετά κολλάνε πάνω σε "γειώσεις" του module.....

Είπα και γώ..μόνο από τις κολήσεις το κρατάει :p

Ε λοιπόν αυτό για τις ακτινοβολίες δεν το ήξεβρα..πρώτη φορά το ακούω..

Ενδιαφέρον..και έτσι κερδίζεις καθόλου σταθερότητα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 15:35]

Κρατάει τόσο καλά το καλάι πάνω στο pcb?

Αν έιναι καλή η κόλλησή σου και δεν έχεις "κάψει" το καλάι θα φύγει μόνο μαζί με το pcb(η κόλληση)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio [Σήμερα, στις 16:51]

θυμασαι καθολου καθε ποσα βολτ ανεβαζε?

Κάθε 0.05V άκουγε συνέχεια.......Τερμάτιζε κάπου στα 2.67V αλλά μετά από "κάψιμο" κάνα 24άωρο σερρί full-load, ακούνε και τα 2.72V τώρα και......συνεχίζω..... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από THE GOD [Χθες, στις 19:43]

Εχω 2X1024MB MAX πανο σε P5WD2-E PREMIUM 800MHZ 3-3-3-7 ME 2.4V (NO V.MODS) KAI 1000MHZ 5-5-5-12 2.4V ANY LINKS HOW TO VMOD?

Αυτήν έχω κι εγώ τώρα και παίζω αλλά με το Maximizer, οπότε για mods δεν γνωρίζω......Ίσως αν ψάξεις στο XS κάτι να βρείς...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

Κάθε 0.05V άκουγε συνέχεια.......Τερμάτιζε κάπου στα 2.67V αλλά μετά από "κάψιμο" κάνα 24άωρο σερρί full-load, ακούνε και τα 2.72V τώρα και......συνεχίζω..... :)

δωσε αρχοντα εσυ οδηγεις στα βολτ:D

Link to comment
Share on other sites

Η μια μνημη μου ακουει μεχρι τα 2.56V .... κριμα .

Απο τις υπολοιπες , οι 3 που ξεχωριζουν τις ψαχνω με 2.76V .

Ενδεικτικα παιζουν στα 414 με 3-2-2-4 η μια , 410 η 2η , και 408η 3η .

Με 4-3-2-4 και 2.61V , ξεπερνουν τα 505Mhz (1010DDR) .

Αυριο μερικες δοκιμες και με 2.80V ...

Ελπιζω να μην παρω τιποτα στο χερι !:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Για μνήμες ΔΕΛΤΑ δεν ξέρω...για μποϊκοτάζ στην ΔΕΛΤΑ την εταιρία σίγουρα κυκλοφορέι ένα μαιλάκι...παντως

????? για πες το μου πιο αναλυτικα γιατι ειμαι απο χωριο και δεν καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.