Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Τι εννοείς να αναγνωρίσουν τη 42αρα σου? Εννοείς ότι δεν τη βλέπουν καν?

Στην καρτέλα "Desktop&Displays" του CCC παρόλο που βλέπει 2 οθόνες(tv+24"monitor) και μπορείς να κάνεις πχ swap, δεν μου εμφανίζει την 42" σαν επιλογή πιο κάτω στο detect displays με αποτέλεσμα να μην έχω τις ρυθμίσεις για overscan και HDTV support , πράγμα που όσοι παίζουν με hdtv και ati ξέρουν πόσο ζωτικό είναι.Το παρουσιάζει μόνο στις 2 εκδόσεις 9.12.

Έγινε επεξεργασία από mellodos
Link to comment
Share on other sites

και εμενα οδηγω την 22αρα με vga με 1680χ1050 και με τους 9.12 μου

εδωσε επιλογη 1400χ1050 που την βρηκαν αυτη την αναλυση????:wall:

και μενα μου τοκανε αλλα το διορθωσα δεν θυμαμαι πως, μηπως εαν αλλαξεις τις εξοδους μεταξυ τους;

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου τοκανε αλλα το διορθωσα δεν θυμαμαι πως, μηπως εαν αλλαξεις τις εξοδους μεταξυ τους;

για ποιες εξοδους μιλας ?? να αλλαξω dvi γιατι ειμαι με ανταπτορακι dvi-vga

Link to comment
Share on other sites

Και να σταματήσει επιτέλους αυτή η πιπίλα, οι ΑΤΙ είναι χειρότερες, έχουν χάλια οδηγούς και ασυμβατότητες κτλ κτλ. Αυτά έχουν πάψει να συμβαίνουν εδώ και πολλά χρόνια αλλά κάποιοι, επειδή είχαν κάποτε (το 1821) μια ΑΤΙ που είχε τα προαναφερθέντα προβλήματα, αμέσως υποθέτουν ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα και ότι μόνο η nvidia φτιάχνει σοβαρές κάρτες και οδηγούς. Φίλε thanos21 δεν είπα τίποτα από αυτά για να σε προσβάλλω. Μόνο αυτός δεν ήταν ο σκοπός μου. Εσύ ρώτησες αν εξακολουθούν να υπάρχουν τέτοια. Ε δεν υπάρχουν. Θέλω απλά να σταματήσουν να αναφέρονται πράγματα ανακριβή και πράγματα που δεν ισχύουν πλέον. Δεν έχει νόημα αυτή τη στιγμή να ρωτάει κανείς αν πρέπει να προτιμήσει nvidia λόγω καλύτερων οδηγών. Εγώ δοκιμάζω τόσα χρόνια κάρτες και των δύο εταιρειών και δεν είμαι fanboy κανενός. Ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με καμμία από τις δύο. Γι'αυτό άλλωστε βγαίνουν κάθε μήνα οι αναβαθμισμένες εκδόσεις των οδηγών και των δύο εταιρειών, για να διορθώνουν τα κακώς κείμενα.
Εχει τυχει σε κανενα με τους hotfix ή τους 9.12 οταν ειναι σε clone mode ή extend να βγαινει μαυρη οθονη κατα την αναπαραγωγη HD βιντεο ? (ή και στο ασχετο μερικες φορες..)
Πάντως οι 9.12 official και hotfix ,αρνούνται πεισματικά να αναγωρίσουν την 42"άρα hdtv μου. Απο 9.11 και κάτω όλα καλά.
και εμενα οδηγω την 22αρα με vga με 1680χ1050 και με τους 9.12 μου

εδωσε επιλογη 1400χ1050 που την βρηκαν αυτη την αναλυση????:wall:

Και εμένα !!Έλεος!:TD:

μόνοι σας τα λετε δεν τα λένε τα nvidia fanboys!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι 9.12 official και hotfix ,αρνούνται πεισματικά να αναγωρίσουν την 42"άρα hdtv μου. Απο 9.11 και κάτω όλα καλά.

Τελικά οι 9.12 θέλουν οπoσδήποτε το dongle της ATI dvi->hdmi για να δουν την tv.Οι παλαιότεροι βολευόντουσαν και με το no-name dongle.

μόνοι σας τα λετε δεν τα λένε τα nvidia fanboys!!! :hehe:

Το δικό μου βγάλτο απο την λίστα γιατί έφταιγα εγώ! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κλείσω το ΑΑ τελείως;

Βαλ'το στο Application Controlled και κλείσ' το μέσα από το παιχνίδι. Αν πάλι εννοείς το adaptive, ο μόνος τρόπος που μου δούλεψε για να μη χρειάζεται να το κλείνω ξανά μετά από επανεκκίνηση, ήταν να φτιάξω ένα προφίλ με κλειστό το adaptive, το οποίο να ταυτόχρονα φορτώνει και το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

To καλο πραγμα θελει το χρονο του....

Εγω παντως μια χαρα παιζω ολα τα games, γνωριζω οτι το 100% δεν το εκμεταλευομαι αλλα ειμαι οκ...

Βεβαια περιμενω τα καλυτερα απο την ΑΤΙ...

Link to comment
Share on other sites

To καλο πραγμα θελει το χρονο του....

Εγω παντως μια χαρα παιζω ολα τα games, γνωριζω οτι το 100% δεν το εκμεταλευομαι αλλα ειμαι οκ...

Βεβαια περιμενω τα καλυτερα απο την ΑΤΙ...

αυτο περιμενω και εγω...

γιανα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.