Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Παιδιά εγώ από τότε που έβαλα 10.1->10.2 έχω προβλήματα με το Windows Experience Index, συνέχεια μου βγάζει σφάλμα το οποίο λέει "Could not measure video playback performance". Έχω δοκιμάσει να κάνω αποεγκατάσταση και να βάλω τους 10.3 του ΑΤΙΜΑΝ, αλλά τίποτα, ακόμα και πιο παλιούς έχω δοκιμάσει (9.10), χωρίς αποτέλεσμα. Έχει κανείς καμία λύση?

Κατά τα άλλα, μόνο μια φορά μου κράσαρε το PC στο Bioshock2 με τους 10.2 και δεν είχα κάνει και save ρε γαμώτο.:wall:

Ευχαριστώ

Όταν κάνεις το windows experience, έχεις υπερχρονισμένη την κάρτα με msi afterburner?? Μου βγάζει το ίδιο (δεν ήταν δυνατή η μέτρηση των επιδόσεων της αναπαραγωγής video) ενώ όταν χρονίζω μόνο όσο μου δίνει ο catalyst κανένα πρόβλημα. Νομιζα οτι είχα κάποιο πρόβλημα άλλα μιλώντας με δυο παιδία με 5870 όταν χρόνισαν με msi afterburner εβγαζε ακριβώς το ίδιο σφάλμα. Εφόσον δεν επηρέαζε τα παιχνίδια δεν ξαναασχολήθηκα, τώρα δεν ξέρω αν και κάποιος άλλος το έχει παρατηρήσει αυτο και έχει βρεί κάποια λύση!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια η τελευταίοι drivers για ati mobility radeon 4570? για windows 7?

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να χρησιμοποιήσεις το παρακάτω tool και να μετατρέψεις τους desktop οδηγούς σε Mobile.Είναι πολύ εύκολο και γρήγορο να το ολοκληρώσεις.

http://www.hardwareheaven.com/modtool.php

Link to comment
Share on other sites

Όχι καθόλου προβλήματα αν ακολουθήσεις τις οδηγίες σωστά.

Το έχω δοκιμάσει σε λαπτοπ με παλιές ή νεότερες κάρτες γραφικών και είχε σχεδόν πάντα επιτυχία.

Για windows 7 θα πρότεινα αν δε σου δουλέψει με τους 10.2 να δοκιμάσεις με κάποιους από την προηγούμενη σειρά (9.χχ).

Link to comment
Share on other sites

παιδια η τελευταίοι drivers για ati mobility radeon 4570? για windows 7?

10.3 BETA χωρίς modding, χωρίς τίποτα :man_in_love: Καλύτεροι για mobile σε όλες τις σειρές:happy2:

Τους έχω στο laptop με την 2600 και κανένα απολύτως πρόβλημα. Τρομερή βελτίωση στα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

στο dirt 2 ειδα μεγαλη πτωση στα fps με μονη 5870 με τους beta 10.3 ηταν μονιμα 60 τωρα κανει κατι τρελλα απο 60 πεφτει σε 54-52 και ξαναανεβαινει θα τους βγαλω και θα τους ξαναπερασω,και μια φωτο απο το catalyst information ολα χχχ

post-9666-1416074357,9085_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

στο dirt 2 ειδα μεγαλη πτωση στα fps με μονη 5870 με τους beta 10.3 ηταν μονιμα 60 τωρα κανει κατι τρελλα απο 60 πεφτει σε 54-52 και ξαναανεβαινει θα τους βγαλω και θα τους ξαναπερασω,και μια φωτο απο το catalyst information ολα χχχ

Τους 10.3 που τους βρήκες; Βγήκαν επίσημα; Ο ΑΤΙμαν στο λινκ του δίνει 10.3b

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.