Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

@9000+rpm, ενα ζωντανο παραδειγμα του οτι δεν εγινε σωστη απεγκατασταση των προηγουμενων οδηγων. Οι 9.12 βεβαια λογω του διαφορετικου CCC GUI εχουν καποια ιδιαιτεροτητα στο uninstall αλλα περιγραφω σε παλαιοτερες σελιδες τι πρεπει να γινει. Η διαφορα του 9.12 απο τους 8.720 του site μου, ειναι πανω απο 12%.

Φιλε atiman τι σωστη απεγκατασταση δεν εγινε? Αν διαβασεις το αρχικο μου ποστ γραφω οτι σημερα εκανα φορματ και επι της ευκαιριας περασα και τους 10.3 οποτε οπως καταλαβαινεις η εγκατασταση εγινε σε καθαρο συστημα οποτε δεν παιζει κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

Ημουν σιγουρος οτι κατεβασες το rar και οτι δεν διαβασες τις οδηγιες μου για το πως θα το εγκαταστησεις σωστα. Δεν φταινε ομως οι drivers γι αυτο.

Γι αυτο το αντικατεστησα με το exe στις 21/3.

Τι προβλημα εχεις στο starcraft2?

Δεν πρόσεξα αν είχε καποιες ιδιαίτερες οδηγίες για εγκατάσταση, θεώρησα ότι είναι το στανταρ.

Το πρόβλημα με το starcraft 2 είναι οτι σε 5970 και σε 2 5870 με CF enabled, κάποιες φορές τα units εξαφανίζονται και ξαναεμφανίζονται οποτε γουστάρουν. Μπορεί να παίξω ένα game και να ειναι ολα οκ, και στο επόμενο να ξεκινήσω και να μη φαίνονται οι κρύσταλοι που πρέπει να γίνουν mine ή οταν κουνάω ενα unit, να εξαφανίζεται και καθώς περπατάει να ξαναεμφανίζεται. Το workaround που βρήκε ένας και δουλεύει είναι να βάλω ΟΛΕΣ τις ρυθμίσεις απο τον catalyst στο φουλ (16ΑΑ, κλπ) και τότε παίζει μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε λίγο τα 2d clocks από 157-300 σε 400-600.

Κλείσε και το ULPS. Λογικά θα σου φτιάξει έτσι...

Αν δεις κολλήματα ανέβασε και λίγο τα 2d voltages...

Αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Απο τους 10.2 και μετα αυτο το "κολπακι" αφ ενος ειναι για αλλη δουλεια, αφ εταιρου δεν χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Λογω των γιορτων ειπα να σας κανω ενα δωρακι....

www.mediafire.com/atiman ATI_Catalyst_10.4_a.exe

Ο Driver ειναι σε μορφη a, εντελως καινουργιος και βελτιωνεται συνεχως. Θα ειναι μεχρι τις 6 Απριλιου ορατος μονο απο το thelab.gr για download, μεσω του γνωστου password (my age from my profile with two digits). Στις 6 Απριλιου θα ειναι κανονικα ελευθερος.

Βελτιωσεις... προς το παρον,,

Fix 2D display problems

Fix mouse problems

New 3D driver

New 2D driver (only for 32bit)

New OpenGL driver

New CCC

104a32bn.th.jpg

Επιβαλεται η γνωμη σας και οι συμβουλες σας.

Καλο μηνα και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ σε ολους.

Κυριε πρεσβη μας κακομαθαινετε... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΣΗ σε ολους παιδια.

Τωρα οι drivers μπηκαν με την πρωτη χωρις κανενα προβλημα.

Μπραβο μεγαλε Ατιμαν εισαι δυνατος,εγω το δηλωσα και παραπανω βεβαια αλλα απο αυτο το μαγαζι :daisy: θα ψωνιζω:rolleyes:απο εδω και περα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.