Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Θα συμφωνησω μαζι σου.

Για την σειρα 4ΧΧΧ δεν υπαρχει κανενας λογος να φυγεις απο τους 10.3.

Πλεον η βελτιωση των οδηγων θα αφορα την σειρα 5ΧΧΧ.

Υπαρχει.

Το loading time στο BFBC2.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Αυτος ηταν ο λογος που τους εβαλα.

Τελικα γυρισα στους 10.3 παλι και οταν βγει η τελικη των 10.4 ξαναδοκιμαζω.

Κα γω το σκεφτομαι.

Μπορει τα load times να εχουν μειωθει κατα το 1/6 ΑΛΛΑ τα framedrops ειναι συχνα -εβαλα το ΑΤΙ Stream μπας και νιωσει- αλλα ειναι critical στα σημεια που γινονται.

κ.ΑΤΙΜΑΝ περιμενουμε περαιτερω θεαματικη αυξηση επιδοσεων σε μελλοντικους οδηγους οπως ειχαμε τους τελευταιους 2 μηνες?

Link to comment
Share on other sites

Αν το loading time σ ενα παιγνιδι ειναι μεγιστο και μοναδικο θεμα για ενα χρηστη καρτας σειρας 4ΧΧΧ, τοτε μπορει να εχετε δικιο. Το συγκεκριμενο ομως εχει ηδη προβληματα απο μονο του, αφου για να παιξει θελει οπωσδηποτε update (κατ ευθειαν απο το cd παιζει? - οχι). Μπορει το επομενο update να διορθωνει αυτο η κατι αλλο...

Για οτι πεταει η κολυμπαει δεν φταινε οι drivers, πως να το κανουμε?

Nephilim, Νομιζω οτι εχει ειπωθει οτι θα υπαρξει αυξηση των επιδοσεων. Αυτη την στιγμη ομως στο σημειο που βρισκονται οι επιδοσεις ειναι καλα οποτε το ενδιαφερον εχει στραφει στην λυση καποιων θεματων.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τους drivers που είχε δώσει ο atiman(thanks) στις προηγούμενες σελίδες είδα καλύτερα fps απ'ότι με 10.3 ή 10.4. Έτσι μου φάνηκε.

Το ότι το vsync στο bc2 δεν λειτουργεί σε πολλά άτομα μπορεί να είναι drivers glitch;

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι ρε παίδες με τους 10.4b του ΑΤΙΜΑΝ είδα πολλά καλά στο BF2BC , ιδικά στα γραφικά

Συμφωνώ,βάλτε τους 10.4 που έχει ανεβάσει, δεν υπάρχει λόγος να είστε ακόμα με τους 10.4a ή 10.4b..

Atiman :thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τους drivers που είχε δώσει ο atiman(thanks) στις προηγούμενες σελίδες είδα καλύτερα fps απ'ότι με 10.3 ή 10.4. Έτσι μου φάνηκε.

Το ότι το vsync στο bc2 δεν λειτουργεί σε πολλά άτομα μπορεί να είναι drivers glitch;

Tο vsync λειτουργει εαν αλλαξεις την αναλυση της οθονης και την επαναφερεις μετα. Ειναι bug του παιγνιδιου και αρκετα γνωστο. Το θεμα αυτο δεν λυνεται ουτε με τα AppProfiles.

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστηκε νέο πρόβλημα όμως. Το game κρασάρει και στο event viewer λέει τα παρακάτω errors.

Αυτό με το προηγούμενο patch, ή με τους προηγούμενους drivers που είχα(10.4) δεν μου το έκανε:

The program BFBC2Game.exe version 1.0.1.0 stopped interacting with Windows and was closed. To see if more information about the problem is available, check the problem history in the Action Center control panel.

Process ID: 218

Start Time: 01cae39b44d92eb1

Termination Time: 341

Application Path: F:\Program Files (x86)\Electronic Arts\Battlefield Bad Company 2\BFBC2Game.exe

Report Id:

Faulting application name: BFBC2Game.exe, version: 1.0.1.0, time stamp: 0x4bc75591

Faulting module name: BFBC2Game.exe, version: 1.0.1.0, time stamp: 0x4bc75591

Exception code: 0xc0000005

Fault offset: 0x0001b0f3

Faulting process id: 0xb38

Faulting application start time: 0x01cae39bb743e11b

Faulting application path: F:\Program Files (x86)\Electronic Arts\Battlefield Bad Company 2\BFBC2Game.exe

Faulting module path: F:\Program Files (x86)\Electronic Arts\Battlefield Bad Company 2\BFBC2Game.exe

Report Id: 1cf223c3-4f8f-11df-9948-002421f38d52

EDIT: Μάλλον το O/C της gpu έφταιγε.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.