Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

λογικά γίνετε και μια μορφή beta test με όλο αυτό.ίσος να υπάρχει κάποιος τρόπος να παίρνει πληροφορίες η AMD από το πως κύλησε ο beta driver σε 10-15 μέρες και να κάνει διόρθωσης στον επόμενο τελικό driver του mina.px.

ένα test από καθημερινή χρήση στον 10.5 έχει γίνει,οποτε γνωρίζει πλέον τι θα σερβίρει σε 2-3 μέρες.

(απλά μια σκέψη μου εκφράζω).

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.δεν το θεωρώ και άσχημο αυτό βεβαια.

βάζεις,δοκιμάζεις,δεν σου κάνει?τον πετάς και γυρνάς στον επίσημο.εξάλλου έχουμε τα κατάλληλα εργαλεία του φίλου Atiman που μας δίνη μια ευελιξία σε αυτό τον τομέα και όχι τυχαία νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Η σκεψη σου ειναι σωστη, αλλωστε ο ατιμαν οταν μας εδωσε τους 10.5 ζητησε εντυπωσεις με εμφαση στο τι ΔΕΝ βελτιωνει. ;)

Οκ η απάντηση σας με κάλυψε. Οπότε έχουμε μια αναφορά , στο ότι δεν λειτουργεί το OpenGL test στο Cinebench με τους συγκεκριμένους drivers.

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να έχει διαπιστωθεί αυτό νωρίτερα,μάλλον μονο στα 64bit συμβαίνει,γιατί αλλιώς δεν νομίζω να προλάβουν να το διορθώσουν.αύριο μεθαύριο δεν βγαίνει ο επίσημος?

Link to comment
Share on other sites

Από τις 6 Μαϊου, έχουμε στα χέρια μας unofficially πάντα, τους 10.5pre που υποτίθεται ότι είναι οι καλύτεροι drivers μέχρι στιγμής. Τώρα μαθαίνουμε ότι πάλι unofficially θα έχουμε σε λίγο καιρό τους 10.6 αλλά χωρίς η ATI να βάλει στο επίσημο site της τους 10.5 . Θέλει τα προϊόντα της να τρέχουν χωρίς την μέγιστη απόδοση που θα παρείχαν οι latest drivers; Τους έχει έτοιμους και τους κρύβει με λίγα λόγια; Ποιο το συμφέρον;

Αν δεν τους θελετε για test, δεν υπαρχει θεμα. ΕΓΩ τους ανεβαζω επειδη το θελω, δεν ειναι υποχρεωτικο ουτε να ανεβουν ουτε να δοκιμασετε τους 10.ΧΧ month beta.

Οι drivers ειναι μια πλατφορμα που συνεχως αναβαθμιζεται ως πλατφορμα. Καθε μηνα ο official driver που δινεται ειναι αυτος που εχει τις καταλληλες μικροβελτιωσεις για τα προβληματα που καλειτε να λυσει την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη.

ΔΕΝ ειναι ομως η τελευταια πλατφορμα, αυτη τρεχει ηδη πολυ πιο μπροστα...

Πιστευω να βγαλατε το νοημα ...

λογικά γίνετε και μια μορφή beta test με όλο αυτό.ίσος να υπάρχει κάποιος τρόπος να παίρνει πληροφορίες η AMD από το πως κύλησε ο beta driver σε 10-15 μέρες και να κάνει διόρθωσης στον επόμενο τελικό driver του mina.px.

ένα test από καθημερινή χρήση στον 10.5 έχει γίνει,οποτε γνωρίζει πλέον τι θα σερβίρει σε 2-3 μέρες.

(απλά μια σκέψη μου εκφράζω).

Περιπου ετσι.

Οκ η απάντηση σας με κάλυψε. Οπότε έχουμε μια αναφορά , στο ότι δεν λειτουργεί το OpenGL test στο Cinebench με τους συγκεκριμένους drivers.

Δεν λειτουργει το Cinebench στο πληρες OpenGL 4.0 που παρεχουν οι τελευταιοι drivers κατω απο Windows 7 64bit.

Οι drivers δεν καθονται στο Cinebench η το αναποδο?? Παρακαλω τις αποψεις σας.

Παντως, η OpenGL version των official 10.5 θα ειναι παλαιοτερη απο αυτη την εκδοση των pre.

Χεχ... δεν νομιζω πως ολο το betatesting της Ati βασιζεται αυστηρα στους thelabιτες :)

Θα βγουν οι επισημοι και θα το διαπιστωσουμε. ;)

Κι ομως, το μονο ελευθερο κοινο που ειχε (εχει) στην διαθεση του τους συγκεκριμενους 10.5 παγκοσμιως ηταν οι "thelabιτες" , οπως θα εχει και τους 10.6.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα πριν λίγο τα prototype και red faction.

To red faction μια χαρά. Στο prototype ξεκινάει αλλά παίζει στα 30Hz και αφήνει μεγάλο κενό πλαίσιο γύρω-γύρω...

Μου το είχε κάνει και στο avp αλλά το είχα φτιάξει. Στο prototype όμως δεν φτιάχνει με αυτό τον τρόπο...

Καμιά ιδέα πως να το κάνω να ανοίγει στα 60hz;

Link to comment
Share on other sites

να τους προτιμήσουμε δηλαδή απο αυτούς που ανέβασες?

Αντε με το καλό!

Και χάρηκα άδικα...

Είδα το post σου και νόμιζα ότι απάντησες στην ερώτηση που έκανα...

σορρυ αλλά γέλασα μαυτό χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε καμία διαφορά από τον 10.5preview ή μόνο από άποψη σταθερότητας να τον προτιμήσουμε;

(Επειδή από σταθερότητα δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον preview...)

Ή μήπως διορθώνει το πρόβλημα στο cinebench;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα να τον προτιμησετε.

Τωρα αρχιζουν τα ωραια.!!!

Παντα εχεις προβλημα οταν τους βαζεις απο πανω. Εχω φτιαξει τοσα εργαλεια γι αυτον τον λογο.

Tι εννοεις με το τωρα αρχιζουν τα ωραια ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.