Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Αν δεν κανετε αυτο το συστημα δεν τους βλεπει

Σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν χρειαζεται αυτο.

Παιδια ο driver ειναι μια χαρα κανονικοτατος driver. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην εγκαθισταται.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανετε αυτο το συστημα δεν τους βλεπει

Οι 10.6 εχουν ηδη μεσα το 2d clocks fix;

Πρεπει να πατησουμε F8 (πριν μπει στα win) και να επιλεξουμε να μην κανει force τις signatures;

Υπαρχει καποιο change log να δουμε τι βελτιωνουν;

Οσοι τους περασαν επιτυχως, ας γραψουν εντυπωσεις! Μολις παω σπιτι θα τους περασω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ισως , παντως τρεις φορες δοκιμασα να τους περασω και οταν εμπαινα οδηγοι δεν υπηρχαν, οταν εκανα το παραπανω οι οδηγοι εμφανιστηκαν , επανεκινηση χωρις το παραπανω παλι εξαφανιστηκαν.

Παρολα αυτα ξανακανω το τεστ.

Σε μενα θελει f8, αν οχι βγαζει το παρακατω

t1395041_2010-06-02-211851.jpg

Έγινε επεξεργασία από anarxos
Link to comment
Share on other sites

Και εγω προσπαθησα να τους περασω αλλα αρνιοντουσαν πεισματικα.

Με τον εναν και τον αλλον τροπο απο δυο φορες τον καθεναν,οι 10-5 με την πρωτη.

Και να σκεφτειτε οτι εχω να κανω και 4 restart,:rant:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, οχι οχι και παλι ΟΧΙ.

Κανονικα εγκατασταση. Μην ασχολειστε το τι εχει μεσα.

Ας τα πιασουμε για...εχω χασει το μετρημα...μια ακομα φορα.

Venisk,,παρατησε τον Uninstaller μου. Οκ? Πηγαινει απο το control panel στο Add Remove.. βρες τον Ati Install Manager κλικ στο Change, κλικ next , κλικ την τελευταια κατω επιλογη ( Express Uninstall ALL ATI Software) , next και μπλα μπλα. Στο Τελος πατας REVOVE στα παραθυρα που σου εμφανιζει. Οταν ρωτησει να κανεις Restart πες ΟΧΙ.

Πας στο εικονιδιο Computer> Properties> Device Manager> Display Adapters. κλικ, Δεν πρεπει να βλεπεις τιποτα ATI Radeon, παρα απλα VGA. Αν οχι, κλικ στο Uninstal κλικ στο Delete the driver software> ok......Restart...

Δεν μας ενδιαφερει το Driver sweeper, ουτε το safe mode..........

Οταν ξαναμπει ελενξε ξανα τα ιδια πεδια να δεις αν εχει βαλει κατι απο το ....ασβηστο παρελθον. Αν ΟΧΙ τοτε install new Driver.....

Το ιδιο ισχυει και για τους αλλους, για να δειτε μονοι σας τι δεν εχετε κανει σωστα (και τωρα αλλα και παλαιοτερα).

Απλα πραγματα.....δεν θελει κοπο ουτε πτυχιο .... θελει προσοχη και να βλεπουμε - ξερουμε τι κανουμε.

Τελευταιο,,, Δεν μπορω να δεχτω οτι υπαρχουν οι "φωστηρες" που εγκατεστησαν αυτον και οποιον αλλο driver ΑΨΟΓΑ γρηγορα και σωστα,, και οι αλλοι που δεν μπορουν αλλα "τους φταιει" ενδεχωμενως ο driver..

DO IT...

Παρεπιπτοντως, εδω εχω τον original (not 2D fixed) driver. Οποιος θελει ας δοκιμασει..

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα τότε γιατί το κάνει μόνο στους 10.6; Πριν λίγο έκανα εγκατάσταση τους 10.5 με τον ακριβώς ίδιο τρόπο όπως και με τους 10.6 και λειτούργησαν κανονικά ενώ οι 10.6 όχι.

Το αρχείο είναι private στο λινκ

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα οποιον driver εχεις ανεβασει τον εχω εγκαταστησει παντα με την πρωτη,και χωρις να βγαλει προβλημα.

Αυτος Γιαννη μου δεν στηνεται,τουλαχιστον σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

για δωστε ενα χερι βοηθειας γιατι μετα τους 10.6 το pc επαθε νηλα μου βγαζει μολις bottαρι command list ati:και κατι αλο δε θυμαμε y/n

τι γινετε?και δε μου σβηνει απο driver sweeper ενα directory files????

εδώ που τα λέμε το εμφάνισε αυτό.. και μια μπλε οθόνη πιο πριν, αλλά έγινε εγκατάσταση κανονικα των 10.6, το ίδιο και μετά που πέρασα τους 10.5 (επιτυχώς!)

Η διαδικασία που ακολουθώ πάντα μέχρι τώρα είναι: uninstall all ati software, atiman uninstaller, restart, safe mode + driver sweeper (αφού έμεναν κάποια δεδομένα μετα τα uninstall), restart, εγκατάσταση των catalyst + profiles, restart

Link to comment
Share on other sites

Ας δουμε λιγο τις υπογραφες των Windows......τα 7 μου...

Λοιπον,,

Απο το Start, γραφουμε mmc, παταμε enter. Στο Παραθυρο που εμφανιζεται παμε στο file και παταμε Add/Remove Snap-in.

Παμε Certificates και Add. Στο παραθυρο κλικαρουμε το My user account και παταμε Finish.

Παλι Certificates και Add. Στο παραθυρο κλικαρουμε το Computer account και παταμε Finish και παλι Finish.

Παταμε ΟΚ.

Στο παραθυρακι εχουμε δυο νεες επιλογες. Κλικ στο τριγωνακι του Certificates - Current User.

Κλικ στο Trusted Root Certification Authohorities και απο κατω στο Certificates. Πεστε μου στο διπλανο παραθυρο ποιες υπογραφες εμφανισε??

Κλικ στο Trusted Publishers και απο κατω στο Certificates. Πεστε μου στο διπλανο παραθυρο ποιες υπογραφες εμφανισε??

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαντολες....

Λοιπον..

C:\ATI\Support\10-6 Catalyst_Win7_Vista pre_a\Packages\Drivers\Display\W76A_INF\C7103720, δεξι κλικ Properties> Digital Signature> Details> View Certificate> Install Certificate> next> Place all certificates...> Browse> Trusted Publishers> ok> next> Finished....

Αν χρειαστει....και ...View Certificate> Install Certificate> next> Place all certificates...> Browse> Trusted Root Certification Authorities> ok> next> Finished....

..........

Install Driver.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οντως η βιασυνη δεν ειναι καλος συμβουλος.

Ο driver ειναι μισης ωρας πριν ανεβει και εφυγε ανυπογραφος απο ΔΙΚΗ μου αμελεια.

Δεν γινεται να μην δουλευει τωρα.

Θα πρεπει να εχει και στο Trusted Root Certification Authohorities και στο Trusted Publishers το Atiman Lab.

Κανε ενα restart...

edit

Δεν εκανες και το αν χρειαστει και...κοιτα παλι το ποστ μου και ελενξε και τα δυο πεδια που λεω.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανετε αυτο το συστημα δεν τους βλεπει

Μόνο με F8 και disable certificate enforcement μου δούλεψαν παρόλο που τα έκανα sign τα certificates όπως είπε ο atiman.

Καμία αλλαγή στα fps.

Στο CCC εμφανίστηκε μία επιλογή για High Quality AF και Geometry instancing

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.