Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Το εκανε και με τους 10.5 αλλα ειχα την εντυπωση οτι ισως το διορθωσουν!!!

με το συστημα της υπογραφης μου σε 1680χ1050 με normal tessellation , shaders high, anisotropy 16 και

anti-alliazing 8x μου βγαζει 24.1 fps με ελαχιστο τα 8.5 (λογο σκαλωματος που τρωει στην αρχη) και μεγιστο 43.7!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά είναι ουσιαστικά τα idle clocks;

Αυτό το έχω κάνει και με τους 10.5 pre που έχω τώρα εγκατεστημένους με profile και έχω ρυθμίσει τα idle colcks sta 400Mhz(core)-600Mhz(mem). Στην 10.6 σε τι συχνότητες είναι τα idle clocks και με πόσα volts;

H 10.6pre "συνεργάζεται" με το msi afterburner;

Επέιδή έστειλαν πολλοί μετά από εμένα και δεν πρόσεξες το post μου, Atiman, θα είχες την ευγενή καλοσύνη να απαντήσεις σε αυτά τα ερωτήματα; Ή και κάποιος άλλος που έχει εγκαταστήσει τους 10.6pre...

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...

:)

Link to comment
Share on other sites

Επέιδή έστειλαν πολλοί μετά από εμένα και δεν πρόσεξες το post μου, Atiman, θα είχες την ευγενή καλοσύνη να απαντήσεις σε αυτά τα ερωτήματα; Ή και κάποιος άλλος που έχει εγκαταστήσει τους 10.6pre...

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...

:)

Το πρωτο σκελος της ερωτησης σου εχει απαντηθει αρκετες φορες και με διαφορους τροπους. Μια ακομα συντομη απαντηση ειναι οτι με τους 10.6 pre_a τα clocks δεν αλλαζουν απο default.

Το δευτερο σκελος δεν εχει απαντηση μιας και ουδεποτε ενας driver αλλαζε τα volts.

Σχετικα με το afterburner, μονο με δοκιμη θα δεις αν "συνεργαζεται" η οχι.

juno12, Να τους δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,ειμαι καινουριος στο forum,και θελω να ρωτησω μερικα πραγματα,παρακολουθω εδω κ 2 εβδοαμαδες ολες τις συζητησεις που γινονται περις ati και βλεπω οτι εδω ο atiman να μετραει παρα πολυ για τις βοηθειες που μας δινει,τελος παντων εχο ενα συστημα (μητρικη:asusp6t se x58,μνημες 6giga ocz dd3 1600mhz triple chanel,επεξεργαστη:ι7 930 2.8ghz,τροφοδοτικο 880w, hard disk:ssd 60g+segate500, οθονη:lg 23'' 1080p και καρτα γραφικων ati saphire 5870. επειδη πηρα αυτο το μηχανημα καθαρα για παιχνιδια,θελω να πω οτι σε μερικα παιχνιδια πχ metro,far cry 2 σε full setings μου σερνετε ειδικα στο metro οταν το εχω σε d11.Απο drivers παντως που δινει ο atiman εχω δει μεγαλες διαφορες απο αυτες που κατεβαζω απο το site της ati,ειδικα στην κινηση του παιχνιδιου ειναι παρα πολυ ομαλη πχ dirt 2.Να διευκρινησω οτι καθε φορα που περναγα new drivers εκανα οτι μας λεει ο atiman : expres unistall k μετα atiman unistaller,(μετα απο αυτην την διαδικασια κανω κ εγω κ ενα Driver Sweeper γιατι βλεπω μερικα αρχεια ati)και μετα περναω τους new x drivers.Nα σας πω οτι εχω εγκαταστησει κ τν τελευταιο ati stream sdk κ to D3DOverrider,μονο αυτα,ελπιζω να μην χρειαζομαι καποιο αλλο σημαντικο προγραμμα για να παιζω οσο πιο καλα τα παιχνιδια.τεσπα επειδη σας κουρασα με την εκθεση που γραφω τα ειπα ολα μαζεμενα,αν βαλω αλλη μια 5870 να κανω CF θα δω καμια διαφορα σε αποδοση?ειμαι λιγο απογοητευμενος σε σχεση με τα games,θελω να τα παιζει ολα νερακι να μην κανει το παραμικρο κιχ. τι χρειαζεται ακομα? ελπιζω να με βοηθησετε

Link to comment
Share on other sites

Τοσο τραγικο ειναι το metro?μου θυμιζει το crysis που δεν επαιζε με καμια παναγια σε full οταν βγηκε.το θεμα ειναι οτι και το metro δεν ειναι κανενα σπουδαιο game απλα το εχω μεσα για να κανω τεστ την καρτα γραφικων.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί κύριοι, γνωρίζει κανείς γιατί το Photoshop CS5 αρνείται πεισματικά να αναγνωρίσει την GPU μου και να επιτρέψει ενεργοποίηση του OPENGL drawing?

Πρόκειται για 2x5970 Crossfire X με catalyst 10.5

Ευχαριστώ.

post-15487-1416074485,5337_thumb.jpg

post-15487-1416074485,6692_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,ειμαι καινουριος στο forum,και θελω να ρωτησω μερικα πραγματα,παρακολουθω εδω κ 2 εβδοαμαδες ολες τις συζητησεις που γινονται περις ati και βλεπω οτι εδω ο atiman να μετραει παρα πολυ για τις βοηθειες που μας δινει,τελος παντων εχο ενα συστημα (μητρικη:asusp6t se x58,μνημες 6giga ocz dd3 1600mhz triple chanel,επεξεργαστη:ι7 930 2.8ghz,τροφοδοτικο 880w, hard disk:ssd 60g+segate500, οθονη:lg 23'' 1080p και καρτα γραφικων ati saphire 5870. επειδη πηρα αυτο το μηχανημα καθαρα για παιχνιδια,θελω να πω οτι σε μερικα παιχνιδια πχ metro,far cry 2 σε full setings μου σερνετε ειδικα στο metro οταν το εχω σε d11.Απο drivers παντως που δινει ο atiman εχω δει μεγαλες διαφορες απο αυτες που κατεβαζω απο το site της ati,ειδικα στην κινηση του παιχνιδιου ειναι παρα πολυ ομαλη πχ dirt 2.Να διευκρινησω οτι καθε φορα που περναγα new drivers εκανα οτι μας λεει ο atiman : expres unistall k μετα atiman unistaller,(μετα απο αυτην την διαδικασια κανω κ εγω κ ενα Driver Sweeper γιατι βλεπω μερικα αρχεια ati)και μετα περναω τους new x drivers.Nα σας πω οτι εχω εγκαταστησει κ τν τελευταιο ati stream sdk κ to D3DOverrider,μονο αυτα,ελπιζω να μην χρειαζομαι καποιο αλλο σημαντικο προγραμμα για να παιζω οσο πιο καλα τα παιχνιδια.τεσπα επειδη σας κουρασα με την εκθεση που γραφω τα ειπα ολα μαζεμενα,αν βαλω αλλη μια 5870 να κανω CF θα δω καμια διαφορα σε αποδοση?ειμαι λιγο απογοητευμενος σε σχεση με τα games,θελω να τα παιζει ολα νερακι να μην κανει το παραμικρο κιχ. τι χρειαζεται ακομα? ελπιζω να με βοηθησετε

Ελα φιλε, μην παιρνεις σαν μετρο συγκρισης το metro γιατι οπως ειπε και ο ΑΤΙΜΑΝ δεν υπαρχει το καταλληλο hardware για να παιξει σωστα! Εδω και στο δικο μου συστημα σερνεται....

Αλλη μια 5870 ειναι ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ για να τα παιζεις ολα Maxαρισμενα! Αν πας σε cf, που σιγουρα θα πας, πρεπει να κλοκαρεις και λιγο τον 930 για να "ξεμπουκωσουν" οι καρτες! Ενα οc στα 3.8-4.0 το εχει για πλακα ο 930...:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.