Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Περιμενεις χιουμορ απο Σουηδους?

ατιμαν, στους 10.7 final που ανεβασες θα υπαρχει κι εκει θεμα με τα app profiles; Δηλαδη θα μπενουμε σε custom mode και θα τα ενεργοποιουμε;

Οχι, ειχα πει οτι στους official κατι τετοιο δεν θα υπηρχε.

Ηταν μια ευκολια που την προσθεσα εγω. Στους beta μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε.

ατιμαν, στους 10.7 final που ανεβασες θα υπαρχει κι εκει θεμα με τα app profiles; Δηλαδη θα μπενουμε σε custom mode και θα τα ενεργοποιουμε;

Οχι, ειχα πει οτι στους official κατι τετοιο δεν θα υπηρχε.

Ηταν μια ευκολια που την προσθεσα εγω. Στους beta μπορουμε να κανουμε οτι θελουμε.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Το PC freezare δεδομενη στιγμη για δεδομενο λογο του οποιου την αιτια στην εμφανισε. Θα ηθελα τα στοιχεια αυτα.

Τον 10-7_Vista64_win7_64_dd_ccc_enu.exe δεν τον ανακοινωσα σε διαθεση, θα βρισκεται κλειδωμενος για λιγο ακομη.

Για την περιπτωση σου ο καλυτερος αυτη την στιγμη ειναι ο ATI_Catalyst_10-7_Vista_Win7_a σε custom mode χωρις Profiles.

Τα στοιχεια αυτα που μπορω να τα βρω; Το PC κολλησε και εκανα αναγκασταστικα ρεσταρτ.

Το θεμα ειναι οτι και με τους ATI_Catalyst_10-7_Vista_Win7_a ειχε κολλησει.

Ποτε θα ανακοινωσεις τους final; Θα υπαρχει παρομοιο προβλημα με αυτους; Καιγομαι γιατι ειμαι χωρις drivers με αθλια αναλυση αυτη την στιγμη... δεν θελω να βαλω παλι καποιους που να κολλανε το μηχανημα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε dN- σεβομαι απολυτα την αγωνια σου και το προβλημα σου αλλα ειμαι σε δυσκολη θεση για να σου απαντησω.

1. Το οτι ενας Beta driver σου δημιουργησε προβληματα αυτο ειναι απολυτα φυσικο.

2. Το να σου πω ποιον να βαλεις ειναι δυσκολο γιατι δεν ξερω τι προβληματα αντιμετωπιζεις με τον καθενα. Θα σου προτεινα αυτον με τον οποιο ειχες τα λιγοτερα, οπως και να τον λενε.

3. Το να ανακοινωσω τους final, αστο....

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης οι 10.6 official (χωρις profiles), οι 10.7_α και οι 10.7_hotfix crashαρουν στο WoW που παιζω. Απο λιγο googlαρισμα βλεπω οτι πολυς κοσμος παραπονιεται για τα crashαρισματα. Υπαρχει καποιο νεοτερο γιατι κατανταει εκνευριστικο;

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης οι 10.6 official (χωρις profiles), οι 10.7_α και οι 10.7_hotfix crashαρουν στο WoW που παιζω. Απο λιγο googlαρισμα βλεπω οτι πολυς κοσμος παραπονιεται για τα crashαρισματα. Υπαρχει καποιο νεοτερο γιατι κατανταει εκνευριστικο;

Αγορασε nVidia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω κουραστει με ολη αυτη τη φαση... με τα προβληματα σας.. ενας θεος ξερει πως τα καταφερνεται.... εγω δηλαδη γιατι ειμαι ευχαριστημενος με τους 10.5 και τους 10.6α?

σαν πολυ νομιζω το ψαχνεται το θεμα..εχει καταντησει αϊδια..

Link to comment
Share on other sites

εχω κουραστει με ολη αυτη τη φαση... με τα προβληματα σας.. ενας θεος ξερει πως τα καταφερνεται.... εγω δηλαδη γιατι ειμαι ευχαριστημενος με τους 10.5 και τους 10.6α?

σαν πολυ νομιζω το ψαχνεται το θεμα..εχει καταντησει αϊδια..

Παιζω ενα game, εχω δοκιμασει 3 διαφορετικους drivers γιατι με τον καθενα δημιουργησε προβληματα. Ο ενας ειναι official (10.6) και οι αλλοι δυο beta (10.7a , 10.7 hotfix). Να μην αναφερω το προβλημα; Πως αλλιως θα λυθει; Θα μυρισουν τα δαχτυλα τους; Ζητησα γνωμες αν οντως συμβαινει και σε καποιον αλλο για να επιστρεψω στους 10.4 /10.5 η να κοιταξω αν φταιει κατι αλλο. Αν δεν θελετε να σκοτιζεστε με τα προβληματα των αλλων απλα μην μπαινετε στο thread η στο forum , απλο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης οι 10.6 official (χωρις profiles), οι 10.7_α και οι 10.7_hotfix crashαρουν στο WoW που παιζω. Απο λιγο googlαρισμα βλεπω οτι πολυς κοσμος παραπονιεται για τα crashαρισματα. Υπαρχει καποιο νεοτερο γιατι κατανταει εκνευριστικο;

Με 10.6 κ 10.7 που εχω εγω πανω το wow δεν μου κρασαρε ουτε μια φορα μεχρι τωρα.

Μηπως να κοιταξεις λιγο το o/c για εκει μου μυριζετε εμενα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι 10.6 και οι 10.7 βασιζονται πανω στον νεο cfx DX11 3D driver και στο τελευταιο πακετο OpenGL 4.0.

Αυτος ειναι ο λογος που το WOW (DX9 και OpeGL 3.0) δεν συμπεριφερεται σωστα οπως με τους 10.4.

Εχω μια ερωτηση,,

Αυτο που ενδιαφερει ειναι η χρηση του τελευταιου official driver που ειναι "υποχρεομενος" να δουλευει, η η χρηση του driver που μας κανει αυτο που εμεις θελουμε?

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Υποθετωντας οτι δεν ενδιαφερει και πολλους, ανακοινωνω οτι βρισκομαι στην διαδικασια κατασκευης του πρωτου και του τελευταιου πειραγμενου driver βασισμενο πανω στους 10.6_64bit (η "μηχανη" του 10.7 δεν το επιτρεπει).

Με ενα κλικ,,

Θα μπορει να αλλαζει on use σε,,

1. DX9 games or,

2. DX10 games or,

3. OpenGL 3.0 or,

4. OpenGL 3.2 or,

5. OpenGL 4.0

Ενω θα μπορει να αλλαζει μετα απο απεγκατασταση σε,,

1. Bench and,

2. DX11 new games

Η διαδικασια θα παρει 3-4 μερες και ο λογος της κατασκευης ειναι για να καλυφθουν ολες οι αναγκες παιγνιδιων με το μικροτερο δυνατο "βασανο".

Οι αναμενομενοι 10.7 δεν θα καλυψουν τους τομεις που εχουν αναφερθει ως ηδη "προβληματικοι" και αφορουν παλαιοτερα παιγνιδια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ATIMAN, λογικα την Τεταρτη θα ανεβουν στο site της ΑΤΙ οι 10.7.........Εσυ ποτε θα εχεις το ελευθερο να μας τους δωσεις.....(pass).

Πριν ανεφερες οτι η μηχανη (αν καταλαβα σωστα)των 10.6 και των 10.7 δεν ειναι ιδια η ακριβως η ιδια......δλδ τι νεο υπαρχει στους 10.7?????

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.