Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ρε παιδια να ρωτησω κατι?Εχω μια 5850.Εκανα format και εβαλα τους 10,6 και τωρα τους 10,7.Και στους 2 εχω ενα προβλημα ομως.Ενω παλιοτερα οταν εκανα overclock στο idle οι χρονισμοι πεφτανε και ετρωγε λιγοτερο ρευμα(απο 1087mV σε 950mV) τωρα δεν το κανει....Ξερει κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου αυτο που λες δεν ειναι προβλημα.....Απο τους 10.6 και μετα αυτο πλεον θα συμβαινει......, αν ψαξεις το εχουμε αναφερει εδω και πολυ καιρο....

Επισης ο ΑΤΙΜΑΝ ειχε ανεβασει τους 10.6 a αν δεν κανω λαθος που αν και ειχες ανεβασει τα ρολογια τα idle επεφταν κανονικα.......

Αν δοκιμασεις να σταματισεις το ocing τοτε θα πεσουν κανονικα οι χρονισμοι και η ταση....

Έγινε επεξεργασία από Eegw
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα....καλα αυτη η ATI γιατι δεν πληρωνει καμια αλλη εταιρεια να της φτιαξει οδηγους?Αφου οι τυποι δεν ξερουν που τους πανε τα 4 εκει μεσα....Δεν θα ειχε και την κακη φημη μετα αλλα τεσπα....ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

οχι......:nono:

Περασε κανεις τους 10.8 beta 5 να μας πει εντυπωσεις????

ΑΤΙΜΑΝ, να τους κατεβασουμε η να μεινουμε με τους official...?

Ποιους 10.8?

Αν ενοεις αυτους στην προηγουμενη σελιδα, δεν εχουν καμια σχεση με 10.8 και ως χρηστης δεν θα τους εβαζα.

Εχουμε εντυπωσεις απο τους official 10.7 σε σχεση με τους πρωτους beta?

Φτιαχτηκε το προβλημα με το catalyst, επρεπε να παω στο windows/prefetch και να σβησω οτι ειχε σχεση με ατι αφου το driver sweeper δεν το εκανε μονο του... τωρα ολα μια χαρα !!:jump1:

Υπαρχει ειδικος uninstaller γι αυτην τη δουλεια και βρισκεται στο αναλογο νημα.

Καταλαβα....καλα αυτη η ATI γιατι δεν πληρωνει καμια αλλη εταιρεια να της φτιαξει οδηγους?Αφου οι τυποι δεν ξερουν που τους πανε τα 4 εκει μεσα....Δεν θα ειχε και την κακη φημη μετα αλλα τεσπα....ευχαριστω παντως.

Μπορουμε να δουμε μαζι τις απορειες και τα προβληματα σου, αλλα απο Δευτερα λογο δικου μου ιατρικου θεματος.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα....καλα αυτη η ATI γιατι δεν πληρωνει καμια αλλη εταιρεια να της φτιαξει οδηγους?Αφου οι τυποι δεν ξερουν που τους πανε τα 4 εκει μεσα....Δεν θα ειχε και την κακη φημη μετα αλλα τεσπα....ευχαριστω παντως.

Και παλι φιλε μου ο λογος που εγινε αυτο εχει απαντηθει.....και εχει βαση......ψαξε λιγο....:look:

Link to comment
Share on other sites

ΑΤΙΜΑΝ, ελπιζω να πανε ολα καλα με το ιατρικο θεμα.....:bigsmile:

Οι drivers πραγματικα ειναι μια χαρα.....Αν εννοεις τωρα με αυτους που μας εδωσες

ναι σε μενα οι official φαινοντε πιο γρηγοροι αν κρινω απο το Heaven v2.1!!!!

Επισης στα nfs shift-cod4-pes2010 δεν παρατηρησα κατι ασχημο.....αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος εβαλα 10,7 και δεν ανοιγει με τπτ το catalyst...

Μόλις τους πέρασα και έχω το ίδιο πρόβλημα

Φτιαχτηκε το προβλημα με το catalyst, επρεπε να παω στο windows/prefetch και να σβησω οτι ειχε σχεση με ατι αφου το driver sweeper δεν το εκανε μονο του... τωρα ολα μια χαρα !!:jump1:

Δε βοήθησε αυτό, το πρόβλημα συνεχίζεται

Link to comment
Share on other sites

Ποιους 10.8?

Αν ενοεις αυτους στην προηγουμενη σελιδα, δεν εχουν καμια σχεση με 10.8 και ως χρηστης δεν θα τους εβαζα.

Ως beta tester θα τους εβαζες ;

Γιατι ετσι κι αλλιως οτιδηποτε βαζουμε εμεις εδω οι χρηστες εκτος των official μου θυμιζει κατι σαν beta tester.

Με το συμπαθειο παντα εεε ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους πέρασα και έχω το ίδιο πρόβλημα

Δε βοήθησε αυτό, το πρόβλημα συνεχίζεται

Τοτε δοκιμασε να κανεις ολα τα παραπανω, unistall, driver sweep σε safe mode,καθαρισμα το windows/prefetch, και ριξε και ενα registry cleaner πριν κανεις εγκατασταση τους καινουργιους, ελεος αν δεν δουλεψει, sto driver sweper μονο ενα αρχειο μου εμεινε στο τελος που δεν μπορουσε να σβησει στο system32/atixxx.dll δεν θυμαμαι ακριβως ονομα...

Link to comment
Share on other sites

Ως beta tester θα τους εβαζες ;

Γιατι ετσι κι αλλιως οτιδηποτε βαζουμε εμεις εδω οι χρηστες εκτος των official μου θυμιζει κατι σαν beta tester.

Με το συμπαθειο παντα εεε ;

Πολυ σωστη και σοβαρη η ερωτηση σου .

Beta tester να "γινεις" οταν ο οδηγος που θα παρεις στα χερια σου ειναι ωριμος και τετοιος που δεν θα δημιουργει τουλαχιστον προβληματα στην χρηση.

Εαν ηταν καθε οδηγος που παραγεται να βγαινει εξω για δοκιμες, τοτε καθε μερα θα επρεπε να δοκιμαζετε πανω απο 2 - 3.

Εχω ξαναπει οτι η κατασκευη των οδηγων ειναι πολυ πιο μπροστα απο την "εποχη" τους (αναγνωστε τις ημερομηνιες δημιουργιας τους) , αλλα ειναι ημιτελεις σαν πληρες πακετο, με βελτιωσεις σε μεμονομενους τομεις.

Δεν θα εχουμε αξιοπιστους - αξιολογους 10.8 πριν απο τις 5 - 6 Αυγουστου παντως, (αυτος που αναφερεται ως 10.8 ειναι μονο για FirePro FireGL cards, δεν λειτουργει σε crossfire σωστα και τα προβληματα σε καρτες desktop ειναι πολλα, δεν ειναι 10.8).

Αυτη ειναι η αποψη μου.

P.S. Στο thelab οι drivers που δινονται δεν δινονται για beta testing γιατι κατι τετοιο δεν μπορει να γινει λογο της ιδιομορφικης απαιτησης των χρηστων, (λιγες αναφορες υπαρχουν).

Απο την αλλη ο καθε ενας εχει το δικαιωμα να χρησιμοποιησει οτι θελει.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

atiman θα ξαναβγουν οδηγοι που θα πεφτουν τα 2d ρολογια οταν ειναι oc οι καρτες? επειδη εγω εχω 5970-5870 εχω καταληξει στους 10.3, για να πεφτουν τα ρολογια της 5870 και

ειμαι foul stable μονο ετσι.Aπο 10.3 και μετα η 5870 επειδη τη ριχνω στα ρολογια της 5970

idle μενει 400-1000 και εχω crash πολλες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Ατιμαν θελω λιγο τους προβολεις σου.... Τον τελευταιο καιρο μολις κανω απεγκατασταση τους drivers για να περασω τους νεοτερους, κατα τη διαρκεια της απεγκαταστασης τρωω bsod η οποια γραφει DRIVER IRQ NOT LESS OR EQUAL και ποιο κατω γραφι κατι για ΑΤΙ HDMI.sys! Στη συνεχεια γινεται reset και ξανακανω το uninstall κανονικα χωρις προβληματα.

Να σημειωσω οτι δεν εχω κανενα προβλημα και το συστημα δουλευει υποδειγματικα!:worship:

Ενα αλλο που παρατηρησα ειναι οτι στο GTA4 οταν εχω trifire/crossfire κανει ενα προβλημα με τη vram και δεν μπορω να βαλω καμια ρυθμιση περα του 800χ600 ολα low... Με single καρτα παιζει τζι τζι!

Link to comment
Share on other sites

Τοτε δοκιμασε να κανεις ολα τα παραπανω, unistall, driver sweep σε safe mode,καθαρισμα το windows/prefetch, και ριξε και ενα registry cleaner πριν κανεις εγκατασταση τους καινουργιους, ελεος αν δεν δουλεψει, sto driver sweper μονο ενα αρχειο μου εμεινε στο τελος που δεν μπορουσε να σβησει στο system32/atixxx.dll δεν θυμαμαι ακριβως ονομα...

Μια από τα ίδια, πάλι δεν ανοίγει ο ccc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.