Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Ναι, είναι μιά σκηνή συγκεκριμένη που τα ρίχνει αρκετά χαμηλά όταν έχεις extreme tesselation και όλα στο full και είναι μόνο για μερικά (1-2) δευτερόλεπτα...

Ας στείλει και κάποιος άλλος...

Μπορεί να παίζει ρόλο που είχα και προγράμματα ανοιχτά ταυτόχρονα, κάτι outlook, civil3d 2010 και μερικούς internet explorer;

ManolisX τι εννοείς καθαρή εκγατάσταση; Έκανες τα πάντα unistall από control panel (crossfire profiles-atistream-all ati software)-restart-atiman unistaller-restart;

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορειτε πειτε μου λιγο ποιοι ειναι οι τελευταιοι stable drivers(αν ειναι του ΑΤΙman ακομη καλυτερα) για την 5770 γιατι μαλλον εχω μηνει λιγο πισω..Δεν ασχολουμε με BEnch απλα παιζω αρκετα παιχνιδακια και ταινιες, θα η8ελα την καλυτερη δυνατη αποδοση ποιους λετε να βαλω?

Τωρα εχω αυτους..8α δω διαφορα σε fps με καινουργιους?

post-14036-1416074625,2604_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Azzerki
Link to comment
Share on other sites

ManolisX,,

Σε ποιο ακριβως επιπεδο εχεις το προβλημα?

Δοκιμασες uninstall μεσω του uninstaller μου? Μπορεις να το βρεις στο σχετικο topic η στο Spoiler της υπογραφης μου.

Azzerki,,

Εχεις μεινει ενα χρονο πισω....

Οποιονδηποτε απο 10.5 και πανω αναλογα τις εφαρμογες σου, τον χρειαζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Azzerki,,

Εχεις μεινει ενα χρονο πισω....

Οποιονδηποτε απο 10.5 και πανω αναλογα τις εφαρμογες σου, τον χρειαζεσαι...

Aν μπορεις απαντησε μου στο Pm που σου εστειλα .Ευχαριστω

Αν μπορει καποιος να μου πει ποιοι ειναι οι καλυτεροι drivers για gaming και ταινιες ομως τα ρολογια σε 2d να μενουν 157/300.Οσο για τa profiles που λετε δεν εχω καταλαβει ακριβως τι γινετε αν μπορει καποιος ας μου λυσει αυτες τις αποριες εστω και μεσω Pm οταν μπορει..

Έγινε επεξεργασία από Azzerki
Link to comment
Share on other sites

Μα ακριβως την ιδια απαντηση θα σου εδινα και στο ΠΜ.

Δεν μας ειπες ομως τις εφαρμογες σου,,,

Link για τους κατ εμενα προτεινομενους official, http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/ATICatalyst109Hotfix.aspx .

Για beta απο την βαση μου μπορεις να βρεις σχετικα Links ..

Link to comment
Share on other sites

Crossfire 5970 +5850

alltimerecord.jpg

Καλύτερα αποτελέσματα απ'ότι 5870 σε trifire

Φίλε PasxosC πολύ δεν είναι οι 86 βαθμοί που ανέβαζουν οι 5870(εκτός αν έχεις ανεβάσει πολύ τα volts (1.3) για τα 905Mhz-core;

Επίσης τον i7 κράτα τον κάτω απο 1.35vcore, έχω ακούσει για προβλήματα πάνω από εκεί...

Δεν αξίζει για 1000 βαθμούς στο vantage να τον ψήσεις...

:)

Στο gpu test 2 είμαι λίγο πιό πάνω από εσένα 122.15fps, στo gpu test 1 κάτι δεν πρέπει να μου πήγε καλά...

Θα τρέξω μερικά ακόμα και θα ξαναστείλω...

Πάντως για τις συχνότητες που είσαι 905-1210 είσαι πάρα πολύ καλά...

:D

Στείλε και κανένα unigine!

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

CTDs και σε DX10 και σε DX11 και με 10.5a... Ωραια πραγματα!:dance3::shout:

Και εγώ με 10.9ahotfix είχα 2,3 μέχρι τώρα, σε περίοδο 3 εβδομάδων και κάτι, που είναι αρκετά...

Πάντα σε DX11,δεν καταδέχομαι πλέον να τρέξω DX10!

:p

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις HBAO και κανα anti-aliasing...πριν κάτι μέρες που το έτρεχα έτσι κατά λάθος έφαγα ctd μετά από κανα 2ωρο..από ολότελα..

Όταν το έχω τέρμα όλα τρώει πιο γρήγορα, κάτι τέτοιο πρόσεξα τουλάχιστον εγώ! FFS!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου παραπάνω γράφτηκε κάτι σχετικό με "προβληματικά" windows updates αλλά δεν το βρίσκω.Όποιος το θυμάται ας στείλει link pls .Το θυμήθηκα τώρα γιατί άρχισαν κάτι άσχετα crash με μηνύματα περί λάθος οδηγών κλπ χωρίς να έχω αλλάξει κάτι (εκτός από auto updates).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.