Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Νεος driver για τις νεες Ati 6xxx modded για να παιζουν στην σειρα 5xxx http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=330602

Νεα application profiles http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/crossfirex-app-profiles.aspx

This release of ATI Catalyst™ delivers support for the latest ATI CrossFireX™ profiles in a separate executable file ensuring users have access to the absolute latest set of profiles installed on their PC.

- DX9

- Multiplayer Medal of Honor CrossFire update

- Darksider performance and CrossFire Anti-Aliasing update

- NBA 2K11 CrossFire update

- DX10/11

- Stone Giant CrossFire update

- Multiplayer Medal of Honor CrossFire update

- CivV tweak CrossFire update

- Hawx2 CrossFire update

- F1 CrossFire update

- World of Warcraft DX11 version CrossFire update

Είμαι με 10.9ahotfix. Αυτά (profiles) πως τα περνάμε, απλά απεγκατάσταση τα προηγούμενα - εγκατάσταση τα καινούργια και restart;

Στο τελευταίο εννοεί F1 2010 Dx11 crossfire update;

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε την υπογραφη του Ατιμαν.

παιδια θα μιλησω ξεκαθαρα!! θελω αυτους!

http://atiman.go-board.net/go/aHR0cDovL3d3dy5tZGZyLz9oMzR2Mjd2anEzcjI2bm8=

Έγινε επεξεργασία από amgamer
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε και σε μένα τον άσχετο πως βάζετε DX11 στο F1 2010 πέρα από το tweak στο config του παιχνιδιού, γιατί αυτό το είχα επιχειρήσει και είχα πολλά προβλήματα με glitches και τρεμοπαίγματα φωτισμών..κανένα patch υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως θα βάλουμε dx10 στο medal of honor χωρίς να γίνονται όλα πράσινα?

Αν έχει δοκιμάσει κάποιος να αλλάξει το ini του παιχνιδιού και έχει βρει λύση ας βοηθήσει γιατί εδώ παραμένουν όλα πράσινα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έχω φάει λίγη φρίκη γενικός με τις κάρτες μου 5970+5870 @ 800/1000 / i7 930 @ 4Ghz

δεν ξέρω κάτι δεν μου πάει καλλά στα games γενικά =/

ορίστε και ένα vatnage πριν λίγη ώρα , μου φένεται απλά λίγο.

failsquared.th.png

είμαι με τους 10,4a ή b , δεν θυμάμαι, για την ώρα πάιζω dirt2/wow/bbfc2 τι driver να βάλω ρε παιδιά?

τα 'χω παίξει τελείως, εδώ μέσα κυκλοφορούν 200 drivers, heeeeelp!! =/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως θα βάλουμε dx10 στο medal of honor χωρίς να γίνονται όλα πράσινα?

Αν έχει δοκιμάσει κάποιος να αλλάξει το ini του παιχνιδιού και έχει βρει λύση ας βοηθήσει γιατί εδώ παραμένουν όλα πράσινα..

ολοι οι ατι χρηστες εχουν αυτο το προβλημα...χαχα...και το θεικο ειναι οτι βγηκαν ειδικα προφιλ τιποτα...

αναμονη για 10.10 official...!!! κριμα, γιατι dx9, δειχνει σαν παιχνιδι του 2006...

Link to comment
Share on other sites

ολοι οι ατι χρηστες εχουν αυτο το προβλημα...χαχα...και το θεικο ειναι οτι βγηκαν ειδικα προφιλ τιποτα...

αναμονη για 10.10 official...!!! κριμα, γιατι dx9, δειχνει σαν παιχνιδι του 2006...

Και εγω ελεγα οτι μονο εγω εχω προβλημα στο συγκεκριμενο παιχνιδι.

Τι γινεται? Γιατι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ολοι οι ατι χρηστες εχουν αυτο το προβλημα...χαχα...και το θεικο ειναι οτι βγηκαν ειδικα προφιλ τιποτα...

αναμονη για 10.10 official...!!! κριμα, γιατι dx9, δειχνει σαν παιχνιδι του 2006...

Όντως το profil δεν κάνει τίποτα..μου θυμίζει το moh airborne πριν 3 χρόνια..

Πάντως τέτοια θέματα, σε παιχνίδια με τέτοια αποδοχή όπως το moh, θα έπρεπε να λύνονται πριν βγει το παιχνίδι..

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθετω το συγκριτικο των νεων drivers 10.10 (8.783).

Σημ.:

  • Λιγο εως/αρκετα ταχυτεροι στα περισσοτερα προγραμματα.
  • Πτωση των minimum FPS στο Unigine Heaven 2.1 (στο δικο μου συστημα - ο p_under ειχε και εκει αυξηση)
  • Αισθητη αυξηση των FPS στο AvP DX11 Benchmark

5970bench.jpg

Έγινε επεξεργασία από ElGreco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για τα αποτελεσματα.

Μια μικρη διορθωση, ο 8.882 δεν ειναι 10.10b.

Το ειχα ονομασει ετσι "καταχρηστικά" απο τη προηγουμενη φορα για να ξεχωρισει (οπως ειχα αναφερει και τοτε). Η ονομασια 10.9b2 ειναι καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

παιδες σε λαπτοπ ~3ετιας + αξιζει να περασω καποιον αλλο driver? καρτα εχει x1600xt mobility και ποτε δν πειραξα τον εργοστασιακο driver. Ηταν της αδερφης γαρ, αλλα τωρα το δουλευω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.