Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

:getlost:απο τι εψαξα πριν λιγο δεν βρηκα κανα ευκολο λινκ για κατεβασμα των 11.01

μπορειται να δωσετε ενα οποιος ξερει?αλλα θα μου πεις γιατι δεν περιμενεις στης 26-1 θα βγουν και επισημα ε?:D

Link to comment
Share on other sites

ε εννοείται πως μιλάω για τους δικούς σου :T:

Φανταζομαι να εννοεις αυτους που "εδωσα" εγω κι οχι αυτους που "κατασκευασα" εγω.

Δεν ειναι οι ιδιοι (επαναλαμβανω) με τους 8.820 που εχουν γινει τα posts των μετρησεων τελευταια...

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια έχω ένα πρόβλημα...

Απο λάθος πέρασα τους drivers που είχαν βγεί με το windows update και απο τότε δεν έχω πρόσβασή στο ccc...

Δεν ανοίγει καθόλου.

Έκανα uninstall το update.

Κάθε φορά που αλλάζω drivers χρησημοποιώ τον Atiman uninstaller και τις οδηγείες που υπάρχουν εδώ αλλά δεν μπόρεσα να βρω το ποστ που αναφέρεται πως επαναφέρουμε το CCC.

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

μόλις τους πέρασα, εντυπώσεις και συγκρίσεις με τους 10.12 όπου είχα κάνει κάποιες μετρήσεις, μάλλον αύριο απογευματάκι, αλλά να αναφέρω το bug με το χαμηλό brightness που εμφανίστηκε ξανά. Διορθώθηκε στην περίπτωση μου, πειράζοντας στις ρυθμίσεις "χρώμα οθόνης (ψηφιακή επίπεδη επιφάνεια)" τη φωτεινότητα/αντίθεση και μετά προεπιλογές πάλι, οπότε φώτισε όπως έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ σιωπηλά το thread εδώ και καιρό και αναρωτιέμαι αν λόγω του μπάχαλου που φαίνεται (από το thread) να επικρατεί με τους drivers των ATI, θα τολμήσω να ξαναπάρω ποτέ ΑΤΙ (πρώτη και τελευταία φορά ήταν μια 1950Pro αλλά δεν θυμάμαι προβλήματα). Είναι όντως χάλια η κατάσταση ή είστε όλοι στην τσίτα και προσπαθείτε να ξεζουμίσετε τις κάρτες σας με πειραματικούς drivers?

Αν πάω να πάρω μια ΑΤΙ κάρτα οι επίσημοι drivers με καλύπτουν ή θα πηγαίνω από πρόβλημα σε πρόβλημα και θα ψάχνω τον atiman?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ σιωπηλά το thread εδώ και καιρό και αναρωτιέμαι αν λόγω του μπάχαλου που φαίνεται (από το thread) να επικρατεί με τους drivers των ATI, θα τολμήσω να ξαναπάρω ποτέ ΑΤΙ (πρώτη και τελευταία φορά ήταν μια 1950Pro αλλά δεν θυμάμαι προβλήματα). Είναι όντως χάλια η κατάσταση ή είστε όλοι στην τσίτα και προσπαθείτε να ξεζουμίσετε τις κάρτες σας με πειραματικούς drivers?

Αν πάω να πάρω μια ΑΤΙ κάρτα οι επίσημοι drivers με καλύπτουν ή θα πηγαίνω από πρόβλημα σε πρόβλημα και θα ψάχνω τον atiman?

είναι αναλόγως στο τι κάνει και ζητάει ο καθένας.εγώ απο την αρχή δεν είχα κανένα πρόβλημα.στην αρχή άλλαζα 2 drivers τον μήνα.Τώρα μια φορά το μήνα και αν.Μια φορά μόνο είχα ένα πρόβλημα,γύρισα στον προηγούμενο και τέλειωσε το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι που σκατωνει ενα συστημα και προβληματιζει την λειτουργια καθε συσκευης, ανεξαιρετως οδηγου...ονομαζεται "windows"

Κι ομως ο neuromancer σωστα προβληματιζεται, τα Windows οντως ειναι κατι που προβληματιζει αλλα μην ξεχναμε οτι πανω σ αυτα "καθονται" και οι δυο εταιριες...καταλαβαινεις τι λεω..

@neuromancer, κατα την δικη μου εκτιμηση καθε χρηστης προσπαθει να "παρει" και την τελευταια σταγονα δυνατοτητας η επιδοσης που θα μπορουσε να του δωσει το προιον που αγορασε. Αν αυτο ειναι καλο η κακο, σκοπος η ιδεα, αναγκη η "λοξα" δεν μπορω να το ξερω, δεν ειναι ομως παραλογο.

Ειναι σιγουρο (νομιζω γνωστο) οτι η ATI (AMD) εχει εναν διαφορετικο (ιδιαιτερο) τροπο να προσεγγιζει τα πραγματα, κατι που πολλες φορες μοιαζει σαν να προσπαθει να κανει τα ευκολα δυσκολα. Οκ, ας το δεχτουμε.

Προβληματα ομως δεν υπηρχαν σε βαθμο επικινδυνα ανησυχητικο και δεν θα υπαρξουν πλεον ουτε στο μελλον.

Ταυτοχρονα η νοοτροπια, αν μου επιτρεπετε την εκφραση, εχει βαθεια αλλαξει και αυτο θα φανει αμεσα..

Θα μπορουσα να πω με απλα λογια οτι ο κατοχος μιας AMD "αναγκαζεται" να ειναι λιγο πιο "ειδικος" στα θεματα του υπολογιστη. Αν δεν το μετεφερα καλα, συγχωρεστε με, ελπιζω ομως να καταλαβατε τι θελω να πω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.