Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

@KostasNK αν σου κάνει κάτι απο αυτά αλλιώς προσπέρασε:

  • Need for Speed: Shift 2: Improves CrossFire performance
  • F1 2010: Fixes flickering seen on some tracks when running in CrossFire mode

edit Άκυρο

<<We're going to pull this CAP as we have received notification that this CAP causes problems with many popular games. When we receive confirmation or update from AMD about this issue, we'll update.>>

Έγινε επεξεργασία από Damien
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

όχι ακριβώς.

πρώτα βγήκε ο hotfix και μετά ο official:hm:.

Επειδη δεν το εχω πιασει ακομα βαζουμε τους επισημους 11.1 και δεν βαζουμε hotfix η βαζουμε 11.1 και μετα το hotfix?παντα για επισημους μιλαω οχι του atiman.:wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

:offtopic2:Ο επίσημος είναι έτοιμος ~3 βδομάδες πρίν την κυκλοφορία του καθώς πρέπει να σταλέι για WHQL Testing.O hotfix είναι νεότερος καθώς δεν περνάει από αυτή την διαδίκασια,κατευθείαν απο τον φούρνο ένα πράμα:p

Είναι no go η όλη φάση μεταξύ μηνιαίας κυκλοφορίας οδηγών και WHQL,αν σου κάτσει κάποιο bug σχεδόν πάντα πρέπει να <<πηδήξεις>> έναν όδηγο για να δείς προκοπή(αν δείς).Απλά εύχεσαι να έχει γίνει bug report τις πρώτες μέρες.Αν μπορούσαν να γίνουν περισσότερα πράγματα με τα CAPS καλύτερα θα ήταν καινούριος οδηγός κάθε 2 μήνες πχ παρά αυτό που γίνεται.Πολλές φορες ακούν τσάμπα σκ*τό εκεί στην AMD λόγω αυτού.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!εχω ενα μεγαλο προβλημα αυτην την στιγμη που γραφω..στο λαπτοπ της κοπελας μου(hp g62-a80sv, windows 7 64bit,ati radeon 5470),απεγκατεστησα σημερα τους μαμα drivers(8.67) για να περασω πιο καινουργιους.μετα απο την απεγκατασταση,εκανα clean με driver sweeper,αλλα με το που εκανα επαννεκινηση,ενω μπαινω στα windows,εχω μαυρη οθονη!τωρα ειμαι σε safe mode και οταν παω να κανω εγκατασταση τους καινουργιους η τους ιδιους drivers,μου βγαζει μηνυμα: απετυχε η φορτωση του προγραμματος οδηγησης εντοπισμου! τι να κανω? εχω την Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable 64bit εγκατεστημενη,δοκιμασα να την κανω repair κ clean επισης αλλα μου λεει:windows installer service could not be accessed.contact oyur support personnel to verifuy that the windows installer serviece is properly registered!τι να κανω?ειναι επειγον!επισης δοκιμασα να απενεργοποιησω το τοιχος προστασιας των windows αλλα δεν εγινε κατι παλι!βοηθεια παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Με την 4870χ2 είχα μέσω HDMI συνδεσει το μονιτορ μου στα 1900χ1200 και με dvi-hdmi επισης στην τηλεοραση μου samsung (εχει 4 σλοτ)

με το που εκανα επεκταση οθονης η οτιδηποτε για να δω στην τβ μου ο ηχος ηταν τελειος

μετα την εγκατασταση της 6950 συνδεω το μονιτορ με το καλωδιο hdmi 1.4 και κανονικα την τβ με dvi-hdmi ... εικονα εχω οκ αλλα ηχο πουθενα

δοκιμασα καθε πιθανο συνδιασμο αλλα δε γινεται τπτ

επισης να αναφερω οτι οταν συνδεω στο ΚΑΤΩ dvi δε με αφηνει να κανω επεκταση στην ΤΒ παρα μονο εαν βαλω και το μονιτορ μου στο 1900χ1080 πρωτα !!!

HELP ! Catalyst Latest

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω Catalyst Mobility Radeon driver (v. 11.1 is fine) για win7/32. Ο on-line στην AMD κατεβάζει πρώτα έναν downloader ο οποίος όμως τσεκάρει ότι έχω Toshiba laptop και δεν κατεβάζει τελικά τον driver γιατί η Toshiba δεν αφήνει. Η GPU είναι η 3650.

Υπάρχει καμμιά πηγή?

edit: τελικά έγινε η δουλειά με απευθείας download - δεν κάνει έλεγχο εκεί.

Έγινε επεξεργασία από neuromancer
Link to comment
Share on other sites

είναι η ψηφιδοθέτηση στις ρυθμίσεις εφαρμογών 3d:)

έχω αγγλική εκδοση και στο 3d settings έχει μόνο μια γενική κατηγορία, τίποτα άλλο.... στο παλιό διάλεγες advanced η basic ccc μήπως έχει και εδώ επιλογή για αυτό δεν τα βλέπω????

Link to comment
Share on other sites

έχω αγγλική εκδοση και στο 3d settings έχει μόνο μια γενική κατηγορία, τίποτα άλλο.... στο παλιό διάλεγες advanced η basic ccc μήπως έχει και εδώ επιλογή για αυτό δεν τα βλέπω????

τότε μήπως δεν έχουν περαστεί σωστά οι οδηγοί σου;

Link to comment
Share on other sites

είναι η ψηφιδοθέτηση στις ρυθμίσεις εφαρμογών 3d:)

ψηφιδοθέτηση....

Κάτι τέτοια βλέπω και είμαι όλη μου τη ζωή με αγγλικές εκδόσεις σε OS και εφαρμογές, τα πάντα όλα.

Επι της ουσίας: προτιμάτε να ρυθμίζετε την κάρτα από τον driver ή μέσα από την εκάστοτε εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

έχω αγγλική εκδοση και στο 3d settings έχει μόνο μια γενική κατηγορία, τίποτα άλλο.... στο παλιό διάλεγες advanced η basic ccc μήπως έχει και εδώ επιλογή για αυτό δεν τα βλέπω????

Φυσικά και έχουνε advanced view με το πολυπόθητο "3D - All Settings"

Πάνω δεξιά Preferences -> Advanced View.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.rage3d.com/cap/profiles/11-1_ATICatalyst_AppProfiles.exe

ισχυριζονται πως διορθωθηκαν τα προβληματα απο το προηγουμενο πακετο, ριξτε μια ματια λοιπον...!!! ;)

ειναι πληρως 100% λειτουργικα...κατεβαστε κοσμε...!!!

Έγινε επεξεργασία από hyperion
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.