Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Με την εμφάνιση του GPU acceleration στις stable εκδόσεις των τριών δημοφιλέστερων browser (IE9, Firefox 4, Chrome 10) και ακολουθούν και οι Opera και Safari λίγο αργότερα, μήπως θα πρέπει το team των Catalyst drivers να δει το θέμα του performance στο Direct2D?

Είδα κάποια benchmarks σε GPU accelerated browsers με Nvidia κάρτες (Nvidia GTS 450) που ήταν πολύ ταχύτερες στο 2D GPU acceleration σε σχέση με την δική μου 5750 (έκανα ο ίδιος το test) παρόλο που έχουν παρόμοιο 3D performance .

Να αναμένουμε αντίδραση σύντομα από τους ερχόμενους drivers ή δεν είναι στις προτεραιότητες το 2D acceleration των browsers?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με την εμφάνιση του GPU acceleration στις stable εκδόσεις των τριών δημοφιλέστερων browser (IE9, Firefox 4, Chrome 10) και ακολουθούν και οι Opera και Safari λίγο αργότερα, μήπως θα πρέπει το team των Catalyst drivers να δει το θέμα του performance στο Direct2D?

Είδα κάποια benchmarks σε GPU accelerated browsers με Nvidia κάρτες (Nvidia GTS 450) που ήταν πολύ ταχύτερες στο 2D GPU acceleration σε σχέση με την δική μου 5750 (έκανα ο ίδιος το test) παρόλο που έχουν παρόμοιο 3D performance .

Να αναμένουμε αντίδραση σύντομα από τους ερχόμενους drivers ή δεν είναι στις προτεραιότητες το 2D acceleration των browsers?

Σοβαρη και σωστη επισυμανση.!!!

Ολα λαμβανονται υπ' οψιν και αξιολογουνται...

Link to comment
Share on other sites

Το ότι στο Heaven "είναι" γρηγορότεροι ( βασικά δεν είναι, +/-1 να μην σου πω και +/-2 είναι μέσα στην φυσιολογική διακύμανση των fps μεταξύ runs ) τι σχέση έχει με τα real games ? ( όχι ότι θα είναι πιο γρήγοροι στα games οι 11.4 με τους 11.3, ίσως πέραν μιας μικρής διαφοράς σε 1, άντε 2-3 συγκεκριμένα games και υπό συγκεκριμένες συνθήκες )

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτηση ρε παιδες.Μια 4850 εχω.Υπαρχει λογος να κανω πλεον update τους drivers?Mε 11.1 ειμαι τωρα και πριν απο αυτον με 10.4 για πολυ καιρο γιατι οι περισσοτεροι μεχρι τον 11.1 εβγαζαν προβλημα στο overdrive.Δηλαδη ρε παιδι μου αν γυρισω στον 10.4 παλι κομπλε θα ειμαι?

Α και οι 11.2 και 11.3 εβγαλαν προβλημα στα hd video( που τρεχουν απο την καρτα).

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτηση ρε παιδες.Μια 4850 εχω.Υπαρχει λογος να κανω πλεον update τους drivers?Mε 11.1 ειμαι τωρα και πριν απο αυτον με 10.4 για πολυ καιρο γιατι οι περισσοτεροι μεχρι τον 11.1 εβγαζαν προβλημα στο overdrive.Δηλαδη ρε παιδι μου αν γυρισω στον 10.4 παλι κομπλε θα ειμαι?

Α και οι 11.2 και 11.3 εβγαλαν προβλημα στα hd video( που τρεχουν απο την καρτα).

Αυτα.

Όπως και όλοι οι άλλοι, update επί της ουσίας χρειάζεται να κάνεις μόνο αν έχεις κάποιο πρόβλημα με κάποιο game ( π.χ. το flickering @ Crysis 2, ή το π.χ. το crash που έτρωγε στο loading το CMR: Dirt 2 με τους πρώτους drivers της 5870 )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.